چطور بفهمم شوهرم چه چیزهایی را از من مخفی میکند

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور بفهمم شوهرم چه چیزهایی را از من مخفی میکند

image چطور بفهمم شوهرم چه چیزهایی را از من مخفی میکند

۵ رازی که مردان از زنان پنهان می کنند

▪ پنهان کردن دارایی

آیا فکر می کنید که مخارج زندگی همسرتان خارج از کنترل است؟ شاید گمان کنید یک راه برای کنترل مخارج همسرتان این است که یک حساب پس انداز مخفی داشته باشید، اما اگر همسرتان متوجه شده و شروع به ناسازگاری کند نه تنها مشکلتان هرگز حل نخواهد شد بلکه رابطه تان سرد خواهد شد. شاید هم وضعیت برعکس این مورد باشد و شما مشکلات مالی و یا یک وام و بدهی را از همسرتان پنهان می کنید. در هر دو صورت پنهان سازی رابطه زناشویی را متزلزل می کند.

توصیه: شما باید شرایط مالی تان را افشا کنید. عدم مسئولیت در مسائل مالی خانواده باعث خجالت و شرمساری شده و منجر به عدم رضایت همسرتان نیز می شود، تا زمانی که مسائل مالی را پنهان کنید، هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. ریلکس باشید، کنار همسرتان بنشینید، صادقانه با مسائل روبرو شوید و با صمیمیت و محبت در مورد مسائل صحبت کنید، با هم برنامه ریزی کنید، و محدودیت ها و مرزها را تعیین کنید.

تکفارس آی آر

▪ پنهان کردن تعامل و ارتباط با زنان دیگر

اگر شما احساس می کنید باید ارتباط با زنان دیگر را از همسرتان پنهان کنید، مطمئن باشید که رابطه تان مشکل ساز خواهد شد. سوال ما این است چرا روابط را پنهان می کنید؟ آیا همسرتان حسادت می کند؟ آیا شما به زن دیگری احساس دارید؟ مخفی کردن رابطه با زنان دیگر نشان دهنده عدم توجه و احترام به همسرتان است. تعهد به مرزها و محدویتهایی که در ابتدای زندگی با هم به توافق رسیده اید برای جلب اعتماد و داشتن یک رابطه سالم و پایدار ضروری است.

توصیه: کاملا شفاف و واضح باهمسرتان صحبت کنید. چیزی را پنهان نکنید ، به توافق های اولیه زندگی تان متعهد و پایبند باشید. در مورد تعاملات و ارتباطات اجتماعی با سایرین هوشیار باشید و هرگز چیزی را پنهان نسازید. شفاف سازی و عدم دورویی در زندگی، رابطه زناشویی تان را محفوظ نگه می دارد.

▪ پنهان کاری ضربه ها و شکست های زندگی

“من خوبم”…. آیا این جمله ای است که همیشه به همسرتان می گویید، حتی اگر شما خوب نیستید؟ آیا وانمود به خوب بودن اوضاع می کنید و دروغ می گویید. آیا شما از چالش فرار می کنید یا فکر می کنید که بیان کردن شکست های زندگی شما را فردی ضعیف نشان می دهد (البته این چنین نیست). تا زمانی که همسرتان از چیزی باخبر نباشد هیچ چیزی تغییری نخواهد کرد. شما با سکوتتان خشم وناامیدی و عصبانیت را در وجودتان انباشته خواهید کرد و ذهن همسرتان نیز پر از سوالات مبهم خواهد شد.

www.takfars.ir

توصیه: احساسات تان را با همسرتان به اشتراک بگذارید. مثلا اگرشما از حرف همسرتان یا از رفتار او آزرده خاطر شده اید و احساس شکست می کنید با او صحبت کنید، مثلا بگویید: “من بخاطر این رفتار یا حرفتان آزرده خاطر شده ام …” پس از اینکه شما احساستان را بیان کردید،همسرتان را ببخشید و رابطه تان را با گفتگو بهبود دهید و از آزردگی خاطر خودتان را رها کنید.

▪ پنهان کردن استرس

بسیاری از مردان احساسات واقعی خود را بروز نمی دهند و استرس و تنش های زندگی را پنهان می کنند. آن ها احساس می کنند که باید به تنهایی مشکلات را حل کنند و یا ممکن است گمان کنند که همسرشان از عهده حل کردن مسئله بر نمی آید. اما این طرز فکر اشتباه است. زنان زیرک و باهوش هستند و قدرت درک بالایی دارند و به احتمال زیاد از استرس همسرشان کاملا آگاهند. با پنهان سازی مشکلات و استرس های زندگی، همسرتان گمان می کند که مشکلی در رابطه وجود دارد که شما و همسرتان را از هم دور ساخته است. این کار باعث لطمه به روحیه زن شده و رابطه تان را به خطر می اندازد

توصیه : مسئله پیش آمده را با همسرتان در میان بگذارید و به تنهایی با مسئله پیش آمده روبرو نشوید. یکی از مزایای ازدواج داشتن همدمی است که می تواند در موقع مشکلات یاری تان کند . همه ما در زندگی به کمک و تشویق دیگران نیاز داریم تا انگیزه بیابیم. مطمعن باشید همسرتان می تواند شرایط پیش آمده را مدیریت کند پس همسرتان را از استرسی که دارید آگاه کنید . ناامنی و ترس و استرس هایتان را برایش بگویید. با این کار شما احساس نزدیک تر و صمیمی تری به هم خواهید داشت.

▪ پنهان کردن نارضایتی ج.ن.س.ی

آیا احساس می کنید که رابطه ج.ن.س.ی کافی ندارید؟ هنگامی که با همسرتان رابطه ج.ن.س.ی دارید، آیا حس می کنید رابطه تان خسته کننده و یکنواخت شده است؟ بسیاری از مردان تمایل به رابطه ج.ن.س.ی بیشتردارند، اما زمانی که رابطه را یکنواخت می بینند و تغییر و تنوعی احساس نمی کنند دلسرد می شوند. مردان ترجیح می دهند درباره آن با همسرشان صحبت نکنند، زیرا گمان می کنند که این کار باعث بحث ونزاع خواهد شد و به نتیجه ای نخواهند رسید. انزوا و عدم گفتگو با همسر در خصوص این مشکل، منجر به تنهایی و سردی رابطه زناشویی خواهد شد.

توصیه: در مورد تنوع در رابطه ج.ن.س.ی با همسرتان صحبت کنید. در مورد تنوع و تغییر در مکان و تغییر پوزیشن های ج.ن.س.ی و تنوع در سبک لباس و … با همسرتان صحبت کنید. خواسته هایتان را به وضوح به همسرتان بگویید. حتی زمانی که بحث به وجود آمد باز به صحبت ادامه دهید. هنگامی که به توافق نرسیدید و به مشکل برخوردید، از مشاوره زناشویی کمک بگیرید. اگر مشاوره موثر و عملی نبود، ناامید نشده و به یک مشاوره زناشویی دیگر مراجعه کنید. بدترین کار این است که دست از تلاش بردارید و ناامید شوید و مشکل را حل نشده باقی بگذارید.

دوستان عزیز از این که با مجله دلگرم همراه بودید، سپاسگزاریم. می توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بدترین حرفی که جلوی پیشرفت آدم را میگیرد چیست
  1. آیا شوهرم دوستم دارد چطور مطمئن باشم
  2. آیا شوهرم از من متنفر است چطور بفهمم
  3. رازهای لو رفته از زندگی زن و شوهرهای موفق
  4. چطور برای شوهر عزیزم یک هدیه فوق العاده بخرم
  5. چه کنید تا شوهر شما از زندگی با شما راضی و شاد باشد
  6. چطور بعضی از زن و شوهرها اینقدر خوشبخت هستند

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب