image چطور بفهمم آدم بدبین و منفی ای هستم یا نیستم

افراد منفی گرا همیشه در حال شکایت کردن هستند. آن‌ها همیشه غر زده و محیطی ناخوشایند در اطراف خود درست می‌کنند.

اعتقاد درونی افراد منفی گرا این است که همه‌ی دنیا علیه او هستند. آن‌ها از همه‌چیز شکایت دارند، از آب‌وهوا، محیط کار، محیط خانه گرفته تا قیمت پیاز.

آن‌ها همیشه نگران‌اند

افراد منفی گرا اغلب احساس نگرانی می‌کنند. آن‌ها همیشه پیش‌بینی می‌کنند اوضاع بد پیش خواهد رفت، حتی اگر همه‌چیز برای آن‌ها خوب پیش می‌رود.

آن‌ها بدبین هستند

این افراد هیچ‌وقت نمی‌توانند جنبه‌ی روشن و خوب زندگی را ببینند. حتی در مشکلات کوچک آن‌ها به بدترین فکر می‌کنند. می‌خواهد موضوع ترافیک باشد، شرایط هوایی یا حتی خوردن غذا در یک رستوران، آن‌ها همیشه به بدترین حالت ممکن فکر می‌کنند. هیچ‌چیز نمی‌تواند روی صورت آن‌ها لبخند بیاورد. افراد منفی به‌ندرت به بک نتیجه‌ی شاد و عالی فکر می‌کنند. آن‌ها همیشه فکر می‌کنند همه‌چیز بد پیش خواهد رفت.

آن‌ها از تجربه‌ی جدید می‌ترسند

افراد منفی گرا هیچ‌گاه دوست ندارند از منطقه‌ی راحتی خود خارج شوند. آن‌ها نمی‌توانند با احتمال ترس، ناراحتی، مشکل یا شکست روبرو شوند. این همان دلیلی است که آن‌ها هیچ‌گاه نمی‌توانند برای تجربیات جدید تلاش کنند و اغلب در همان محدوده‌ی کسل‌کننده و تکراری خود باقی می‌مانند.

آن‌ها اغلب موفق نیستند

عدم موفقیت می‌تواند بر اساس عوامل مختلفی باشد اما منفی گرایی یکی از دلایل اصلی است. افراد منفی گرا اغلب تصور می‌کنند به حد کافی باهوش، خوب یا قوی نیستند. اما تهدید اصلی برای موفقیت آن‌ها این است که هوش هیجانی‌شان اغلب بر اثر نگرش منفی و انتقادی آن‌ها از بین می‌رود. آینده آن‌ها را هیجان‌زده نمی‌کند. آینده به آن‌ها فرصت‌های ممکن را نشان نمی‌دهد. این افراد به‌ندرت درباره‌ی تغییرات صحبت می‌کنند زیرا به‌غیراز بدبختی‌های مورد تصور خود به چیزی فکر نمی‌کنند. بهترین تعریف تلاش آن‌ها برای زندگی این است: " گیرکردن در یک تونل تاریک ".

آن‌ها انرژی شما را از بین می‌برند

افراد منفی گرا تمامی انرژی شما را از بین می‌برند. آن‌ها باعث می‌شوند از نظر روحی و جسمی انرژی شما تخلیه شود. این افراد نمی‌توانند جو مثبتی در اطراف خود درست کنند. بودن با آن‌ها شما را خسته و بی انرژی می‌کند.

آن‌ها تجربه‌ی کمی در زندگی دارند

یک فرد منفی گرا به‌سختی قادر به تشخیص زیبایی، هیجان، شادی و شور هستند. این‌ها احساساتی نیستند که این افراد آن را زیاد تجربه کنند. آن‌ها به‌سختی به جنبه‌های شاد و روشن زندگی نگاه می‌کنند.