تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب جالب

چرا صبح ها گرسنه نیستم و راه درمان

image چرا صبح ها گرسنه نیستم و راه درمان

افرادی که صبحانه می خورند صبح ها رفتار بهتری دارند و در عین حال از بدنی سالم تر بهره می برند.

در واقع خوردن صبحانه مشکلات رفتاری را کاهش خواهد داد؛ از سوی دیگر می تواند باعث افزایش فعالیت های فکری و مغزی در روز شود و انرژی مورد نیاز برای فعالیت های مختلف ذهنی و فیزیکی را فراهم خواهد کرد. در نتیجه افرادی که صبحانه می خورند از تمرکز و هوش بالاتری برخوردارند و عملکرد مغزشان در زمان یادگیری بسیار بالا خواهد در حالی که افرادی که صبحانه نمی خورند از احساس خستگی، کاهش تمرکز، عدم توانایی در یادگیری، کاهش رشد مغز، ذهن و افت فیزیکی رنج می برند. نتیجه گیری این است که صبحانه، یک وعده غذایی ضروری به حساب می آید و حتما باید به آن اهمیت داده شود.

راه حلی برای بی اشتهایی در صبحانه

بهترین راه حل برای رفع بی اشتهایی صبحگاهی ایجاد تنوع در وعده صبحانه است. بهتر است با ایجاد تغییر در وعده صبحانه؛ به جای خوردن مکرر پنیر یا مربا، برای هر روزمان یک برنامه مفصل در نظر بگیریم. استفاده از نان های متنوع مانند نان تست، نان باگت، نان کروسان، نان لواش، نان بربری و نان سنگک می تواند کمک زیادی به برطرف شدن بی اشتهایی کند.

تکفارس آی آر

طبق این راه حل، شما باید همیشه ایده تازه ای برای صبحانه داشته باشید. اگر پنیر دوست دارید، سعی کنید پنیرهای مختلف را امتحان کنید و حتما در کنار پنیرتان، گردو، فندق، بادام، کنجد، سبزیجات یا پسته بخورید. اگر مربا و عسل می خورید می توانید برای تنوع یک روز از کره و یک روز از خامه استفاده کنید. البته کره بادام زمینی و شکلات صبحانه هم انتخاب خوبی برای نان تست خواهند بود که باید در لیست صبحگاهی تان قرار دهید. سعی کنید میوه و کیک را هم در کنار صبحانه داشته باشید زیرا میوه و کیک در صبح ها باعث افزایش اشتها خواهد شد. البته آبمیوه هم جایگزین خوبی به عنوان یک نوشیدنی شیرین خواهد بود.

در برخی روزها به دنبال مواد غذایی گرم بروید و برای خودتان یک املت، نیمرو، لوبیا، عدسی یا پنکیک درست کنید. در واقع فکر کردن به خوراکی های متنوع یک صبح پر انرژی را برایتان رقم خواهد زد. لیست خوراکی های صبحانه بسیار گسترده است پس این خوراکی ها را از دست ندهید. در واقع تنها راه حل برای از بین بردن بی اشتهایی در صبحانه، ایجاد تنوع غذایی در این وعده است.

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››