چطور بفهمم زن یا شوهرم دوستم دارد یا ندارد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور بفهمم زن یا شوهرم دوستم دارد یا ندارد

image چطور بفهمم زن یا شوهرم دوستم دارد یا ندارد

مشاهده رفتار طبیعی فرد در خانواده بهترین راه پیش بینی برای تشخیص احساسات طرف مقابل است. در واقع این کار به راحتی با دیدن چگونگی رفتار فرد با خانواده و دوستانش میسر می شود.

از آنجا که نزدیکی و صمیمیت اعضای خانواده نسبت به یکدیگر زیاد است بدون هیچ ترسی از تمسخر، تحقیر و طرد شدن به ابراز احساسات در مقابل یکدیگر می پردازند؛ لذا با مشاهده ابراز احساسات فرد به پدر و مادرش به راحتی می توان دریافت که وی در آینده به همسرش هم ابراز احساسات میکند یا خیر.

قضاوت های اول آشنایی واهی است

او بیان اینکه بسیاری از زوجین برای مشخص کردن احساسی بودن یا نبودن همسرشان ملاک را بر روی طرز برخورد و رفتار فرد مورد نظر در اوایل آشنایی می گذارند؛ عنوان کرد:این در حالی است که گذراندن و ابراز احساسات این دوره برای تمام زوجین از قاعده تقریباً یکسانی پیروی میکند و قضاوت بر اساس آن کار چندان معقولی نیست.

تکفارس آی آر

عشق واقعی به همسر

وی افزود:تنها مردان یا زنانی که مشکلات خاصی (مثل اختلالات روحی و روانی) دارند در دوران عشق رمانتیک هیچ احساساتی از خود بروز نمی دهند. از این رو نمی توان صرفاً با در نظر گرفتن احساسات دوران نامزدی و اوایل آشنایی برای آینده تصمیمی گرفت، چراکه فاکتورهای مختلفی در شروع و تداوم ابراز احساسات فرد در زندگی نقش ایفا میکنند.

این نوع همسران هیچ بویی از احساس نبرده اند

ایشان اظهار داشت:برای بعضی شخصیت‎ها ابراز احساسات هیچ معنایی ندارد و آنها هرگز این کار را انجام نمی دهند مانند شخصیت های اسکیزویید (تنهاطلب) و شخصیتهای اجتنابی.

وی افزود:فرد دارای شخصیت اسکیزویید علاقه به انجام تمام کارها به صورت انفرادی دارد، تنها طلب است و روابط عاشقانه و رمانتیک اصلا برایش معنی ندارد.

www.takfars.ir

او اضافه کرد:فرد در نوع شخصیتی اجتنابی هر چند در جمع بودن را می پسندد اما به دلیل ترس از حقیر شدن و مورد تمسخر دیگران قرار گرفتن، تنهایی و عدم ابراز احساسات به اطرافیان را انتخاب میکند.

این مشاور خانواده شخصیت اسکیزوئید و اجتنابی را ۲ نوع مهم در بی احساسی فرد خواند و عنوان کرد:برخی افراد هم طبق مدل شخصیتی وسواسی برای اینکه بخواهند ابراز احساسات کنند خسیس هستند و معمولا تمایلی به وقت گذاشتن برای دیگران نشان نمی دهند و از دید روانشناسان این افراد مشکلات عدیده در ابراز احساسات دارند.

وی افزود:بنابراین عدم برقراری روابط اجتماعی زیاد، نداشتن دوست های صمیمی، تنهاطلبی و اهل رفت و آمد نبودن درصورتی که نشانه افسردگی نباشد، می تواند از دلایل اختلال شخصیت و سبک های شخصیتی آنها به شمار رود.

وقتی ابراز احساست بیهوده پنداشته می شود

ایشان همچنین با اشاره به برخی عوامل مهم که در ابراز احساسات میتوانند نقش موثری داشته باشند، اظهار داشت:تجارب فرد در زندگی خانوادگی و نحوه برخوردهای اطرافیان با یکدیگر در ابراز احساسات موثر است چرا که اگر پسر یا دختر خانواده ابراز احساسات پدر به مادر یا بالعکس را مشاهده نکند بدون شک این امر برایش طبیعی تلقی شده و بدون هیچ آموزش و کسب تجربه ای در آینده هم برای همسر خود ابراز احساسات نمیکند.

وی اعلام کرد:اگر مردی بعد از ابراز احساسات خود به همسرش رفتاری مناسب را مشاهده نکند (به عنوان مثال زن سوء استفاده کرده و از زیر بار مسئولیت کارهای خانه به امید انجام آنها از سوی مرد شانه خالی کند) مرد هرگز ابراز احساسات نمیکند و معتقد است بعد از ابراز خشونت مطمئنا کارها مطابق نظم و ترتیب پیش می رود. البته این اقدام بالعکس برای خانم ها هم صادق است.

وی افزود:همچنین برخی از افراد ممکن است تجربه شیرینی از ابراز احساسات به فردی نداشته باشند به این ترتیب که با وجود ابراز احساسات یک رابطه عاشقانه شکست خورده را تجربه کرده و این امر را امری بی فایده می پندارند.

روانشناسان در خدمت مردم

وی با بیان اینکه تست های مختلف ابزار احساسات تشخیصی نیستند و تنها در تشخیص بهتر، ما را کمک میکنند، اعلام کرد:متاسفانه در جامعه ما استفاده از تست های روانشناسی مختلف (مثل تعیین احساسی بودن یا نبودن همسر) بدون بهره گیری از نظرات متخصصان این حوزه برای دریافت برداشت های صحیح و منطقی، رواج پیدا کرده و به راحتی تست ها در دسترس عام قرار دارند.

بهتر است پیش از مراجعه به هر گونه سایت و مرکزی برای تعیین شخصیت خود یا همسر ابتدا به خوبی اطراف و رفتار با اطرافیان را مشاهده و با کمی منطق و تحلیل آنها را بسنجیم. البته کسانی که در این راه اندکی ضعیف هستند یا معتقدند نمیتوانند بین احساس و منطقشان مرزی قائل شوند، بهتر است از متخصصان و مشاوران این حوزه کمک گیرند تا برداشت های اشتباهی نداشته باشند.

تک فارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور می شود فهمید کسی واقعا را دوست دارد یا نه
  1. همه آنچه که باید درباره بیزاری از صدا ها بدانید
  2. چطور بعد از آنچه در کاری شکست میخورید دوباره شروع کنید
  3. خانم ها بخوانند رازهای داشتن یک رابطه خوب با همسر
  4. اشتباهات دختر خانم ها هنگام ازدواج چیست
  5. با این توصیه آرام باشید و نگرانی را نابود کنید
  6. چطور بعد از طلاق دوباره ازدواج موفقی داشته باشیم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات