چطور برای شب یلدا ژله انار درست کنیم تصویری

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور برای شب یلدا ژله انار درست کنیم تصویری

image چطور برای شب یلدا ژله انار درست کنیم تصویری

کاسه بلوری بزرگی آماده کنید و یک پیمانه آب انار داخل آن بریزید؛ سپس کتری را روی شعله اجاق گاز قرار دهید و بگذارید تا آب آن به جوش آید.

ظرف حاوی آب انار را روی کتری بگذارید و بعد از آن یک قاشق سوپ‌خوری پودر ژلاتین را به آن اضافه کنید و همان‌طور که روی کتری قرار دارد، با چنگال به آرامی هم بزنید تا پودر ژلاتین در آب انار حل شود.

پس از آن، یک پیمانه دیگر آب انار در کاسه بریزید و دوباره یک قاشق پودر ژلاتین به آن بیفزایید. حالا با چنگال مواد را هم بزنید تا ژلاتین حل شود. این کار را یک بار دیگر تکرار کنید تا در واقع آب انار و پودر ژلاتین تمام شود.نکته: همه این مراحل را روی کتری انجام دهید. در واقع کتری در اینجا نقش حمام بن ماری را دارد.

پس از پایان مرحله حل شدن پودر ژلاتین در آب انار، ظرف را از روی کتری برداشته و در دمای محیط قرار دهید تا کم‌کم از حرارت بیفتد؛ در ضمن گاهی هم به وسیله چنگال محلول را هم بزنید تا کمی غلیظ شود.

تکفارس آی آر

نکته های مهم

*در تهیه این ژله به جای گرفتن آب انار به صورت دستی، از آب انار‌های آماده و طبیعی کارخانه‌ای نیز می‌توانید استفاده کنید.

*هرگز آب انار و پودر ژلاتین را یکباره با هم مخلوط نکنید زیرا در این صورت، پودر ژلاتین گلوله‌گلوله می‌شود.پس از آماده شدن محلول، قالب را ـ که بهتر است آلومینیومی باشد ـ آماده کنید و مواد ژله را داخل قالب بریزید؛ سپس دانه‌های انار را به آن اضافه کنید.

*برای اینکه هنگام برگرداندن ژله این کار به راحتی انجام شود، ابتدا قالب را خیس کرده سپس ۱۰‌دقیقه آن را داخل فریزر قرار دهید. پس از آن قالب را از فریزر خارج کرده و بلافاصله مواد ژله را در آن ریخته و پس از آن دانه‌‌های انار را اضافه کنید. در پایان، قالب را به مدت ۴ تا ۵ ساعت در یخچال قرار دهید تا کاملا ببندد. حالا برای برگرداندن ژله کافی است قالب را به مدت۳۰ ثانیه داخل ظرفی حاوی آب جوش قرار دهید؛ سپس آن را بیرون آورده و روی ظرفی تخت برگردانید؛ به این صورت ژله به راحتی برمی‌گردد.

مواد لازم برای تهیه ژله برای ۴ نفر

www.takfars.ir

انار (دان شود) یک عدد

پودر ژلاتین ۳ قاشق سوپ‌خوری

آب انار ۳ پیمانه

عکس سفره های زیبا و چیدمان سنتی شب یلدا
  1. آموزش تهیه اسموتی برای صبحانه تا سریع لاغر شوید
  2. چطور با آرد ذرت شیرینی خوشمزه درست کنیم
  3. آموزش درست کردن ترشی های متنوع و مجلسی
  4. آموزش اختصاصی تهیه ژله رنگین کمان تصویری
  5. آموزش درست کردن شیرینی مخصوص جشن کریسمس
  6. چطور برای مهمانی کباب سلطانی مجلسی درست کنیم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات