چرا بعضی آدم ها عمر طولانی و سلامت دارند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چرا بعضی آدم ها عمر طولانی و سلامت دارند

image چرا بعضی آدم ها عمر طولانی و سلامت دارند

▪ ژن های مناسب، سبک زندگی شاد و کمی ریاضیات

طبق گفته ی دانشمندان افرادی که صد سال به بالا سن دارند، یک نکته ی مشترک دارند: سبک زندگی شان تشکیل شده از دوستی های بادوام، پیوندهای خانوادگی، ورزش و مدیریت استرس. باورها بر این است که خواهر و برادر و فرزندان افرادی که عمر طولانی دارند شانس بیشتری برای سالم بودن و زندگی طولانی دارند.

▪ داشتن مادر جوان تر

از دیگر دلایل عمر طولانی، داشتن مادری جوان است. داشتن مادر جوان تر می تواند شانس شما برای داشتن عمر طولانی تر از سایر افراد را افزایش بدهد. بر اساس یک پژوهش، مادرانی که فرزندشان را در سن ۲۵ سالگی یا پیش از آن به دنیا می آورند باعث طول عمر فرزندشان می شوند. دلیل قطعی این موضوع مشخص نیست اما این پژوهش بر این باور است که تخمک مادر در این قضیه دخیل است.

تکفارس آی آر

▪ داشتن دوستی های بادوام

بر طبق این پژوهش، تنهایی می تواند به اندازه ی چاقی و حتی شاید بیشتر برای زندگی مان خطر داشته باشد. نسل های جوان تر بیشتر در خطر این موضوع هستند. به گفته ی دکتر تیموتی اسمیت، تنهایی به اندازه ی سیگار کشیدن و مصرف الکل خطرناک است.

▪ نوشیدن چای بسیار

Blue Zones نام پروژه ای است که طی آن نشنال جئوگرافیک به واکاوی سبک زندگی جوامعی می پردازد که در آن ها بیشترین تعداد افراد ۱۰۰ ساله وجود دارد. چیزی که خیلی در این موضوع به چشم می آید مصرف چای است. از چای سبز به خصوص به عنوان بهترین نوع چای یاد می شود چرا که تاثیرات مثبتی بر روی سلامتی مان دارد.

▪ از لحاظ جسمی قوی تر بودن

www.takfars.ir

پژوهشی که در سوئد انجام شده نشان می دهد که اشخاصی که از لحاظ جسمی قوی نیستند، خطر مشکلات سلامتی و روانی بیشتر تهدیدشان می کند. طبق این پژوهش افرادی که قوای عضلانی شان بالاتر از میانگین بود، ۲۰ تا ۳۵ درصد شانس عمر طولانی تری داشتند. همچنین احتمال ابتلا به بیماری روانی در آن ها پایین تر بود.

▪ مصرف آجیل بیشتر

آجیل سرشار از پروتئین، فیبر، آنتی اکسیدان، ویتامین و مواد معدنی است. و طبق یافته های یک پژوهش دیگر، افرادی که دست کم سه بشقاب آجیل در هفته مصرف می کردند، احتمال مرگ زودرس شان ۳۹ درصد کمتر بود.

▪ شاد بودن

بر اساس یافته های یک پژوهش، رضایت از زندگی، خوش بینی و احساسات مثبت نه تنها برای سلامتی مان خوب هستند بلکه عمرمان را هم طولانی تر می کنند. طبق مطالعات انجام شده، اشخاص شادتر ممکن است تا ۱۸ درصد بیشتر از افراد ناشاد عمر کنند.

▪ منظم و منضبط تر بودن

منظم، منضبط، کارآمد و هدفمند بودن یکی دیگر از دلایل عمر طولانی است. این ویژگی ها نه تنها به زندگی حرفه ای و شخصی ما کمک می کند، بلکه در افزایش طول عمرمان نیز موثر است. بر اساس پژوهشی که دختران و پسران را تا رسیدن به سنین بالا مورد بررسی قرار داده بود، آن هایی که منظم تر و منضبط تر بودند، ۱۱ درصد طولانی تر از آن هایی که این دو ویژگی را نداشتند عمر کرده بودند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

عوارض خطرناک نخوردن میوه و سبزی برای سلامتی شما
  1. آدم های خوشتیپ چه غذاهایی میخورند

  2. خوراکی هایی که برای تقویت بینایی و سلامت چشم ها مفید هستند

  3. چه کار کنید تا سلامت و شادتر باشید

  4. چه کنید تا زیاد غذا بخورید و چاق شود مخصوص آدمهای لاغر

  5. فقط مخصوص آقایان چطور همیشه سلامت و سالم باشید

  6. خوردن چه خوراکی هایی برای سلامت قلب مفید است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات