چرا موهای سر شوره می زند و راه درمان اصلی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چرا موهای سر شوره می زند و راه درمان اصلی

image چرا موهای سر شوره می زند و راه درمان اصلی

شوره ها قطعات سلولی پوست سر هستند که با سرعت غیر عادی و تعداد زیادی ریزش پیدا میکنند. این مسئله در هر سنی بروز میکند و گونه ای از شوره سر وجود دارد که کرادل نامیده شده و در نوزادان بروز می یابد.

▪ چه چیزی موجب ساخته شدن شوره سر می شود؟

شوره سر فصلی می باشد. و در طول زمستان شدت می یابد و در تابستان کاهش می یابد.

مهم ترین نشانه شوره سر، پوسته پوسته شدن می باشد و خارش در برخی مواقع دیده می شود. پوسته های شوره سر اغلب به صورت دایره ای سفید رنگ مایل به خاکستری و قطعات کوچک موجود در روی سر دیده می شوند. همچنین شوره سر می تواند در هر ناحیه ای از پوست سر ایجاد شود.

تکفارس آی آر

عوامل زیر به بدتر شدن شوره سر کمک میکنند: استفاده بیش از حد از اسپری های مو و ژل، استفاده نامتناسب از رنگ های مو و استفاده بیش از حد از فر دهنده های موی الکتریکی، هوای سرد، استفاده از کلاه های تنگ و چسبان، هوای گرم و خشک داخل خانه، استرس،فشار،عصبانیت، شستشوی ناکافی و استفاده نامرتب از شامپو.

افرادی با مو های خشک در ماه های سرد زمستانی شدیدا مستعد ابتلا به شوره سر هستند، و در مقابل افرادی با موهای خیلی چرب مستعد ابتلا به حالتی مشابه به نام درماتیت چرب هستند.

عوامل فیزیکی متعددی میتوانند موجب ایجاد شوره سر گردند. که شامل اگزما، سوریازیس، اختلالات عصبی مانند پارکینسون یا سیستم ایمنی سرکوب شده می باشند.

▪ گزینه ها و طرح های درمانی مناسب برای شوره سر

به دلیل اینکه شوره سر یک فرایند طبیعی می باشد نمی توان آنرا ریشه کن کرد.فقط می تواند کنترل شود.

www.takfars.ir

شوره ملایم می تواند به وسیله شستن مداوم با شامپو و استفاده از شامپو های ملایم و غیر دارویی کنترل شود. اگر با شامپو شستن مداوم برای کنترل جواب نداد می توان از شامپو های دارویی مخصوص شوره سر استفاده کرد.

مهم ترین راه مستقیم برای کنترل شوره سر استفاده از شامپو های حاوی مواد سایتوستاتیک می باشد، مانند سلنیوم سولفید یا روی پیریتیون. مواد سایتوستاتیک سرعت رشد وتکثیر سلولهای شاخی شده(سلول های سطحی پوست و پوست سر) را کاهش می دهند و به طور قابل ملاحظه ای موجب کاهش شوره سر در طول چند هفته می شود. شامپو های حاوی سلنیوم سولفید نباید در صورت وجود بریدگی یا زخم در پوست سر استفاده شوند.

شامپو های قطران دار مانند تارسوم میتوانند به کنترل شوره سر کمک کنند.

اگر پوسته پوسته شدن پوست سر همراه با قرمزی، و پوسته های گریزی در صورت، پلک ها و ابرو ها همراه باشد، فرد حتما از بیماری غیر از شوره سر رنج می برد. شما در صورت مشاهده قرمزی و پوسته گذاری خارج از پوست سر حتما باید با پزشک خود تماس بگیرید.

غیر مطمئن هستند، OTCبرای کسانی که از مواد شیمیایی مورد استفاده در شامپو های ضد شوره

محصولات جدیدی به بازار آمده است که به طور کامل طبیعی بوده و از نظر محیط زیستی کاملا پاک می باشند.یکی از این محصولات شامپو هایی هستند که بر اساس خواص چای سبز در اثر مطالعات انجام شده در جورجیا به منظور یافتن جایگزین مناسب و اثر گذاری برای شامپو های استاندارد، ساخته شده است.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آب برنج جادویی برای داشتن پوستی زیبا و شاداب
  1. معرفی نحوه انتخاب ریمل مناسب برای خانم ها
  2. آموزش ساخت ریمل بهداشتی و سلامت در خانه به سادگی
  3. آموزش نحوه آرایش مناسب برای پوست های سبزه
  4. مایع شستشو مخصوص لباس های رنگی چه اثری روی لباس دارد
  5. خوراکی های جادویی برای داشتن پوستی شفاف و شاداب
  6. غذاهای مفید برای آرام شدن پاهای بی قرار

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات