چطور از اسراف مواد غذایی در خانه جلوگیری کنید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چطور از اسراف مواد غذایی در خانه جلوگیری کنید

image چطور از اسراف مواد غذایی در خانه جلوگیری کنید

▪ میوه های رسیده را بپزید. شما می توانید میوه های رسیده ای مانند موز قهوه ای شده را در تهیه نان و شیرینی استفاده کنید یا به جای دور انداختن، آن را به صورت پوره در تهیه دسر مورد استفاده قرار دهید.

▪ نان های خشک را دور نریزید. برای مصرف هر چه بیشتر نان های خشک شده بهتر است نان ها را با سبزی های معطر و ادویه ها مزه دار کنید و پس از خرد کردن آنها را روی سالاد یا سوپ بریزید.

▪ خودتان سبزی بکارید. این توصیه شاید عجیب و غریب باشد اما واقعیت دارد. شما می توانید با کاشت سبزی های برگ سبز هم هر روز سبزی تازه داشته باشید و هم میزان ضایعات حاصل از خریدن سبزی های کهنه از سبزی فروشی و زمان کوتاه مصرف آنها را به حداقل برسانید.

▪ از باقیمانده شیرتان، پنیر تهیه کنید. وقتی حجم زیادی شیر خریده اید که به زمان تاریخ انقضای آن نزدیک شده است چه بهتر که آن را با کمی مایه پنیر به پنیری تازه تبدیل کنید. البته حداقل نمک را در تهیه آن به کار ببرید و در صورت تمایل آن را با زیره یا آویشن مزه دار کنید.

تکفارس آی آر

▪ با بستنی یخی آرامش بگیرید. با اینکه نوشابه چندان هم نوشیدنی مناسبی نیست اما می توانید باقیمانده نوشابه ای که برای میهمانی خریداری کرده اید را در قالب بستنی یخی بریزید و بعد از فریز شدن میل کنید.

▪ از پوست میوه ها بیشتر استفاده کنید. شما می توانید از پوست میوه هایی مانند پرتقال به خصوص در فصل تابستان برای دور کردن پشه و مورچه در خانه استفاده کنید. البته در صورتی که پوست پرتقال را کاملا له کنید (به شرطی که فاقد هر نوع نشانه آلودگی و کپک باشد) و در گوشه و کنار خانه قرار دهید.

▪ برنجتان را بو دهید. شما می توانید برنج اضافی را به جای دور ریختن در یک خشک کن برقی رطوبت گیری کنید و سپس آن را بو دهید. به این ترتیب با سایر غلات بو داده مخلوط کنید و به عنوان تنقلات آن را بخورید. در این شرایط اگر ۲۴ ساعت هم این برنج خارج از یخچال باقی بماند، خراب نمی شود و قابل استفاده است.

▪ باکتری ها را از اسفنج تان پاک کنید. اسفنجی که برای تمیز کردن به کار برده می شود ممکن است مملو از باکتری باشد و شما تصور کنید که دیگر باید آن را دور انداخت در حالی که می توانید با قرار دادن اسفنج در مایکروفر، آن را از ۹۹ درصد باکتری ها پاک کنید و دوباره مورد استفاده قرار دهید.

▪ نان های بیات را تست کنید. خیلی وقت ها نان های کهنه (اما کپک نزده) آنقدر می مانند تا دور ریخته شوند در حالی که شما می توانید آنها را در تستر به صورت ترد درآورید و با کمی پنیر و سبزی های تازه مزه دار کنید و به عنوان یک میان وعده مغذی میل کنید.

www.takfars.ir

▪ در پایان نیز همه را با هم مخلوط کنید. به عنوان آخرین توصیه به شما پیشنهاد می کنیم که میوه ها و سبزی های کهنه و مانده را خرد و با هم مخلوط کنید و به صورت کود در باغچه خانه تان بریزید. به این ترتیب مناسب ترین استفاده را از باقیمانده میوه ها و سبزی ها کرده اید.

آموزش ساخت سماور هندوانه ای برای شب یلدا
  1. معرفی و نحوه درست کردن غذاهای خوشمزه لبنانی

  2. چطور می توان بدون فر در خانه لازانیا درست کرد

  3. طرز پخت سوپ تابستانی آویشن برای پیش غذا

  4. طرز پخت غذای خوشمزه بردبلاو با ادویه های مخصوص

  5. مواد غذایی را چطور کباب کنید تا خوشمزه تر باشند

  6. معرفی و طرز تهیه غذای محلی آش ترش زنجان

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات