image چطوری بفهمیم کامپیوتر ویروس دارد یا نه

اینها علائمی است که برخی از آنها می تواند بنا به دلایلی دیگر نیز بروز کند، اما وجود چند عامل و نشانه زیر همزمان در سیستم، در بیشتر مواقع حاکی از آلودگی سیستم به یک بد افزار است.

۱ – کندی بیش از حد سیستم عامل

۲ – وقتی روی آیکون ها کلیک میکنید، هیچ واکنشی رخ نمی دهد یا آنکه برنامه های شما به درستی عمل نمیکنند.

۳ – سیستم عامل بی دلیل Reboot شده، به اصطلاح هنگ میکند – Freeze – یا خاموش می شود.

۴ – آنتی ویروس یا نرم افزار امنیتی شما ناگهانی از کار می افتد و قادر به فعال سازی دوباره نیست.

۵ – امکان دسترسی به بخش هایی از دیسک سخت یا برخی درایو ها وجود ندارد و این تلاش با پیغام خطا روبه رو می شود.

۶ – پرینتر شمایکباره از دسترس خارج می شود و امکان پرینت گرفتن از مستندات فراهم نیست.

۷ پیام هایی روی سیستم شما به نمایش در می آید که حاکی از آلوده شدن سیستم به ویروس است. معمولا نام نرم افزار یا کدی که این پیام را صادر میکند نا مشخص و نا معلوم است.

۸ – پیام های تبلیغاتی نا خواسته و در زمان های نا خواسته روی سیستم عامل و به ویژه بر مرورگر شما به نمایش در می آید. این یکی از جدی ترین نشانه های آلوده بودن سیستم به بد افزار است.

۹ – برای دانلود و نصب یک نرم افزار امنیتی مانند آنتی ویروس و یا سایر برنامه ها مشکلات جدی وجود داشته و معمولا این کار موفقیت آمیز نیست.

۱۰ – فایل ها یا آیکو ن های موجود بر دسکتاپ یا بخش های دیگر از دیسک سخت یکباره ناپدید و پسوند فایل ها به شکل عجیب و غریبی تغییر میکند و پوشه ها و برنامه ها مخفی می شوند.

۱ – از هرگونه خرید آنلاین و عملیات بانکی که شامل ورود اطلاعات حساب بانکی یا گذرواژه باشد، خودد اری و این عملیات را متوقف کنید.

۲ – از فعال و به روز بودن نرم افزار امنیتی خود مطمئن شوید. سیستم شما باید دست کم به یک آتی ویروس و یک فایروال مجهز باشد.

۳ – سری ا اقدام به اسکن سیستم خود کنید و هر موردی را که از سوی آنتی ویروس موردی مشکوک گزارش شد، پاک یا قرنطینه و در صورت لزوم از اسکن پیش از بوت شدن سیستم عامل استفاده کنید.

تک فارس » مطالب جالب » چطوری بفهمیم کامپیوتر ویروس دارد یا نه