چطور بفهمم ریشه موهای من قوی است یا نه

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور بفهمم ریشه موهای من قوی است یا نه

image چطور بفهمم ریشه موهای من قوی است یا نه

انجام چند آزمایش ساده به شما در تشخیص نوع و جنس موی تان کمک میکند:

در آزمایش ساقه مو می توانید چند تار مو را از نقاط مختلف سر جدا کنید و آن را در یک کاغذ سفید با کمک ذره بین مشاهده کنید. شکل ظاهری موی سالم باید شبیه سقف شیروانی مرتب باشد. در بررسی ریشه مو یک آزمایش تریکوگرام وجود دارد که در بعضی آزمایشگاه های خاص دیده می شود. در این آزمایش با بررسی چند تار مو جدا شده از پوست سر مشخص میکنند که چند درصد موها در فاز رشد و چند درصد در مرحله استراحت هستند و به این ترتیب این نسبت را بررسی میکنند. تعداد ریشه هایی که در فاز رشد (آناژن) هستند نسبت به موهایی که در فاز استراحت (تلوژن) هستند، در افراد بالغ ۸۰ تا ۹۰ درصد است.

مویی که استحکام خوبی دارد در صورتی که بین دو دست گرفته و کشیده شود قبل از پاره شدن تا حدود یک پنجم طول خود کش می آید و برای پاره شدن به نیرویی حدود ۱۰۰ گرم نیازمند است. در صورتی که موهای شما زودتر و با نیروی کمتری شکسته شود، نشانه کاهش استحکام آنهاست که علت می تواند دستکاری زیاد و یا برخی بیماری های مربوط به ساقه مو باشد.

موهای خود را روی یک پارچه سفید شانه کنید و موهای ریخته شده را جمع آوری کنید. در صورتی که در سر آن برجستگی وجود داشته باشد، در واقع ریشه مو است ولی اگر ریشه مو وجود نداشت، موهای شما از ساقه شکسته شده است و این علامت شکننده بودن موهای شما می باشد.

تکفارس آی آر

پوست سر شما هم خصوصیات منحصر به فردی دارد. با دو آزمایش ساده می توانید پوست سر خود را آزمایش کنید:

موهای سر را با دست کنار بزنید و با یک ذره بین به پوست سر نگاه کنید. در حالت طبیعی نباید قرمزی، جوش و یا شوره شدید روی آن وجود داشته باشد. در آزمایش دوم باید حدودا دو روز پس از شستشوی سر، موها را با دست کنار زده و یک تکه کاغذ نازک را روی پوست سر بگذارید و آن را حدود دو دقیقه نگاه دارید، سپس کاغذ را برداشته و با دقت به آن نگاه کنید. در صورتی که هیچ اثر چربی روی کاغذ مشاهده نشد، پوست سر شما خشک است. در صورتی که فقط اندکی آلودگی مشاهده شد، پوست سر معمولی و در صورتی که کاغذ خیلی چرب شد، دلیل بر چرب بودن پوست سر می باشد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مدل های مختلف و شیک دستمال جیب کت برای آقایان
  1. چه کنید تا بعد از آرایش رژ لب شما زود از بین نرود
  2. چه مدل ساعت مردانه برای کدام مجلس و مهمانی مناسب است
  3. آموزش عکس به عکس کوتاه موی زنانه در خانه مدل باب گرد
  4. راهکارهای علمی برای تقویت رشد ریش و سیبیل
  5. چکار کنم چهره ام شاداب و جوان به نظر برسد
  6. نکات بهداشتی برای حفظ سلامتی و زیبایی موهای مردان

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات