خوابیدن با صورتی آرایش کرده

آیا خستگی مفرط اجازه پاک کردن آرایش را از روی پوستتان نمیدهد؟ آیا میدانید که صبح و به مرور زمان این عادت چه پیامدهایی را به همراه دارد؟ خوابیدن با ورتی آرایش شده میتواند منافذ پوست را مسدود کند همچنین میتواند سوزشهای چشم و حساسیتهایی را به همراه داشته باشد. هنگام خواب وقتی سرتان را میچرخانید ناخودآگاه آرایش موجود پخش میشود و نامحسوس وارد چشم شما میشود. آرایش چشم در شب میتاوند باعث بروزگل مژه، بسته شدن غدد، برجستگی و التمهاب اطراف چشم شود.

اشتراک گذاری لوازم آرایش با دوستان

ممکن است شما لباس و یا جواهراتتان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. گاهی ممکن است دوستی تقاضای استفاده از رژلب شما را داشته باشد . پاسخ شما در برابر این تقاضا چیست؟ باید بدانید که استفاده مشترک از لوازم آرایش امکان انتقال عفونت و حساسیتهای پوستی را بالا میبرد و هرگز نباید از لوازم آرایش اشتراکا استفاده نمود. ( هنگام استفاده رژلب و خط چشم به صورت مشترک احتمال ابتلا به عفونت های ویروسی چشمی و پوستی به شدت بالا میرود.)

استفاده از لوازم آرایش منقضی

تاریخ انقضا با دلایلی علمی و منطقی روی هر وسیله ذکر شده که عموم مردم بدون توجه به این تاریخ محصولات منقضی خود را همچنان استفاده میکنند و آرایش میکنند. همانطور که اگر تاریخ انقضا شیر موجود در یخچال گذشته و آن رادور میریزید ، باید در زمان انقضای لوازم آرایش هم آنها را کنار گذاشته و دور بیندازید. در هنگام استفاده از این لوازم منقضی شما ریسک عفونت و رشد باکتری که در پی آن تحریکهای ناخواسته پوستی و چشمی را به همراه دارد را افزایش میدهید. روی تمامی محصولات تاریخی درج شده که بعد از باز کردن و اولین استفاده تا چه زمانی مجاز به مصرف این وسیله هستید. ریملها و خط چشمها اصولا کوتاه ترین تاریخ مصرف را در بین لوازم آرایشی دارند.

استفاده از مژه مصنوعی

برخی از چسبهای مژه حاوی فرمالدئید هستند که باعث التهاب و تحریک چشم میشوند. اگر از مژه-های مصنوعی نامرغوب استفاده کنید مژه¬های شما دچار شکنندگی میشود. استفاده از مواد مرغوب و مطمئن ریسک موارد بالا را کمتر میکند اما لازم است باید بدانید که نمیبایست در استفاده از مژه مصنوعی افراط کرد ضمنا اگر به هریک از چسبها و اینگونه مواد آلرژی دارید هرگز از مژه مصنوعی استفاده نکنید.

آرایشهای اشتباه چشم

چشمهای شما بطور طبیعی از مجموعه¬ای باکتری تشکیل شده¬اند اما زمان استفاده از خط چشم و مداد چشم باکتریهایی مازاد نیز وارد چشم میشوند. برای پیشگیری از ورود این باکتریها و عدم به وجود آمدن گل مژه و التهاب، مداد چشم را داخل چشم نکشید. محققان به این نتیجه دست یافتند که ۱۵ تا ۳۰ درصد ذرات بیشتری به همراه مداد چشم و آرایش وارد چشم میشوند.

تک فارس » آرایشی » چطور آرایش سلامتی شما را تهدید میکند