چرا گذاشتن مسواک در توالت ممنوع است

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چرا گذاشتن مسواک در توالت ممنوع است

image چرا گذاشتن مسواک در توالت ممنوع است

زمانی که مسواک می زنید، مسواکتان خیس و مرطوب می شود و به همین دلیل به لانه بسیار امن و مناسبی برای رشد باکتری ها تبدیل می شود.

سازمان جهانی بهداشت دهان و دندان توصیه کرده است که مسواک ها را در سرویس بهداشتی نگهداری نکنید و پس ازمصرف آن ها را به حالت ایستاده و دور از مسواک ها و اجسام دیگر نگه دارید.

جرم ها و باکتری های موجود در سرویس بهداشتی و حمام به علت وجود رطوبت در این مکان ها بیشتر در فضا وجود دارند و سریع تر منتقل می شوند. بهتر است بعد از هر بار استفاده از مسواک آن را به خوبی با آب بشویید و خشک کنید و از سرپوس های تمیز و محافظ برای مسواک های خود استفاده کنید.

بعد از هر بار استفاده از سرویس بهداشتی، باکتری ها و جرم ها مانند هوای موجود در اسپری در هوا منتشر می شوند. اگر از سرویس فرنگی استفاده میکنید بهتر است که بعد از هر بار استفاده سرپوش آن را بگذارید تا از انتقال باکتری های موجود در آن به فضای سرویس بهداشتی جلوگیری کنید.

تکفارس آی آر

قرار دادن مسواک در سرویس بهداشتی و بی توجهی به بهداشت آن می تواند سبب ابتلا به بیماری اسهال، استفراغ و برخی مشکلات عفونی در بدن شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

غمگین هستید گوجه فرنگی بخورید
  1. مسواک نزدن بزرگترین تهدید سلامتی شما

  2. انجام این کارها قبل خواب ممنوع شد

  3. اثرات جادویی مسواک زدن بر روی سلامتی جسمی و روحش

  4. ضررهای مسواک نزدن برای سلامتی چیست

  5. آیا مسواک زدن بعد از بیدار شدن از خواب مفید است

  6. مصرف آسپیرین برای چه آدم هایی ممنوع است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات