چرا اینقدر در فصل بهار خواب آلوده و بی حوصله هستیم

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

چرا اینقدر در فصل بهار خواب آلوده و بی حوصله هستیم

image چرا اینقدر در فصل بهار خواب آلوده و بی حوصله هستیم

غلبه بر خواب آلودگی در بهار نیاز به مراجعه به پزشک ندارد، خواب آلودگی زمانی نیاز به دارو درمانی و مراجعه به پزشک دارد که زندگی افراد مختل شود.

خواب آلودگی برخی افراد در این فصل امری طبیعی است و نیاز به درمان ندارد،افراد در فصل بهار به دلیل تغییراتی که در غده هیپوتالاموس آنها رخ می‌دهد، دچار خواب آلودگی می‌شوند

خواب آلودگی در فصل بهار علل مختلفی دارد که از جمله آن می‌توان به تغییر میزان نور خورشید، دما، رطوبت، تغذیه، فعالیت و … اشاره کرد.

برخی از پژوهشگران کاهش ویتامین C را از دیگر علت‌های خواب آلودگی در فصل بهار می‌دانند و معتقد هستند که افراد در فصل زمستان به واسطه مصرف مرکبات میزان بالایی ویتامین C دریافت می‌کنند که این میزان در فصل بهار کاهش می‌یابد و این عامل بر غده هیپوتالاموس تاثیر می‌گذارد و فرد احساس خواب آلودگی می‌کند.

تکفارس آی آر

▪ به افراد توصیه می‌شود برای مقابله با خواب آلودگی در فصل بهار از یک الگوی مناسب خواب پیروی کنند، بدین صورت که شب‌ها ساعت مشخصی به رختخواب بروند و صبح‌ها ساعت مشخصی از خواب بیدار شوند.

هم‌چنین به افراد تاکید می‌شود برای داشتن یک خواب آرام محل مشخصی را برای خوابیدن انتخاب کنند و فضا را برای داشتن یک خواب مناسب آماده کنند برای مثال در فضایی بخوابند که نور کم باشد و به هیچ وجه حین خواب به تماشای تلویزیون نپردازند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

برای بهبود گردش خون در بدن چه کارهایی مفید است
  1. خواب شبانه راحت و بی دردسر میخواهید
  2. با این روش ها لاغر شوید و خوش اندام بمانید
  3. چطور با درد ورزش کنید تا حال شما بهتر شود
  4. ورزش های مفید برای قفسه سینه
  5. آمپول پی دی فرون عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  6. چطور بدون سونوگرافی جنسیت جنین خود را تشخیص دهید

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید