چطور با آدم های غیرمنطقی رفتار کنید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور با آدم های غیرمنطقی رفتار کنید

image چطور با آدم های غیرمنطقی رفتار کنید

آیا شما هم جزو کسانی هستید که وقتی می‌بینید کسی حرف‌هایش بر پایه استدلال‌های منطقی نیست و به طرز غیرمنطقی و غیر عقلایی فکر می‌کند و چیزهای بی‌ربط را به هم مربوط می‌کند، اصطلاحاً جوش می‌آورید و درحالی‌که ذاتاً آدم صبور و آرامی هستید، به یک دیگ بخار تبدیل می‌شوید؟.

چه بخواهیم و چه نخواهیم، در زندگی خود به‌صورت رودررو یا از راه دور با چنین آدم‌هایی سروکار داریم و مجبور به تحمل‌شان می‌شویم. ما در قبال این افراد رویکردهای مختلفی انتخاب می‌کنیم. بسیاری از ماها یک رنج مداوم را بابت تحمل این افراد تحمل می‌کنند.اما آیا دانش روانشناسی می‌تواند مقداری از رنج ما کم کند؟ واقعیت این است که فهم و مدیریت این قبیل آدم‌ها یک مهارت و هنر است که در طی سال‌ها، برخی‌ها به‌تدریج و به‌صورت تجربی کسی می‌کنند.درحالی‌که در روانپزشکی و روانشناسی معیارهای بالینی برای تشخیص اختلالات شخصیتی مثل اختلال شخصیتی مرزی، ضداجتماعی و خودشیفتگی وجود دارد، در کمتر منبع یا دوره آموزشی به ما آموزش دیده می‌شود که چطور می‌توانیم در برخوردهای عادی روزانه یا کاری با این افراد، از ذهن و روانمان محافظت کنیم، طوری که خدشه‌ای به روحیه و عملکرد حرفه‌ای‌مان وارد نیاید.

دسته بندی آدم‌های غیرمنطقی

▪ آنهایی که نمی‌شود گفتگوی منطقی با آنها داست، آن‌ها استاد پیچاندن و منحرف کردن موضوع گفتگو هستند، دست آخر هم به شما می‌گویند که خود شما مشکل دارید و توانایی ارتباطی و بحث‌تان پایین است.

تکفارس آی آر

▪ آنهایی که برداشت‌های اشتباه از حرف‌های شما می‌کنند.

▪ آنهایی که به هیچ حد و مرزی احترام نمی‌گذارند و از راه رفتن روی اعصاب شما لذت می‌برند.

▪ آنهایی که هیچگاه خودشان را جای شما نمی‌گذارند و از زاویه دید شما به قضایا نگاه نمی‌کنند. مثلاً وقتی در مورد مشکلات کاری و مسئولیت‌هایتان با آنها صحبت می‌کنید یا در مورد محدودیت‌هایتان می‌گویید، هیچگاه شما را درک نمی‌کنند.

▪ آنهایی که به‌صورت زبانی یا احساسی از شما سوء‌استفاده می‌کنند.

▪ آنهایی که حقایق را دستکاری‌شده ابراز می‌کنند و آنهایی که دروغگو هستند.

www.takfars.ir

▪ آنهایی که بعد از گفتگو به آنها همیشه متوجه جنبه‌های منفی زندگی‌تان یا ناکامی‌هایتان می‌شوید و پس از اتمام صحبت با آنها، افسرده می‌شوید و حس بدی نسبت به خودتان پیدا می‌کنید.

▪ آنهایی که با سکوت، نیشخند، یک جمله کنایه‌آمیز یا با استدلال‌های غیرمنطقی، دیوانه‌تان می‌کنند.

▪ آنهایی که ظاهر معصوم و پاکی به خود می‌گیرند، اما همیشه به‌صورت مخفی نقشه‌ها و مقاصدشان را به آهستگی دنبال می‌کنند و به شما ضربه می‌زنند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

توصیه های مهم برای قبول در مصاحبه کاری و استخدام شدن
  1. چرا بعضی آدم ها اینقدر بدقول هستند

  2. من خیلی آدم حسودی هستم چطور خود را درمان کنم

  3. چطور تبدیل به یک آدم خلاق شوید

  4. چه کنم تا آدم صبوری باشم و صبرم زیاد شود

  5. چطور آدم مرتبی باشید و راه درمان شلختگی

  6. آیا من آدم مهربانی هستم چطور باید فهمید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات