چطور برای شب یلدا ژله انار درست کنیم تصویری

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور برای شب یلدا ژله انار درست کنیم تصویری

image چطور برای شب یلدا ژله انار درست کنیم تصویری

کاسه بلوری بزرگی آماده کنید و یک پیمانه آب انار داخل آن بریزید؛ سپس کتری را روی شعله اجاق گاز قرار دهید و بگذارید تا آب آن به جوش آید.

ظرف حاوی آب انار را روی کتری بگذارید و بعد از آن یک قاشق سوپ‌خوری پودر ژلاتین را به آن اضافه کنید و همان‌طور که روی کتری قرار دارد، با چنگال به آرامی هم بزنید تا پودر ژلاتین در آب انار حل شود.

پس از آن، یک پیمانه دیگر آب انار در کاسه بریزید و دوباره یک قاشق پودر ژلاتین به آن بیفزایید. حالا با چنگال مواد را هم بزنید تا ژلاتین حل شود. این کار را یک بار دیگر تکرار کنید تا در واقع آب انار و پودر ژلاتین تمام شود.نکته: همه این مراحل را روی کتری انجام دهید. در واقع کتری در اینجا نقش حمام بن ماری را دارد.

پس از پایان مرحله حل شدن پودر ژلاتین در آب انار، ظرف را از روی کتری برداشته و در دمای محیط قرار دهید تا کم‌کم از حرارت بیفتد؛ در ضمن گاهی هم به وسیله چنگال محلول را هم بزنید تا کمی غلیظ شود.

تکفارس آی آر

نکته های مهم

*در تهیه این ژله به جای گرفتن آب انار به صورت دستی، از آب انار‌های آماده و طبیعی کارخانه‌ای نیز می‌توانید استفاده کنید.

*هرگز آب انار و پودر ژلاتین را یکباره با هم مخلوط نکنید زیرا در این صورت، پودر ژلاتین گلوله‌گلوله می‌شود.پس از آماده شدن محلول، قالب را ـ که بهتر است آلومینیومی باشد ـ آماده کنید و مواد ژله را داخل قالب بریزید؛ سپس دانه‌های انار را به آن اضافه کنید.

*برای اینکه هنگام برگرداندن ژله این کار به راحتی انجام شود، ابتدا قالب را خیس کرده سپس ۱۰‌دقیقه آن را داخل فریزر قرار دهید. پس از آن قالب را از فریزر خارج کرده و بلافاصله مواد ژله را در آن ریخته و پس از آن دانه‌‌های انار را اضافه کنید. در پایان، قالب را به مدت ۴ تا ۵ ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا ببندد. حالا برای برگرداندن ژله کافی است قالب را به مدت۳۰ ثانیه داخل ظرفی حاوی آب جوش قرار دهید؛ سپس آن را بیرون آورده و روی ظرفی تخت برگردانید؛ به این صورت ژله به راحتی برمی‌گردد.

مواد لازم برای تهیه ژله برای ۴ نفر

www.takfars.ir

انار (دان شود) یک عدد

پودر ژلاتین ۳ قاشق سوپ‌خوری

آب انار ۳ پیمانه

آموزش تهیه چیزکیک یخچالی برای دسر
  1. طرز تهیه کیک های خانگی و خوشمزه بدون نیاز به فر
  2. طرز تهیه کباب بره مجلسی
  3. طرز پخت مافین دارچینی خوشمزه برای بچه ها
  4. بهترین آموزش نحوه فریز کردن مواد غذایی
  5. آموزش پخت پلوقارچ با سیزیجات
  6. چطور رب انار مرغوب و با کیفیت به سبک شمالی ها درست کنیم

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

محصولات معتبر