چرا چربی دور کمر من هر روز بیشتر می شود

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چرا چربی دور کمر من هر روز بیشتر می شود

image چرا چربی دور کمر من هر روز بیشتر می شود

مصرف غذا در ساعات پایانی روز احتمال ذخیره چربی در اطراف کمر را افزایش می دهد و این روند برخلاف تصور رایجی است که می گوید افزایش وزن روندی تدریجی است و چربی غذا از شکم به خون منتقل می شود و عضلات هنگام نیاز از آن استفاده میکنند.
چربی ها بعد از گذشت یک ساعت از خوردن غذا حل شده و به شکل قطره های کوچک وارد جریان خون می شوند و سپس قبل از جذب و ذخیره شدن در بدن حرکت میکنند. این روند بسیار سریع اتفاق می افتد و سلولهای موجود در بافت چربی منطقه کمر قطرات چربی موجود در خون را جذب کرده و برای ذخیره سازی وارد سلول میکنند.

مقادیر اندکی چربی در وعده صبحانه ذخیره می شود اما میزان جذب چربی در وعده نهار به علت تغییرات هورمونی در طول روز دو برابر می شود و روند جذب چربی ها را در منطقه دور کمر تسهیل می بخشد.

اگر فرد در مصرف غذا زیاده روی کند چربی ها وارد مرحله سوخت و ساز نشده بلکه به سرعت در بدن ذخیره خواهند شد و وزن شروع به زیاد شدن خواهد کرد.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

شب تا صبح در چه حالتی بخوابیم تا صبح سرحال باشیم
  1. کمبود ویتامین B1 چه عوارضی برای بدن دارد و راه های درمان
  2. خوردن غذای تند چه خاصیتی برای سلامتی بدن دارد
  3. آموزش درست کردن پیراشکی خانگی موزی
  4. چطور مراقب بالا رفتن میزان چربی خون خود باشیم
  5. چه کنید و چه بخورید تا فرزند دوقلو داشته باشید
  6. معرفی ورزشهای مفید هم برای تقویت جسم و هم ذهن

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب