چطور برای اولین بار به کسی که دوستش دارم بگویم دوستت دارم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور برای اولین بار به کسی که دوستش دارم بگویم دوستت دارم

image چطور برای اولین بار به کسی که دوستش دارم بگویم دوستت دارم

بیان کردن اولین “دوستت دارم” از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. شاید ماهها طول بکشد تا شما شجاعت لازم را بدست آورید؛ اگر به اندازه کافی صبر نکنید و یک مرتبه، بدون وجود هیچ گونه پیش زمینه ای، این کلمات را به زبان بیاورید، ممکن است در موقع نامناسب این کار را انجام داده و به طور کلی رابطه را خراب کنید.

▪ از خودتان سؤال کنید که آیا واقعاً عاشق او هستید؟

زمانیکه این عبارت را به زبان می آورید در حالیکه قلباً او را دوست نمی دارید، مانند این است که یک ملافه لکه دار را پیش روی او قرار داده اید و دعا میکنید که او لکه ها را نبیند. چنین چیزی امکان پذیر نیست؛ هیچ چیزی قابل درک تر از یک “دوستت دارم” تقلبی و دروغین نیست.

▪ پیشاپیش برنامه ریزی کنید. اما نه بیش از اندازه.

تکفارس آی آر

خوب است که بدانید باید چه حرفی را چه موقعی بزنید، اما نباید این کار را تبدیل به رژه نظامیان کنید. به احساسات ناگهانی خود نیز اجازه عرض اندام بدهید. شاید انجام این امر برای برخی افراد سبب ایجاد استرس بیش از اندازه ای شود، آنها میتوانند در این مواقع یک نامه عاشقانه بنویسند و آنرا در قلب خود بایگانی نمایند. به هر حال باید بدانید که هر طور شده باید با چنین مسائلی برخورد کرده و با واقعیت روبرو شوید.

▪ در مقابل واکنش آنها با ذهن باز عکس العمل نشان دهید.

خیلی راحت میشود در این دام گیر افتاد. باید پیش از مطرح کردن هر گونه مطلبی عکس العمل طرف مقابل را پیش بینی کنید. هیچ گاه تصور نکنید که پاسخ شما را با خوشرویی تمام می دهند و بعد هم در آغوش شما غش خواهند کرد. ممکن است این صحبت شما آنها را شوکه کند و یا حتی بدتر اینکه آنها چنین احساس مشابهی نسبت به شما نداشته باشند. به هر حال همیشه انتظار دیدن بهترین سناریو را نداشته باشید و اگر فکر میکنید که نمی توانید با عواقب آن روبرو شوید آنقدر صبر کنید تا از نتیجه کاملاً مطمئن شوید.

▪ جسور باشید.

هیچ راهی وجود ندارد که یک مرتبه این لحظه را مطابق میل شما تغییر دهد؛ اما می توانید نتیجه کار خود را با خوب صحبت کردن و در عین حال حفظ و برقراری ارتباط چشمی، مطبوع گردانید. نباید این کار را خیلی سریع انجام دهید، به خاطر اینکه ممکن است آنها به درستی متوجه منظور شما نشوند و به همین دلیل شما مجبور می شوید که مجدداً برای چندین مرتبه دیگر آنرا تکرار نمایید تا آنها به طور دقیق متوجه منظور شما بشوند. باید سعی کنید که این کار را در زمان مناسب و در موقعیت مناسب انجام دهید. همین حالا به آن فکر کنید؛ معطل نکنید. تصور کنید که تک تیر انداز عشق هستید و فرد مورد نظر درست در تیررس شما قرار گرفته. نشانه شما کاملاً ثابت و حقیقی است. حالا زمان آن می رسد که بهترین شلیک عمر خود را انجام دهید. به هر حال باید از خودتان انتظار بدست آوردن چنین موفقیتی را داشته باشید.

www.takfars.ir

▪ صبور و شکیبا باشید.

حتی اگر در موقعیتی قرار گرفتید که به پاسخ دلخواه خود از جانب او دست پیدا نکردید، باز هم جای نگرانی و ناامیدی نیست؛ باید راهکارهای خود را در جهت بهبود رابطه تغییر دهید. این کار در نظر آنها تعجب آور است؛ هیچ اشکالی ندارد، فقط کافی است به او کمی فرصت بدهید تا شرایط جدید را هضم کرده و خودش را با این شرایط هر چه بهتر و بیشتر وفق دهد. در نهایت باید بدانید که مطرح کردن عشق، چیزی جز ارزش و احترام را با خود به دنبال ندارد. این عبارت از قلب شما نشئت می گیرد و بالطبع در قلب طرف مقابل نیز می نشیند. نباید از “دوستت دارم” به عنوان کلمه رمزی برای عبور از برخی از درهای بسته استفاده کنید و فقط آنرا در صورتی به زبان بیاورید که احساساتتان پاک و خالص باشد.

image چطور برای اولین بار به کسی که دوستش دارم بگویم دوستت دارم

اگر می خواهید به صورت مستقیم بگویید دوستت دارم

▪ در زمان و مکان مناسب با او صحبت کنید

چند دقیقه قبل از کلاس، شروع یک مراسم خانوادگی یا در یک جمع شلوغ زمان و مکان مناسبی برای مطرح کردن علاقه شما نیست. سعی کنید محلی خلوت و آرام پیدا کنید و هنگامی که هر دوی شما در شرایط روحی خوبی قرار دارید پیشنهاد بدهید.

▪ منتظر شرایطی رمانتیک و ایده آل نباشید

اگرچه زمان و مکان مناسب مهم است، اما زمان را برای پیدا کردن فرصت مناسب از دست ندهد. انتظار یک گفتگوی رمانتیک و رویایی را نداشته باشید. احتمالا برای اعتراف به احساستان دچار اضطراب می شوید، عرق می کنید، قلبتان تند تند می زند و کلماتی که آماده کرده بودید از ذهنتان می رود. سعی کنید اضطرابتان را با لبخند و شوخی های مناسب کنترل کرده و به خود اعتماد کنید.

▪ پیش بینی نکنید

ممکن است جواب منفی بشنوید یا ممکن است وارد رابطه با فرد مورد نظرتان شوید. ممکن است رابطه ای طولانی و موفق با او داشته باشید. حتی شاید ازدواج کنید و باهم بچه دار شوید. یا ممکن است رابطه تان شکست بخورد و دوباره تنها شوید. هر احتمالی وجود دارد اما نیازی نیست اکنون ذهن خود را درگیر پیش بینی آینده کنید. فقط بر روی انتخاب خود تمرکز کنید و کاری که لازم است را انجام دهید.

تک فارس

▪ از رد شدن نترسید

هیچ یک از ما نمی تواند محبوب همگان باشد. در بهترین حالت هم برخی از افراد از ما خوششان می آید و برخی دیگر ما را نمی پسندند. شاید فرد مورد علاقه تان به هر دلیلی در حال حاضر علاقه ای به دوستی با شما نداشته باشد. برای او حق انتخاب قائل شوید و از جواب منفی شنیدن فاجعه نسازید.

▪ به خودتان جسارت بدهید

وقتی فکرتان حسابی با کلمات و احتمالات درگیر شده است و سعی دارد شما را از پیشقدم شدن منصرف کند. به این فکر کنید که اگر همه چیز خوب پیش برود به زودی تجربه ا ی شگفت انگیز در انتظارتان خواهد بود و اگر جواب رد بشنوید از رنج بلاتکلیفی نجات پیدا می کنید. آیا ترجیح می دهید ترس ها و تردیدهایتان شانس داشتن رابطه ای خوب یا کسب تجربه ای ارزشمند را از شما بگیرد؟

▪ به زبان بدنتان توجه کنید

هنگام حرف زدن یا گوش کردن به صحبت های طرف مقابل، به چشمانش نگاه کنید. نگاهتان را از او ندزدید. قوز نکنید و شکمتان را بیرون ندهید. شانه ها را صاف و سر خود را بالا بگیرید. سعی کنید طرز ایستادن یا نشستن شما محکم اما ریلکس باشد. حالت بدن و نگاهتان باید فردی مصمم و جذاب را برای فرد مقابل تداعی کند.

▪ سر صحبت را باز کنید

یکی از موضوعات روزمره را برای شروع صحبت انتخاب کنید. اگر قصد نداشتید به او بگویید دوستش دارید، در مورد چه چیزی و چگونه صحبت می کردید؟ نیازی به هدایت گفتگو به سمت خاصی نیست. برای رسیدن به سطح اعتماد به نفس همیشگیتان در هنگام صحبت با افراد، به حرف زدن ادامه دهید.

▪ خودتان باشید

لازم نیست دنبال کلماتی جادویی برای ابراز احساس خود باشید یا دیالوگ فیلم های عاشقانه را حفظ کنید. در فرصتی مناسب، با کلمات معمول خود احساستان را صادقانه بیان کنید. مطمئن باشید طرف مقابل تپق زدن های شما را در این شرایط درک کرده و قدردان صداقت و منحصر به فردی کلام شما خواهد بود.

T A K F A R S

▪ توضیحات لازم را بدهید

وقتی گفتید دوستت دارم… در مورد حد و حدود رابطه ای که مدنظر دارید توضیح مختصری بدهید. اگر لازم است، افرادی که نباید فعلا از حرف شما مطلع شوند را مشخص کنید. سپس به فرد مورد علاقه تان برای فکر کردن فرصت بدهید و تاکید کنید که فشاری بر روی او نیست.

image چطور برای اولین بار به کسی که دوستش دارم بگویم دوستت دارم

اگر می خواهید به طور غیر مستقیم به او بفهمانید که دوستش دارید

▪ رازدار باشید

برای فهماندن علاقه تان به طرف مقابل هرگز کسی را واسطه قرار ندهید. ممکن است او این کار شما را نپسندد و انتظار شهامت بیشتری از شما داشته باشد. حتی اگر به واسطه فرد سوم رابطه ای شکل بگیرد او را ناخواسته وارد رابطه دونفره خود کرده اید. برای پیشگیری از مورد قضاوت واقع شدن بهتر است شخصا و به تدریج فرد مورد علاقه تان را متوجه نیت خود کنید. به علاوه در مورد رابطه تان با فامیل و دوستان مشترک صحبت نکنید. رازداری خود را به او ثابت کنید تا نگران برقراری رابطه با شما نباشد.

▪ توجه، تحسین و کنجکاوی نشان دهید

به جزییات ظاهر، گفتار و زندگی اش توجه کنید. در مورد علایق و برنامه هایش سوالاتی بپرسید. وقتی در مورد خودش صحبت می کند با دقت و علاقه به او گوش دهید. او را بخاطر موفقیت ها و جذابیت هایش تحسین و از او تعریف کنید.

▪ در مورد علایق و برنامه های روزمره خود با او صحبت کنید

هیچ ‍کس جذب شخصیت بسته و مبهم افراد نمی شود. برای نشان دادن علاقه خود به فرد موردنظرتان و جذب علاقه او، در مورد زندگی خود با او صحبت کنید. احساسات خود را درباره مسائل مختلف بیان کرده و نظر او را بپرسید. با این کار موضوع های مشترک بیشتری برای گفتگو پیدا می کنید.

تک فارس www.takfars.ir

▪ سراغش را بگیرید

هر از گاهی سراغی از او بگیرید و جویای احوالش شوید. اگر مدتی از او بی خبر بودید ابراز نگرانی کنید و علت را بپرسید. به او نشان دهید که وضعیتش برای شما اهمیت دارد. بگویید که در صورت نیاز به کمک می تواند روی شما حساب کند. اما مراقب باشید با صدها پیام یا تماس در روز خود را بیش از حد محتاج توجه نشان ندهید. به علاوه احوالپرسی را تبدیل به چک کردن مداوم و ایجاد مزاحمت نکنید.

▪ در دسترسش باشید

اگر با شما تماس می گیرد یا پیام ارسال می کند همیشه به او پاسخ دهید. نیازی نیست تمام ساعات شبانه روز را در کنار گوشی خود در حالت آماده باش به سر ببرید. در اولین فرصتی که تماسش را دیدید و قادر به پاسخگویی بودید با او تماس بگیرید. اجازه بدهید شما را فردی قابل اعتماد و همیشه در صحنه بداند و به حضورتان در لحظات حساس عادت کند.

▪ روز تولدش را به خاطر بسپارید

روز تولد فرد مورد علاقه خود را پیدا کنید و به او تبریک بگویید. او را با اهمیت دادن به جزییات لذتبخش زندگی اش غافلگیر کنید. اگر تاریخ های مهم دیگری در رابطه فعلیتان وجود دارد آن ها را به خاطر بسپارید و در صحبت هایتان به آن ها اشاره کنید. نشان بدهید که برای شما فردی خاص است و اهمیت ویژه ای در ذهنتان دارد.

▪ رابطه را به پیش ببرید

رابطه خود را حفظ کنید و به مرور، زمان بیشتری برای طرف مقابلتان صرف کنید. اگر موقعیت را مناسب یافتید در فواصل مختلف صمیمیت بیشتری وارد رابطه خود کنید. به شوخی یا جدی او را با کلمات محبت آمیز بیشتری خطاب کنید. اطلاعات شخصی بیشتری در مورد خود به او بدهید. اگر می توانید قرار ملاقات های دسته جمعی ترتیب دهید و در آن ها به او توجه ویژه کنید. جایگاهی ثابت در زندگی او برای خود ایجاد کنید

▪ برای رابطه اسم بگذارید

وقتی رابطه شما به سطح مشخصی از صمیمیت رسید، از او در مورد نوع رابطه تان سوال کنید. ببینید به نظر او شما دو نفر چه رابطه ای با یکدیگر دارید و آیا از این رابطه لذت می برد. در مورد تمایلش به تعهد و جدی تر کردن رابطه سوال کنید. مراقب باشید این کار را خیلی زود یا خیلی دیر انجام ندهید. اگر قبل از ایجاد اعتماد و صمیمیت لازم از او درخواست رابطه جدی کنید شانس کمتری برای گرفتن جواب مثبت دارید. از طرفی تعلل بیش از حد، شما را تا ابد در جایگاه دوست اجتماعی ماندگار خواهد کرد.

تکفارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور می توان ازدواجی شاد داشت
 1. چطور بفهمم مادر شوهرم مرا دوست دارد یا از من بیزار است

 2. واقعا می خواهم برای همه دوست داشتنی و جذاب باشم چه کنم

 3. آیا من شغلم را دوست دارم

 4. چطور مطمئن شوید یک مرد واقعا شما را دوست دارد یا نقش بازی میکند

 5. خانم ها دوست دارند همسرش چطور با آنها رفتار کند

 6. چرا صدای ضبط شده خودم را دوست ندارم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

۳ نظر
 1. آیدا

  نه... عشق دروغه

  • سولماز

   چرا؟

 2. sara

  آيا من واقعا او را از ته دلم دوست دارم