تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
روانشناسی

چرا به هیچ فردی برای ازدواج علاقه ندارم

image چرا به هیچ فردی برای ازدواج علاقه ندارم

دلیل اینکه همسر ایده آل خود را پیدا نمیکنید و هنوز هیچ یک از خواستگارانتان موفق به دریافت پاسخ مثبت نشده است، ریشه در برخی افکار و ملاک های دور از منطق دارد.

افراد برگزیده مان نه تصادفی، بلکه بر اساس برنامه ریزی احساسی مان انتخاب می شوند. این برنامه ریزی احساسی، مجموعه ای از باورها و تصمیماتی است که در شاید حتی کودکی درباره خود، دیگران و دنیای اطراف مان شکل گرفته است. تجربه های زندگی مان، انتخاب های مهم مان را در بزرگسالی تعیین می کند.

پس بطور کلی اگر فردی از همه لحاظ برای ازدواج قابل قبول است ولی بازهم شما تصور میکنید او همسر ایده آلی نیست، این یعنی افکار و ملاک های شما نیازمند تغییراتی است که اگر درست انجام شود، میتواند سازنده باشد.

برای موفقیت در انتخاب همسر ایده آل توصیه می کنیم که در انتخاب همسر آینده خود، موارد زیر را در نظر بگیرید

تکفارس آی آر

ارزیابی ویژگی ها

با دقت و بازنگری کامل، ویژگی ها و شخصیت فرد مورد نظر را ارزیابی کنید. این ارزیابی می تواند شامل مسائل اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی، و اهداف زندگی او باشد.

بررسی تطابقات

اطمینان حاصل کنید که ارزش ها و اهداف شما و خواستگارتان تطابق دارند و تا حد ممکن همدلی و همزیستی برقرار باشد.

آشنایی بهتر

www.takfars.ir

قبل از اتخاذ تصمیم نهایی، برای آشنایی بیشتر از فرد مورد نظر و خانواده اش، تحقیقات لازم را انجام دهید.

مشورت با افراد معتمد

نظر خانواده، دوستان و افراد معتمدی که در این مسیر به شما نزدیک بوده اند، می تواند مفید واقع شود.

نوشتن ملاک های مهم

نوشتن توصیف کاملی از همسر ایده آل ممکن است باعث روبرو شدن شما با خودتان شود. این کار شما را مجبور می کند به دقت بیشتری به انتخاب هایتان نگاه کنید و با توجه به باورها و تصمیماتی که ناخودآگاهتان شکل داده است، انتخاب کنید. به عبارت دیگر، این روش می تواند، از طریق دریافت پیام های ناخودآگاه و تبدیل آن ها به پیام های آگاهانه و هدفمند، یک راه مؤثر برای تغییر برنامه ریزی برای انتخاب همسر باشد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مطالب محبوب بیشتر ››