چرا گذاشتن مسواک در توالت ممنوع است

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چرا گذاشتن مسواک در توالت ممنوع است

image چرا گذاشتن مسواک در توالت ممنوع است

زمانی که مسواک می زنید، مسواکتان خیس و مرطوب می شود و به همین دلیل به لانه بسیار امن و مناسبی برای رشد باکتری ها تبدیل می شود.

سازمان جهانی بهداشت دهان و دندان توصیه کرده است که مسواک ها را در سرویس بهداشتی نگهداری نکنید و پس ازمصرف آن ها را به حالت ایستاده و دور از مسواک ها و اجسام دیگر نگه دارید.

جرم ها و باکتری های موجود در سرویس بهداشتی و حمام به علت وجود رطوبت در این مکان ها بیشتر در فضا وجود دارند و سریع تر منتقل می شوند. بهتر است بعد از هر بار استفاده از مسواک آن را به خوبی با آب بشویید و خشک کنید و از سرپوس های تمیز و محافظ برای مسواک های خود استفاده کنید.

بعد از هر بار استفاده از سرویس بهداشتی، باکتری ها و جرم ها مانند هوای موجود در اسپری در هوا منتشر می شوند. اگر از سرویس فرنگی استفاده میکنید بهتر است که بعد از هر بار استفاده سرپوش آن را بگذارید تا از انتقال باکتری های موجود در آن به فضای سرویس بهداشتی جلوگیری کنید.

تکفارس آی آر

قرار دادن مسواک در سرویس بهداشتی و بی توجهی به بهداشت آن می تواند سبب ابتلا به بیماری اسهال، استفراغ و برخی مشکلات عفونی در بدن شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

در زمان بارداری این غذاها را بخورید تا فرزند زیبایی داشته باشید
  1. خطرات مسواک نزدن صحیح و مرتب برای سلامتی چیست
  2. اثرات جادویی مسواک زدن بر روی سلامتی جسمی و روحش
  3. ترشی خوردن با شام ممنوع
  4. مصرف آسپیرین برای چه آدم هایی ممنوع است
  5. یک مسواک خوب چه مشخصاتی دارد
  6. چطور درست مسواک بزنیم برای داشتن دندان های سالم

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب