چرا کامپیوتر من ویروسی می شود

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چرا کامپیوتر من ویروسی می شود

image چرا کامپیوتر من ویروسی می شود

باید گفت ویروس نرم‌افزار کوچک و کم‌حجمی است که از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر شیوع می‌یابد و در عملکرد سیستم اختلال ایجاد می‌کند و یک ویروس کامپیوتری ممکن است باعث آسیب دیدن فایل‌ها و پاک شدن بخشی از اطلاعات موجود در سیستم، استفاده از یک نرم‌افزار ارسال ایمیل جهت انتشار خود به یک کامپیوتر دیگر و یا حتی پاک شدن همه اطلاعات ذخیره شده بر روی هارددیسک شود.
اغلب ویروس‌ها با ضمیمه کردن خود به یک ای‌میل و یا با ارسال یک پیام فوری خود را منتشر می‌کنند، بنابراین کاربر نباید هیچ‌گاه فایل‌های ضمیمه شده به یک ایمیل را باز کند، مگر اینکه فرستنده ایمیل را بشناسد و یا اینکه منتظر یک ای‌میل همراه فایل ضمیمه باشد، چرا که ویروس می‌تواند با تغییر شکل و ماهیت، خود را در قالب یک تصویر جالب، کارت تبریک و یا فایل‌های صوتی و تصویری به ایمیل ضمیمه کند و همچنین ویروس ممکن است هنگام دانلود کردن فایل‌هایی از اینترنت خود را منتشر کند، زیرا ویروس‌های کامپیوتری قادرند خود را در داخل یک نرم‌افزار مخفی کنند و یا در متن یک فایل و یا برنامه کاربردی که کاربر دانلود می‌کند قرار گیرند و بدین طریق باعث انتشار خود شوند.
اگر کاربر مشکوک به آلوده بودن سیستم به یک ویروس است و یا از وجود یک ویروس در کامپیوتر اطمینان دارد، باید از نرم‌افزارهای ضدویروس موجود در بازار استفاده کند و علائمی که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود می‌توانند تا حدودی کاربر را در تشخیص اینکه آیا سیستم به یک ویروس آلوده می‌باشد یا نه، کمک کند.
کندتر شدن سرعت کامپیوتر، عملکرد غیرعادی رایانه و ری‌استارت شدن پی‌درپی آن، هنگ کردن سیستم، خاموش شدن رایانه به طور ناگهانی، غیر قابل دسترس بودن دیسک‌ها و درایوهای کاربر و پرینت نامناسب و با کیفیت پایین از فایل‌ها را می‌توان از برخی علائم ویروسی شدن سیستم دانست.
زمانی که کامپیوتر فرد مورد حمله ویروس‌ها قرار می‌گیرد منوها و پنجره‌های محاوره‌ای به‌صورت ناخوانا مشاهده می‌شود و به‌دنبال پسوند فایل‌هایی که کاربر معمولاً آن‌ها را اجرا می‌کند، پسوند دیگری اضافه شده است و همچنین آنتی‌ویروسی که بر روی سیستم نصب می‌باشد بدون هیچ دلیل مشخصی غیرفعال شده و نیز دوباره نمی‌توان آن‌را فعال کرد. کاربر در زمان آلوده شدن رایانه به ویروس هیچ آنتی‌ویروسی را نمی‌تواند بر روی سیستم نصب و یا آن‌را اجرا کند.
این‌ها نشانه‌های متداولی هستند که برای تشخیص ویروس‌های کامپیوتری کمک می‌کنند، البته این علائم می‌توانند علت‌های گوناگون و متفاوت سخت‌افزاری و یا نرم‌افزاری داشته باشند که هیچ ربطی به ویروس‌های کامپیوتری ندرند.

برف بازی پدربزرگ پسر و نوه در سرمای یک درجه زیر صفر روسیه
  1. اسم کمیل فونت نستعلیق رنگارنگ دستنویس
  2. عکس های دیدنی و زندگینامه دانیل داوری دروازه بان ایرانی
  3. کارهای اشتباهی که شما را افسرده میکند
  4. آموزش قدم به قدم خواندن نماز با تمام ذکر و سوره های نماز
  5. شهر جهنم دره واقعا وجود دارد همراه با تصاویر
  6. شستشوی بوفالوها در دریاچه ای در هند

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب