چطور از اینترنت خرید امن و مطمئن داشته باشیم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور از اینترنت خرید امن و مطمئن داشته باشیم

image چطور از اینترنت خرید امن و مطمئن داشته باشیم

بیشتر رمزهای عبوری که شما در وب سایت ها استفاده میکنید یا بسیار ساده هستند و یا بسیار پیچیده و حتی قدیمی. طیف گسترده ای از اشخاص نیز از رمزهای عبور تکراری برای تمامی حساب های کاربری خود استفاده میکنند و این یعنی خود را برای آسیب پذیری آماده کرده اند. تصور کنید شما در چندین وب سایت چه خرید و فروش و یا هر نوع وب سایتی عضو هستید. فقط کافی است اطلاعات کاربران یکی از آن ها هک شود و یا افشا شود. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بیایید کمی باهم راحت تر باشیم، تمامی حساب های کابری شما تنها در عرض چند دقیقه میتوانند هک شوند و از دسترس خارج شوند. (اطلاعات شخصی، حساب بانکی و شما هک خواهد شد)

به هیچ عنوان دلتان را به قوی بودن رمز عبور خوش نکنید زیرا هکرها دقیقاً رمز عبور شما را می دانند و کاری از دستتان بر نخواهد آمد.

تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که هرچه سریع تر تمامی رمزهای عبور حساب های کاربریتان که تکراری هستند را عوض کنید. شاید شانس با شما یار باشد و هکرها شما را فراموش کرده باشند!!!

استفاده از اپلیکیشن های مدیریت رمز

تکفارس آی آر

استفاده از اپلیکیشن هایی که در مدیریت رمزهای عبور به شما کمک میکنند بسیار مفید واقع خواهد شد تا جایی که دیگر نگران استفاده از رمزهای طولانی و متفاوت و فراموش کردنشان نخواهید بود. این برنامه ها تمامی رمزهای عبور شما را در یک فضای کدگذاری شده ذخیره میکنند و تنها با یک رمز عبور و یا اثر انگشت شما می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. از آن جایی که هیچکس جز شما این رمز را برای ورود نمی داند بهتر است این کلمه ی عبور را همیشه به یاد داشته باشید. (هیچگاه از رمزهای ساده برای این قسمت استفاده نکنید زیرا ممکن است شخصی به راحتی وارد آن شود)

یکی از اپلیکیشن های خوب و محبوب در این زمینه LastPass نام دارد که دارای ویژگی هایی کاربردی و مناسب می باشد. مانند همگام سازی با حساب های کاربری گوگل، توانایی استفاده از اثر انگشت، هشدار دادن در مواقعی مانند تغییر رمز عبور و یا انتخاب آن. همچنین کار با این اپلیکیشن بسیار ساده است.

چند وقتی می شود که سازندگان برنامه برای اینکه قابلیت همگام سازی برنامه را با تمامی دیوایس ها در اختیار کاربران بگذارند ۱۲$ در سال دریافت میکنند که تقریباً رقم بالایی در این زمینه به حساب می آید ولی این را بدانید که بدون پرداخت ۱$ هم می توانید از این برنامه استفاده کنید و نیازهایتان را بر طرف خواهد کرد.

جالب است که بدانید در سال ۲۰۱۵ این برنامه هک شد ولی به لطف امنیت بالا و سیستم کدگذاری هکرها تنها توانستند به ایمیل ها، رمزهای یادآوری و دسترسی پیدا کنند و رمزهای عبور ذخیره شده و دیتاهایشان کاملاً امن باقی ماندند.

با این حال اپلیکیشن های دیگری نیز هستند که در این حوزه فعالیت میکنند. ۱Password و Dashlane نیز میتوانند گزینه های مناسبی به حساب بیایند. اپلیکیشن دیگری به نام KeePass هم وجود دارد که اطلاعات شما را با کامپیوتر شخصیتان می تواند همگام سازی کند. همه ی این برنامه ها عملکرد خوبی را از خود نشان می دهند ولی به شما پیشنهاد می کنیم تا در میان آن ها بگردید و مناسب ترین را از نظر خود انتخاب کنید.

www.takfars.ir

از خود در دنیای آنلاین محافظت کنید

راهکارهایی که در ادامه در اختیار شما قرار می گیرند را به خوبی گوش کنید زیرا روی به کارتان خواهند آمد.

از رمزهای عبور تکراری استفاده نکنید : زیرا اگر یکی از حساب های کاربری شما هک شود رمز دیگر حساب های شما نیز فاش خواهد شد.

رمزهای قوی و مشکل انتخاب کنید : از کاراکترهای متفاوت و پیچیده مانند اعداد، نام ها، استفاده از علامت هایی مانند !؟#.

همیشه از two-step verification استفاده کنید : این اقدام باعث می شود که هکرها اگر قصد هک کردن شما را دارند منصرف شوند.

به عنوان مهمان وارد وب سایت ها شوید : اگر می بینید که برای استفاده از قابلیت های وب سایت نیازی به عضو شدن ندارید به عنوان مهمان از وب سایت بهره ببرید.

مولودی و شعرهای زیبا به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام
  1. مراسم روز جمهوری در هند
  2. عکس های زیبا و خوشمزه از میوه های تابستانی
  3. ترسناک ترین داستان های واقعی و کوتاه دنیا
  4. انشای کوتاه یک روز برفی مختصر و مفید برای مدرسه
  5. عکس خانم های قصاب عرب
  6. دیدن بازی چشم بندی در خواب چه تعبیری دارد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات