چطور با کت و شلوار مردانه شیک و جذاب باشید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور با کت و شلوار مردانه شیک و جذاب باشید

image چطور با کت و شلوار مردانه شیک و جذاب باشید

کت و شلوار مردانه را می توان بر اساس پارامترهای مختلف دسته بندی کرد.

▪ دسته بندی بر اساس میزان فیت بودن

Classic fit

گزینه ی پیشنهادی برای کسانی که ترجیح می دهند هنگام پوشیدن کت و شلوار احساس آرامش کنند. ایدئال برای کار، مناسبت های خاص و دیگر رویدادهای مهم مانند مهمانی های رسمی. کت و شلوارهای کلاسیک در اطراف سینه گشادتر و راحت تر هستند.

تکفارس آی آر

Slim fit

ترجیحاً توسط کسانی که در رده ی افراد لاغر اندام هستند، استفاده می شود. این کت وشلوارها برای افراد خیلی لاغر طراحی شده است و ظاهری مدرن به آن ها می بخشد. پس اگر می خواهید ظاهری مدرن داشته باشید، کت و شلوارهای اسلیم فیت مناسب هستند.

▪ دسته بندی بر اساس موقعیت

محل کار

کت و شلوار به عنوان لباس شما آن هم زمانی که در محل کسب وکارتان هستید، استفاده می شود. معمولاً توسط مردانی ترجیح داده می شود که برای استفاده در دفتر و همچنین سایر مناسبت های رسمی عادت به پوشیدن کت و شلوار دارند.

www.takfars.ir

مراسم عروسی

همه ی ما می دانیم که مکمل لباس عروس، کت و شلوار دامادی است. بسته به سلیقه های مختلف نیز می توان انواع کت و شلوار را در این دسته قرار داد.

کت های پروم

این نوع کت و شلوار به طور کلی برای مردان جوان طراحی شده است. این مدل کت شلوارها طرحی غیررسمی و در عین حال تا حدی رسمی دارند.

▪ کت و شلوار کژوال

این مدل کت و شلوارها را به کسانی پیشنهاد می کنیم که دوست دارند شیک باشند اما در عین حال ظاهری خلاقانه و صمیمی در محیط کار خود داشته باشند. در حالی که اکثر این کت و شلوار ها طراحی ساده ای دارند، بعضی از آن ها گلدوزی شده هستند و به سبک افراد جذابیت می بخشند.

چگونه بهترین کت و شلوار را انتخاب کنیم؟

یک کت و شلوار خوب و مناسب می تواند اعتماد به نفس شما را بالا برده و حتی شما را در دسته ی خاصی از افراد قرار دهد. برخی فکر می کنند داشتن یک دست کت و شلوار کافی است اما بهتر است که برای هر موقعیتی کت و شلوار مناسب آن موقعیت را داشته باشید.

در ادامه چند نکته ی مهم را بیان کرده ایم که با در نظر گرفتن آن ها می توانید یک انتخاب هوشمندانه داشته باشید.

▪ هدف تان از خرید کت و شلوار چیست؟

تک فارس

کت و شلوار معمولا برای هر مردی خرید بزرگی است. این بدان معناست که هنگام انتخاب بهترین کت و شلوار قبل از خرید باید از موارد زیادی آگاه باشید. خرید کت و شلوارهای مقرون به صرفه نیز چیزی است که باید در نظر گرفته شود. اما، به خاطر داشته باشید که داشتن یک کت و شلوار با کیفیت بالا، بهتر از چندین کت و شلوار متوسط است.

زمان خرید کت و شلوار اول یک سوال اساسی از خود بپرسید و آن این است که این کت و شلوار قرار است کجا پوشیده شود؟ آیا شما داماد هستید و برای مراسم عروسی خود خرید می کنید یا اینکه قرار است به یک جلسه ی کاری بروید و یک قرارداد میلیاردی ببندید یا اینکه کلا از دسته افرادی هستید که برای امور روزانه هم کت و شلوار به تن می کنند؟

هر یک از این امور مدل کت و شلوار خاص خود را می طلبد. اگر داماد هستید آنچه که از مراسم عروسی برای شما می ماند تنها چند عکس است پس بهتر است کت و شلواری را خریداری کنید که کاملا اندازه باشد. زیاد به راحت بودن آن فکر نکنید. چرا که یک شب ارزشش را دارد که کمی در لباس تان حس ناراحتی داشته باشید اما فوق العاده به نظر برسید. اگر برای یک جلسه ی کاری خرید می کنید بهتر است کت و شلواری را خرید کنید که کمی بیشتر از قیمت خریداری شده ی خود را به نمایش بگذارد و در نهایت برای امور روزمره باید راحتی اولویت شماست. پس در این مورد به دنبال فروشگاهی باشید که علاوه بر رنگ دلخواه تان، محصولی را در اختیار شما قرار دهد که راحت ترین باشد.

▪ شما دقیقا چه مدل کت شلواری دوست دارید؟

بعد از مشخص کردن هدف، نوبت آن است که مدل انتخابی خود مشخص کنید. قطعا وقتی وارد فروشگاه های فروش کت و شلوار می شوید، شنیده اید که فروشنده چند سوال از شما می پرسد که مثلا دوست دارید چه مدل یقه ای داشته باشد، یا اینکه تعداد دکمه های آن را از شما می پرسند. درست است، این ها مواردی هستند که استایل کلی شما را تعیین می کنند.

مدل پارچه را تعیین کنید

دوست دارید پارچه محکم و ایستاده باشد یا اینکه به صورت لَخت بر روی بدن شما بنشیند؟ از پارچه های چهارخانه خوشتان می آید یا اینکه ترجیح شما پارچه های ساده است؟ پارچه با تراکم بالا را دوست دارید یا اینکه تراکم پایین نیز مورد قبول است؟ حتی رنگ مورد علاقه اتان نیز تکلیفش در این بخش مشخص می شود.

این ها همه ی سوالاتی هستند که باید به آن ها در این قسمت پاسخ دهید.

تعداد دکمه ها را مشخص کنید

یکی از مدل های خیلی مرسوم کت های سه دکمه ای هستند چرا که این آزادی عمل را به مردان می دهد تا به راحتی همه ی دکمه ها را بسته یا اینکه فقط یکی را باز بگذارند. در دهه ی ۹۰ کت های دو دکمه ای به بازار آمدند و جای خود را در بازار پوشاک مردانه باز کردند. این مدل کت شلوارها را معمولا کسانی انتخاب می کنند که به کراوات های کوتاه علاقه دارند. در نهایت کت های تک دکمه که بهتر است زیاد در محل های رسمی مورد استفاده قرار نگیرند. اگر محل کار شما محل کاری خلاقانه و بدون نظم و انضباط خاص دهه ۹۰ است، این مدل کت و شلوار انتخابی هوشمندانه است.

T A K F A R S

سایز خود را دقیق مشخص کنید

چه در حال خرید یک کت و شلوار مردانه در یک فروشگاه واقعی یا آنلاین باشید، داشتن تناسب و اندازه گیری صحیح بسیار مهم است. برای اندازه گیری سایز به نکات زیر دقت کنید.

▪ عرض شانه

عرض کامل شانه مانند ساختار بدن زیر کت و شلوار خواهد بود. عرض شانه ی خیلی باریک بیشتر در بالای کت و شلوار و قسمت بالای بازو، باعث ایجاد چین و چروک می شود. از طرف دیگر، عرض شانه ی بیش از حد گشاد، شکاف هایی در داخل ژاکت ایجاد می کند.

▪ حالت یقه زمان بستن دکمه

دکمه های کت را ببندید و سپس به حالت یقه دقت کنید. اگر کت خیلی تنگ باشد، متوجه گشاد شدن یقه ها در کناره ها خواهید شد. اگر کت خیلی گشاد باشد، باعث ایجاد شکاف در جلو می شود.

▪ طول آستین

یک کت عالی باعث می شود که پیراهن زیر آستین کمی نمایان شود. آستین های خیلی کوتاه کت به میزان قابل توجهی از مچ دست و انتهای آستین فاصله می گیرند. برعکس، اگر آستین های کت خیلی بلند باشند، پیراهن زیر کت را به طور کامل می پوشانند.

▪ قد کت

وقتی خیلی عادی و راحت ایستاده اید باید قد کت به نیمه ی دست شما برسد. اگر طول کت در اطراف مچ دست شما باشد، خیلی کوتاه است. اگر طول کت از طول دست ها فراتر رفته است هم خیلی بلند است.

تک فارس www.takfars.ir

▪ مدل ایستادن یقه

یقه کت در شرایط عالی به راحتی روی یقه پیراهن شما قرار می گیرد. اگر باز کردن دست هایتان عمود بر بالاتنه برایتان سخت باشد، متوجه یقه ی تنگ کت خواهید شد. از طرفی اگر یقه کت خیلی گشاد باشد در پشت چروک ایجاد می کند.

▪ پشت شلوار

پشت شلوار باید به صورت یک خط منظم باشد. اگر شلوار خیلی تنگ باشد باعث ایجاد چین و چروک به خصوص در پشت می شود. اگر شلوار کت و شلوار خیلی گشاد باشد، فاصله ای بین ساق، ران و شلوار ظاهر می شود.

▪ بلندی شلوار

بلندی کامل شلوار دقیقاً در بالای کفش شما می شکند. اگر شلوار به کفش شما نمی رسد، پس خیلی کوتاه است. اگر خیلی بلند باشند، کنار شلوار شروع به کشیدن به دور کفش های شما می کند.

چند نکته ی ضروری برای انتخاب کت و شلوار متناسب

اندازه دقیق سینه کت معمولاً حدود ۵ سانتی متر بزرگ تر از اندازه ی فرد است تا امکان حرکت فراهم شود.

اندازه گیری های استاندارد اروپایی معمولاً ده عدد بالاتر از اندازه های ایالات متحده است.

شلوارها معمولاً به صورت بدون دوخت دم پا به بازار عرضه می شوند. بنابراین، هنگام سفارش، به خصوص از فروشگاه های آنلاین، بهتر است بررسی کنید که آیا آن ها به صورت لبه دار تحویل داده می شوند یا نیاز به تغییر طول با کمک یک خیاط حرفه ای دارید.

تکفارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

راهکار های شستن و شانه کردن صحیح موهای سر
  1. چطور جوراب مردانه مخصوص به خود را انتخاب کنید

  2. چطور کفش کتانی را با کت و شلوار ست کنید

  3. چه مدل کت و شلوار برای هر تیپ بدنی مردانه مناسب است

  4. ست کردن شلوار جین سیاه با پیراهن مردانه آبی

  5. آموزش نحوه تا و جمع کردن پیراهن مردانه با عکس

  6. مردان سی ساله چطور باید شیک و آراسته لباس بپوشند

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات