چطور با حجاب کامل و روسری شیک و رسمی باشم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور با حجاب کامل و روسری شیک و رسمی باشم

image چطور با حجاب کامل و روسری شیک و رسمی باشم

اگر می‌خواهید حجاب‌تان کاملا حفظ شود پیشنهاد می‌کنیم که زیر روسری‌تان از کلاه‌های مخصوص حجاب استفاده کنید. چرا؟ چون باعث می‌شود روسری بهتر روی سر بماند و فرمش را حفظ کند.

یکی از مشکلات خانم‌ها هنگام استفاده از روسری این است که روسری‌ها پس از چند ساعت فرم اولیه بستن را از دست می‌دهند و اصطلاحا شل می‌شوند. برای جلوگیری از این موضوع و بهتر فرم‌دادن به روسری، معمولا از سوزن‌های ته‌گرد استفاده می‌شود تا مدلی که می‌بندید از هم وا نرود.

یادتان باشد هنگام خرید روسری، سراغ روسری‌های بزرگ بروید. این روزها روسری‌هایی در اندازه‌های کوچک در بازار موجودند که برای حفظ حجاب، شما را به دردسر خواهند انداخت.

هنگام بستن روسری، حواستان به طرح و نقش روی آن باشد. روسری شما زمانی زیباتر به‌نظر می‌رسد که این طرح‌ها و نقش‌ها به‌طور متوازن روی سرتان دیده شود. طوری آن را تا بزنید و روی سر تنظیم کنید که طرح آن متوازن و متقارن روی سر قرار بگیرد.

تکفارس آی آر

شاید دیده باشید که روسری خانم‌های عرب، مخصوصا لبنانی‌ها خیلی صاف و منظم روی سرشان می‌ایستد. آنها از یک طلق شفاف زیر روسری‌شان استفاده می‌کنند. این طلق هم از همان جنسی است که همراه شیرازه برای جزوه‌هایمان استفاده می‌کنیم. طلق‌های روسری را به شکل ذوزنقه می‌برند و لبه‌های تیزشان را گرد می‌کنند. شما هم می‌توانید از این ترفند برای پوشیدن روسری استفاده کنید.

روسری چه رنگی انتخاب کنیم؟

اینکه روسری شما چه رنگی باشد بستگی به رنگ پوست‌تان دارد. البته باید زمینه طبیعی رنگ پوست‌تان را بدانید، نه دقیقا رنگ آن را. زمینه‌های طبیعی رنگ پوست معمولا به ۳گروه گرم، سرد و خنثی تقسیم می‌شوند خب، حالا از کجا بفهمیم که ما چه زمینه‌ای داریم؟ کار سختی نیست، کافی است به این سؤال پاسخ دهید که طلای زرد به شما بیشتر می‌آید یا طلای سفید یا همان نقره‌ای؟ اگر پاسخ‌تان زیورآلات نقره‌ای است، زمینه رنگ پوست شما سرد محسوب می‌شود و اگر رنگ طلایی به شما می‌آید، زمینه رنگ پوست‌تان گرم است. اگر فکر می‌کنید هر دو برای شما مناسبند پس زمینه پوست شما خنثی است. خب، حالا با توجه به زمینه رنگ پوست‌تان، رنگ روسری را انتخاب کنید. زمینه گرم باید سراغ روسری‌هایی با رنگ گرم مثل قرمز، نارنجی، زرد و قهوه‌ای برود و زمینه سرد باید روسری‌هایی با رنگ سرد مثل آبی، سبز، بنفش و صورتی بپوشد. زمینه خنثی هم که خیالش راحت است و هر رنگی به او می‌آید. اما ۲نکته را فراموش نکنید؛ اول اینکه افراد معدودی هستند که زمینه رنگ پوستشان خنثی است و دوم اینکه باید به رنگ قالب روسری توجه کنید؛ یعنی ممکن است یک روسری هر دو طیف رنگ را داشته باشد اما رنگ قالب آن گرم یا سرد باشد.

چه روسری‌ای به چه صورتی می‌آید؟

تا حالا به این توجه کرده‌اید که فرم هندسی صورت‌تان چه شکلی است؟ اگر پاسخ این سؤال را بدانید کارتان در انتخاب روسری راحت‌تر است چون آن وقت می‌دانید کدام روسری به شکل صورت شما بیشتر می‌آید. صورت‌ها یا مستطیلی هستند یا بیضی یا مثلثی یا مربع و یا گرد.

www.takfars.ir

درصورت‌های مستطیلی، طول صورت از عرض بزرگ‌تر و پیشانی و فک هم‌اندازه و لبه‌های تیز دارد. شما باید طوری روسری سرتان کنید که طول صورت‌تان کوتاه‌تر به‌نظر برسد. به هیچ وجه روسری‌هایی با طرح چهارگوش انتخاب نکنید. روسری‌تان را به شکل گرد ببندید و کناره‌های آن را به داخل بزنید.

اگر صورت‌تان بیضی است، بیشتر مدل‌ها به شما می‌آید. اگر فکر می‌کنید صورت‌تان زیادی کشیده است و شاید حجابتان با بستن روسری دچار مشکل شود، حتما از هدبند استفاده کنید.

فرم صورت‌های مثلثی هم به این شکل است که عرض چانه خیلی کم و چانه نوک‌تیز است و برعکس پیشانی این افراد حسابی پهن و عریض است. خب، شما باید روسری را طوری ببندید که از عرض پیشانی کم و آن را به عرض چانه نزدیک کند. روسری شما باید گوشه‌های پیشانی‌تان را بپوشاند.

وقتی چانه و فک شما حالت چهارگوش دارد، فرم صورت‌تان مربع است. شما باید لبه‌های این مربع صورت را با کمک روسری گرد کنید تا روسری بیشتر به شما بیاید. باز هم روسری‌های با طرح چهارگوش انتخاب نکنید.

خانم‌هایی که پیشانی عریض و کوتاه دارند معمولا فرم صورتشان گرد است. روسری باید عرض پیشانی را کمتر و ارتفاع آن را بلندتر نشان دهد. اگر می‌خواهید از هدبند استفاده کنید نگذارید زیاد پیشانی شما را بگیرد چون این طوری ارتفاع پیشانی شما کمتر هم می‌شود. حتما از هدبندهای رنگ روشن استفاده کنید که پیشانی‌تان را بلندتر نشان دهد. در عوض رنگ روسری را تیره‌تر انتخاب کنید و آن را به‌صورت مستطیلی ببندید و کناره‌های آن را به هیچ‌وجه تا نزنید.

روسری را چه مدلی ببندیم؟

می‌توان روسری را ده‌ها مدل روی سر بست. کافی است یک جست‌وجوی ساده اینترنتی انجام دهید تا به شکل تصویری و به‌صورت مرحله به مرحله روش‌های بستن روسری را ببینید. اما چند نکته را فراموش نکنید، حجاب قرار است شما را موقرتر و متین‌تر نشان دهد و باعث نشود که در مقابل نامحرمان، بیشتر دیده شوید. پس در انتخاب مدل بستن روسری کمی دقت کنید که در چه محیطی قرار دارید. خب در محیط خانوادگی که نامحرم حضور ندارد و شما دوست دارید از روسری استفاده کنید می‌توانید سراغ هر مدلی بروید اما در خارج خانه و کوچه و خیابان، مسلما هر مدلی را نباید برای بستن روسری انتخاب کرد. محیط کار هم که شرایط ویژه خودش را دارد.

دوست دارید با ببر ها شنا کنید
  1. ترفندهای مفید افزایش عمر شارژ باطری لپ تاپ
  2. تزیین سفره هفت سین رسمی با تور صورتی
  3. تاریخچه کامل و تصویری از خودکار بیک
  4. چرا ویندوز من تند تند هنگ میکند
  5. متن کامل عربی سوره الاخلاص به همراه ترجمه دقیق فارسی
  6. پیام های کوتاه و چند خطی برای تسلیت ماه محرم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات