چرا بعضی دردهای جسمی هیچ وقت خوب نمیشوند

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چرا بعضی دردهای جسمی هیچ وقت خوب نمیشوند

image چرا بعضی دردهای جسمی هیچ وقت خوب نمیشوند

چرا دردهای مزمن حتی پس از بهبود آسیب دیدگی ادامه می یابند؟

پس از رفع آسیب دیدگی، درد مزمن همچنان تداوم دارد،  آسیب دیدگی های کوچک و به نظر بی ضرر، نشانه ها و اثرات مولکولی از خود به جا می گذارند که می تواند به طولانی شدن آسیب دیدگی منجر شود و در نهایت درد مزمن را به دنبال داشته باشد.

درد مزمن می تواند از دلایل متعددی ناشی شود اما اغلب آنها به دلیل حساسیت بیش از حد سیستم عصبی نسبت به شرایط معمول است.

در واقع برای بیشتر افراد این پرسش مطرح است که چرا سیسم عصبی می تواند در یک مدت زمان طولانی این حساسیت را داشته باشد در حالی که در برخی مواقع علت درد به طور کامل از بین رفته است.

تکفارس آی آر

متخصصان کالج سلطنتی لندن در پاسخ به این پرسش، سلول های ایمنی سیستم عصبی موش را که برای به وجود آمدن دردهای مداوم ضروری است، مورد مطالعه قرار دادند.

در این مطالعه محققان انگلیسی دریافتند که آسیب های عصبی "وراژنتیک" (مطالعه اختلافات سلولی و فیزیولوژیکی) را تغییر می دهند، فرآیندی که تعیین میکند چه ژنی خوانده می شود.

در این بررسی ها، سلول های مورد مطالعه رفتار طبیعی داشتند اما وجود این شاخص های وراژنتیک جدید می تواند این مفهوم را داشته باشد که سلول ها، حافظه طولانی از آسیب دیدگی اصلی را همچنان با خود دارند.

به گزارش ساینس ورلد ریپورت، به گفته محققان مشخص است، بیماران مبتلا به دردهای مزمن، عصب هایی دارند که فعال تر هستند و دلیل آن وجود پروتئین ها و کانال های مختلف در آنهاست. هرچند هنوز روشن نشده که چرا این عصب ها به این میزان بیش فعال هستند و حتی پس از رفع بیماری و آسیب دیدگی حساسیت بالایی دارند.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

برای بهبود گردش خون در بدن چه کارهایی مفید است
  1. راه های ایجاد انگیزه در خود برای انجام ورزش
  2. چند نکته برای درمان بدخوابی های شبانه
  3. غذاهای مفید برای جلوگیری از شدت یافتن سردرد میگرنی
  4. تا بحال شربت سیر خورده اید می دانید چه خواصی دارد
  5. آیا انسان می تواند بفهمد دقیقا چه زمانی خواهد مرد
  6. صبح زود قبل صبحانه چه کارهای را نباید انجام داد

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید