تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
روانشناسی

چطور آدم مرتبی باشید و راه درمان شلختگی

image چطور آدم مرتبی باشید و راه درمان شلختگی

جمع کردن خرده ریزها برای جلوگیری از بی نظمی اگر جای روزنامه و مجله در خانه دارید، از آن بهصورت عمودی به عنوان مکانی برای قرار دادن کیسه های فریزر، پلاستیک و فویل الومینیومی در آشپزخانه استفاده کنید.

حلقه کردن سیم ها برای جلوگیری از شلختگی لوله های مقوایی داخل دستمال توالت را دور نریزید.آنها را به طور مرتب درون یک جعبه کنار هم بچینید و سیم، کابل و شارژرهای اضافه را به طورمرتب حلقه کنید و درون آنها قرار دهید.به این ترتیب، از درهم پیچیده شدن سیم ها جلوگیری خواهید کرد.

افزایش فضای زیر کابینت برای جلوگیری از بی نظمی دیوارهای داخل کابینت زیر سینک را از دو طرف سوراخ کنیدو یک میله بلند همچون رگال داخل کمد دیواری، در سقف آن اضافه کنید.با این کار می توانید اسپری های پاک کننده، شیشه شوی و …را از قسمت نازل روی این میله آویزان کنید و به این ترتیب، فضای داخل کابینت باز می شود.

از سیستم تا کردن استفاده کنید برای جلوگیری از بی نظمی کشوهای دراورها جای چندانی برای جا دادن لباس هاندارند.اگر لباس ها را به طور نامرتب در این کشوها و قفسه ها قرار دهیم، فضا از آن چیزی که هست هم کمتر خواهد شد.

تکفارس آی آر

بنابراین، سعی کنید همه لباس ها را به طور مرتب تا کنید و از جلو تا عقب کشو با نظم بچینید.به این ترتیب، می توانید همه آنها را به خوبی ببینید و به راحتی از میانشان یکی را برای پوشیدنانتخاب کنید

مرتب چیدن سینی ها و تخته آشپزخانه برای جلوگیری از شلختگی برای مرتب چیدن سینی، تخته آشپزخانه و حتی تابه های تخت می توانید از قفسه های جداکننده که بیشتر در ادارات و شرکت ها استفاده می شوند، کمک بگیرید.هر کدام از سینی ها را می توانید در بخش های مختلف آن قرار دهید.

استفاده از رخت آویزهای مخصوص روسری برای جلوگیری از شلختگی برای مرتب نگه داشتن روسری و مقنعه و جمعبودن آنها درون کمد لباس ها، از رخت آویزهای طبقه ای مخصوص این کار استفاده کنید.به این ترتیب، علاوه بر مرتب شدن کمد، روسری ها نیز چروک نمی شوند.

جمع کردن ملحفه ها درون یک روبالشتی برای جلوگیری از شلختگی پس از شت و شو و اتوکشی ملحفههای روتختی و روبالشتی اگر قرار نیست روی تخت استفاده شوند، آنها را به طور مرتب تا کنید و درون یک روبالشتی جمع کنید.به این ترتیب، هیچ کدام از آنها را گم نخواهید کرد.

ساختن چوب رختی برای کفش ها برای جلوگیری از شلختگی برای ساختن چوب رختی برای کفش های خود بایدمیله پایین چوب رختی لباس را با انبردست قطع کنید، آن را به دو طرف به بیرون یا به طورموازی به داخل خم کنید و آن را به شکل چنگک در آورید.برای دمپایی و صندل باید چنگک های این چوب رختی را به بیرون خم کنید و برای کفش های معمولیدو بازوی آن را به طور موازی به طرف داخل خم کنید.با این خلاقیت جالب، می توانید کفش ها و صندل هایتان را از کمد آویزان کنید.

www.takfars.ir

جمع کردن اسباب بازی داخل سبد برای جلوگیری از شلختگی می توان با سیم های موجود در انبار خانهسبدی دیواری ساخت و آن را به اندازه قد کودکان، به دیوار نصب کرد و اسباب بازی های اضافه راداخل این سبد ریخت.با این کار می توانید بالاخره کف اتاق فرزند خود را ببینید.

مرتب کردن زیورآلات برای جلوگیری از شلختگی برای نگهداری از زیورآلات، دستبند، النگو و دکمه های سردست لازمنیست از جعبه های جواهرات استفاده کنید. به راحتی می توانید با خریدن یک میله چوبی عمودی همچون جای دستمال حوله ای آشپزخانه، آنها را داخل اینمیله قرار دهید تا دسترسی راحت تری نیز داشته باشند.

دیدن همه وسایل به طور یکجا برای جلوگیری از شلختگی در بازار، قفسه های پارچه ای چند طبقهوجود دارد که می توان از پشت در کمد یا اتاق آویزان کرد. این قفسه های پارچه ای، برای قرار دادن وسایلی همچون، باتری، کلید، چتر، خودکار، عینک و …جای زیاد و مجزایی دارند.

جایی برای سنجاق سرها برای جلوگیری از شلختگی پیدا کردن سنجاق سر در ته کیف و کوله پشتی کارچندان ساده ای نیست.باید همه کیف را بیرون بریزید تا سنجاق سرهای خود را بیابید.برای جلوگیری از این مشکل، می توانید از قوطی یا جعبه آدامس برای جمع کردن سنجاق ها در یک جااستفاده کنید.با این کار دیگر سنجاق سر خود را گم نمی کنید و هنگام نیاز، دسترسی راحتی نیز به آنها خواهیدداشت.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مطالب محبوب بیشتر ››