چطور برای کودک تازه متولد شده ام پدر خوبی باشم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور برای کودک تازه متولد شده ام پدر خوبی باشم

image چطور برای کودک تازه متولد شده ام پدر خوبی باشم

اگر شما در طول روز در خانه نیستید تا به دردسر های نوزادتان رسیدگی کنید، شب هنگام زمانی که او گریه میکند به یک «امدادگر شب» تبدیل شوید!

این کار به شما و نوزادتان یک فرصت تنهایی گرانبها می دهد ضمن اینکه مادر هم شانس این را پیدا میکند که کمی بیشتر بخوابد. مطمئن شوید که مادر برای تغذیه ی آخر شب بچه چند بطری شیر در یخچال گذاشته باشد.

کودکتان را به شکل گهواره نگه دارید

هنگامی که مادر به بچه شیر می دهد، او را با نوازش به سینه ی خود می چسباند و نوزاد در چشمان مادر، در یک نمای کامل قرار می گیرد. پس وقتی شما با شیشه به او شیر می دهید، باید مطمئن شوید که او را در همان موقعیت نگه داشته اید و بگذارید کوچولویتان به شما زل بزند.

تکفارس آی آر

اشک هایش را تسکین دهید

اگرچه ممکن است برای برگرداندن بچه ی گریان به بغل مادرش وسوسه شوید اما سعی کنید با پاک کردن اشک های نوزاد، او را آرام کنید (البته به غیر از زمانی که او گرسنه باشد). برایش آواز بخوانید، کمی او را در اطراف بچرخانید، به آرامی تکانش دهید و یا پستانکش را برای مکیدن پیدا کنید. به او بیآموزید که مادر تنها کسی نیست که می تواند نیاز هایش را برطرف کند.

چهره ی احمقانه به خود بگیرید

شما قطعا می توانید پدر شوخ و خنده داری باشید. پس با یک شکلک احمقانه که نوزادتان را با لبخند و تب و تاب می اندازد، شروع کنید. همان طور که فرزندتان بزرگتر می شود می توانید بازی های سرگرم کننده ای مانند دالی موشه را امتحان کنید.

او را به پیاده روی ببرید

www.takfars.ir

بچه ها عاشق هوای تازه اند، پس آغوشی تان را بردارید و برای قدم زدن در همان اطراف راهی شوید. می توانید به جای آغوشی از کَریِر هم استفاده کنید. این وسیله بچه را در طول پیاده روی نزدیک به شما نگه می دارد. اگر هوای بیرون خیلی گرم است، حتما برای نوزادتان کرم ضد آفتاب بزنید و در صورتی که آن بیرون کمی خنک باشد می توانید مقدار استفاده از این کرم را کم کنید.

یک نوع ماساژ کودک را امتحان کنید

نوزادان به لمس کردن جواب می دهند و یک راه ساده برای تسکین دادن و آرام کردن آنها ماساژ کودک است. زمانی که کودکتان ساکت و خوشحال است (شما نمی توانید این روش را روی بچه های پر سر و صدا امتحان کنید)، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به آرامی پا ها، شکم، بازو ها و گردنش را مالش دهید.

وقت مخصوص بازی

هر شب زمان مخصوصی را برای بازی با فرزند کوچک تان بگذارید و این زمان را به بخشی از برنامه ی روزانه و روتین او تبدیل کنید. بنابر این وقتی شما از سر کار به خانه بر می گردید، او منتظر زمان مخصوص پدر است.

عوض کردن پوشک را به عهده بگیرید

شما ممکن است عوض کردن پوشک را فقط وظیفه ی مادر بدانید اما باید بدانید که عوض کردن پوشک بچه هم زمانی برای ارتباط بیشتر با او است. حتی اگر این کار کمی بدبو باشد، شما باید با نوزادتان صحبت کنید و صدا های احمقانه دربیاورید تا پوشکش را عوض کنید.

وقت تمیزکاری!

نوزادتان را در آغوشی با بند محکمی ببندید و در حالی که کار های خانگی روزمره مانند جاروبرقی زدن را انجام می دهید، او را در خانه بگردانید. علاوه بر آن مادر ها عاشق دو چیز هستند: ارتباط نوزاد با پدرش و کمک به تمیز کردن خانه.

حواستان به روز بیماری باشد

تک فارس

وقتی کودکتان مریض می شود، این خیلی برای تان مهم است که او را تقویت کنید. بنابر این یک روز را تعطیل کنید و با کودک در خانه بمانید. سعی کنید برای معاینه و چک آپ هم به دکتر مراجعه کنید تا از دکتر درباره ی چگونگی رشد و نمو او بشنوید.

بخشی از زمان خواب روتین اش باشید

یک برنامه برای زمان خواب منظم برای کمک به خواب کودک در طول شب بسیار مهم است. بخشی از برنامه های روزانه که شما میخواهید در آن نقش داشته باشید، انتخاب کنید. مانند زمان حمام. بردن، انتخاب کنید. این کار کمک میکند تا بچه بفهمد زمانی که پدر می گوید زمان حمام رسیده، هرچه زودتر، قبل از خواب آن کار انجام می شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چه کنم شوهرم فقط مرا دوست داشته باشد
  1. چرا در بعضی جاها بیرون از خانه دچار اضطراب میشوم
  2. اشتباه من چیست که همیشه دچار استرس هستم و نگرانم
  3. چطور میتوانم یک میلیاردر بشوم
  4. چطور اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید مخصوص دختران
  5. خیلی زود درس هایی را که خوانده ام فراموش می کنم راه حل چیست
  6. کارهایی که مردها نباید در زندگی مشترک انجام دهند

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات