چطور با همسر خود زندگی آرامی داشته باشید و بدون دعوا

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور با همسر خود زندگی آرامی داشته باشید و بدون دعوا

image چطور با همسر خود زندگی آرامی داشته باشید و بدون دعوا

▪ مثبت فکر کردن :

اساس یک ارتباط سالم و با نشاط مثبت فکر کردن است. در زندگى شخصى، خانوادگى و زناشویىهمواره سعى کنید به مثبت ها، موهبت ها و نعمت هایى که در اختیار دارید بیندیشید. نه به آن امورى که در اختیار ندارید.

▪ گذشت :

گذشت و عفو عنصر اصلى استمرار و استحکام پیوند زناشویى از سوى هر یک از زوج هاست. لذا از خطاهاى یکدیگر بگذرید و خطاهاى همدیگر را تحمل کنید.

تکفارس آی آر

▪ تشویق :

تشویق و ابراز تشکر از رفتارهاى مطلوب همسر، تأثیر به سزایى در تکرار و استمرار آن رفتارها دارد و انگیزه تکرار آن رفتارهاى مطلوب را بیشتر مى کند.

▪ حل و فصل :

سعى کنید مورد یا موارد سوء تفاهم یا مسائل مورد اختلاف را هرچه زودتر و هرچه صریح تر مطرح کنید و به حل و فصل آنها بپردازید. از پیش داورى، تعمیم هاى نادرست و غیر منطقى و شکل گیرى افکار منفى پرهیز کنید.

▪ ارتباط کلامی :

www.takfars.ir

زن و شوهر باید هرچه بیشتر با یکدیگر ارتباط کلامى و عاطفى برقرار کنند و سوء تفاهمات و سوء ارتباطات را هرچه زودتر شناسایى، رفع و اصلاح کنند.

▪ نیازها و خواسته ها :

لازمه ایجاد و حفظ روابط زناشویى سالم، این است که طرفین براى خصوصیات، علاقمندى ها و نیازهاى یکدیگر ارزش قائل شوند. از این رو سعى کنید به نیازها و خواست هاى همسرتان توجه کنید و حساسیت نشان دهید و بى تفاوت نباشید.

▪ حل مسلئه پیش آمده :

وقتى در زندگى زناشویى، اختلاف نظر یا سوء تفاهمى بروز مى کند، به جاى سرزنش کردن یکدیگر و تفسیر نادرست، به شناسایى مسأله و علت یابى و سرانجام راه یابى آن بپردازید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

از این همه استرس خسته شدم چه کنم
  1. آموزش برنامه ریزی روزانه برای داشتن زندگی موفق

  2. تست جدید روانشناسی سنجش میزان شادی فرد در زندگی

  3. حرفهایی که هیچ وقت نباید به همسر خود بگویید

  4. علت دعوای همیشگی زن و شوهر و راه حل آن

  5. راهکار های روانشناسی داشتن رابطه خوب با همسر بعد از ازدواج

  6. چطور همسر خود را پرانرژی و باانگیزه کنید مخصوص آقایان

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات