چطور از هر تعطیلات آخر هفته نهایت استفاده را ببریم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور از هر تعطیلات آخر هفته نهایت استفاده را ببریم

image چطور از هر تعطیلات آخر هفته نهایت استفاده را ببریم

آخر هفته را به گذراندن در کنار خانواده و دوستان اختصاص دهید

گذراندن زمان با خانواده و دوستان نزدیک در آخر هفته ها، یک ایده عالی است. به خصوص برای کسانی که در طول هفته وقت کافی برای بودن در کنار خانواده و دوستان شان ندارند.

تمرینات ورزشی انجام دهید

همه به ورزش نیاز دارند. و اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در طول پنج یا شش روز کاری ِ هفته، وقت کافی برای ورزش کردن ندارید، باید قدر آخر هفته ها را بیشتر بدانید. انجام تمرینات ساده ورزشی، علاوه بر کمک به سلامت جسم و تناسب اندام، ذهن شما را پاک و برای پرورش ایده های تازه و آغاز یک هفته پرانرژی آماده میکند.

تکفارس آی آر

منابع ایجاد شور و اشتیاق را پیدا کنید

سعی کنید چیزهایی که در شما شور و هیجان ایجاد میکنند پیدا کنید. دنبال کردن آنها در آخر هفته ها، این روزها را برای شما مفید و جذاب میکنند. این اشتیاق می تواند یادگیری هر چیز، سرایش شعر، نقاشی کردن یا پرورش یک ایده قدیمی برای خودتان باشد. بسیاری از افراد موفق آخر هفته های خود را به دنبال همین نقاط مثبت هستند تا آنها را برای خود بسط دهند. انجامش دهید.

به تعطیلات بروید

آخر هفته به معنی تعطیلی کار است. اگر مدتی ست که فشار کار زیاد شده، شاید لازم است چند روزی را در روزهای منتهی به آخر هفته مرخصی بگیرید تا روزهای بیشتری از تعطیلی لذت ببرید و یا مقدمات یک مسافرت کوتاه را بچینید.

از اینترنت و دنیای دیجیتال دور بمانید

www.takfars.ir

بسیاری از افراد موفق، آخر هفته ها خودشان را از قید و بند روزمره ها رها میکنند و در عصر ما، اینترنت و ایمیل و دنیای دیجیتال، بخشی از روزمرگی بسیاری از ما شده است.

هر چند که برای اغلب مان، قطع اینترنت و کامل دور ماندن از آن غیرقابل تحمل و تقریباً غیرممکن به نظر می رسد، اما این آخر هفته را با پیاده روی بدون تلفن هوشمندتان امتحان کنید و مطمئن باشید که حس آزادی بیشتری دارید.

به امور داوطلبانه بپردازید

چنانچه فرصتی برای انجام یک کار داوطلبانه و مناسب در اطرافتان وجود دارد، آن را حداقل برای بعضی از آخر هفته ها قبول کرده و انجام دهید. انجام امور نامرتبط با کار اصلی شما، باعث تخلیه موقت ذهن از آنالیزها و برنامه ریزی های پیچیدهٔ کاری و آماده سازی برای بهبود آنها می شود. همچنین، ممکن است در این حرکت های داوطلبانه با افراد جدیدی آشنا شوید، که به صورت بالقوه برای شما دوستان یا همکارانی خوب هستند.

از انجام امور روزمره پرهیز کنید

هر هفته ممکن است برخی وظایف و تسک ها در روز آخر کار هفتگی باقی بمانند و بخواهید آنها را در آخر هفته و کمترین زمان ممکن تمام کنید. پیشنهاد می شود امور روزمره را در آخر هفته انجام ندهید و به جای این کار، برای آخر هفته های خود، از میان نکات همین مطلب تعاریف و تکالیف تازه تعیین کنید.

درست برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی برای انجام امور در هفتهٔ پیش رو بسیار موثر و مفید است. اما به شرطی که روزهای آخر هفته را از تقویم کارهای تعیین شده حذف کنید. آغاز هفته برای ما شنبه است. دلیلی ندارد اگر روز پنجشنبه در حال برنامه ریزی برای هفته بعد هستید، جمعه را هم در نظر بگیرید. این مساله برای دیگران نیز صادق است. سعی کنید اگر مدیر بخشی هستید، تعاریف جدید را برای روزهای آخر هفته زیردست های خود نیز در نظر بگیرید و آنها را مجاب به انجام امور در روزهای آخر هفته نکنید.

با دیگران همراهی کنید

ما انسان ها مجموعاً موجوداتی وابسته به اجتماع هستیم. گذراندن وقت در کنار سایرین می تواند منجر به بروز احساسات خوب و مثبت در ما شود. اگر در روزهای هفته زمان کافی برای گذراندن وقت با سایر افراد ندارید، آخر هفته ها برای این کار مناسب است. برای مثال با اعضای خانواده یا دوستان خود به خارج از شهر بروید یا عضو یک گروه کوهنوردی شوید و هر هفته به یکی از کوه ها یا تپه های اطراف محل زندگی تان صعود کنید. حس خوشحالی و موفقیت جمعی، از بهترین عوامل افزایش انرژی و آغاز یک هفته خوب است.

تک فارس

اعمالی مانند باغبانی، نجاری، بازی های کامپیوتری، ورزش، آشپزی و فعالیت های فرهنگی را جدی بگیرید

این نکته برای کسانی که تمام هفته، در دفتر یا محل کار مشغول و درگیر هستند بسیار مهم و موثر است. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، بهتر است آخر هفته خود را به اموری اینچنینی اختصاص دهید. هر کدام که دوست دارید را به تناوب انجام دهید. همچنین می توانید به صورت ترکیبی دو یا سه مورد را انجام دهید. برای مثال، صبح جمعه را با باغبانی و کمی ورزش شروع کنید و عصر را به سینما یا تئاتر اختصاص دهید.

اعمال و وظایف هفته را بررسی کنید و در خود بازتابشان دهید

بسیاری از افراد موفق، آخر هفته ها را به بررسی کارهایی که در طول هفته انجام داده اند می پردازند. این مساله علاوه بر کسب بهتر تجارب، نهایتاً بازتاب و بروز عملکرد بهتر در موقعیت های مشابه را منجر می شود. ضمن اینکه آنها را در هفته های آینده، به مرور از عملکردشان خشنود ساخته و به کمال می رساند.

مراقبه کنید

آخر هفته را به جای درگیر کردن مجدد ذهن و فکرتان به امور روزمره، به مدیتیشن و آرامش ذهن بگذرانید. چه باور کنید، چه نه، آرام کردن ذهن تان از اغتشاش و افکار شلوغ روزمره بهترین لطفی ست که می توانید به جای تکرار کارهای روزمره، در آخر هفته انجام دهید. یک جای آرام با نور مناسب در خانه یا هر مکان دیگر پیدا کنید و آرامش را درون خود بجویید.

انرژی های از دست رفته را باز یابید

ما در دنیایی پر از رقابت زندگی می کنیم. بهتر است به جای تخلیه کامل انرژی باقی مانده ای که آخر هفته داریم، به بازیابی آن بپردازیم تا بتوانیم مانند افراد موفق، در این دنیای رقابتی سهمی داشته باشیم.

تمام نکات فوق میتوانند این انرژی از دست رفته را به شما پس داده و برای هفتهٔ تازه آماده تان کنند.

افراد موفق ارزش زمان را می دانند و از میزان کافی اوقات فراغت نیز آگاهند. بهتر است به جای گذراندن ساعات و روزهای آخر هفته در کنار تلویزیون، خوابیدن برای ساعت های متمادی یا تکرار اعمال و رفتاری که در سایر روزهای ه

T A K F A R S

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

علت دیدن خواب های تکراری درباره یک نفر یا موضوع خاص چیست
  1. چه کنید تا فردی مسوولیت پذر شوید
  2. چطور در وقتم صرفه جویی کنم برای انجام کارهای مهم تر
  3. چطور بر افکار منفی و شک داشتن به توانایی های خود غلبه کنیم
  4. چطور همسر خود را پرانرژی و باانگیزه کنید مخصوص آقایان
  5. آیا من همسرم را بیشتر دوست دارم یا گوشی موبایل ام را
  6. تعبیر و تفسیر هر رنگ در علم روانشناسی چیست

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات