تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
پزشکی سلامتی

چرا بر روی پوست کبودی ناگهانی ایجادمی شود

image چرا بر روی پوست کبودی ناگهانی ایجادمی شود

ریز فاکتورهایی مانند سبک زندگی و انواع بیماری‌ها باعث ایجاد خونریزی و کبودی روی بدن می شود، آسیب دیدگی کبدی باعث کاهش خون، پلاکت، توقف تولید پروتئین و تعداد سلول های بدن می شود.

عواملی مانند سبک زندگی و انواع بیماری‌ها باعث ایجاد خونریزی و کبودی پوست می شود. پوست صورت نازک ترین و کف دست و پا ضخیم ترین قسمت پوست بدن انسان است.

خون مردگی باعث ایجاد کبودی در پوست می شود، ضربه باعث تخریب غشاهای مخاطی و رگ های خونی می شود که همین امر کبودی پوست را به همراه دارد.

اکثر کبودی ها با درد، تغییر رنگ و ورم همراه است، عواملی مانند بیماری های خونی، مصرف زیاد آسپرین، نازکی سطح پوست، کمبود پروتئین، خونریزی از لثه ها و بینی، درد مفصل، ورم و التهاب موضعی از علائم کبودی پوست است که در اکثر زمان ها دیر بهبود می یابد.

تکفارس آی آر

با افزایش سن، پوست دچار کاهش چربی لایه حفاظتی و تولید پروتئین ساختاری کلاژن، نازک شدن سطح پوست می شود.

اگر پوست به مدت طولانی در معرض مستقیم نور خورشید و اشعه فرابنفش آن قرار بگیرد، احتمال کبودی آن ۱۰۰ درصد است.

مصرف مواد غذایی مانند میوه، مرکبات، جگر سیاه، مرغ، سالاد، کمپوت، سوپ های اسفناج، صدف و هویج باعث شفافیت و پاکسازی پوست می شود.

پوست از بروز میکروب و باکتری به بدن جلوگیری میکند، پوست در کاهش و افزایش فشارخون تاثیر بسزایی دارد و باعث ترمیم بافت خود نیز می شود.

ارتباط با محیط، تنظیم حرارت بدن و تعریق، متابولیسم آب و نمک و ذخیره چربی از مهم ترین وظایف پوست است.

www.takfars.ir

اپیدرم در مقابل جراحت از پوست محافظت میکند، مصرف کلسترول و اشعه ماورای بنفش (به اندازه کافی) باعث افزایش ویتامین D در پوست و مانع کبودی آن می شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››