تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب جالب

پیش از قدم زدن در جنگل های دیدنی این نکات را بخوانید

image پیش از قدم زدن در جنگل های دیدنی این نکات را بخوانید

اگر تصمیم دارید در این جنگل‌ها گردش کنید یا به پیک‌نیک‌های چند روزه بروید و چادر بزنید، برنامه‌ریزی یکی از الزامات است که باید در وهله اول انجام شود.

جنگل‌های برگریز معتدل را می‌توان در سرتاسر شرق امریکای شمالی، اروپای غربی، کشورهای آسیایی مانند ژاپن، چین و کره پیدا کرد. این جنگل‌ها در استرالیا و جنوب امریکای جنوبی نیز یافت می‌شوند.

چه چیزی بپوشید؟

وقتی در حال تصمیم‌گیری در مورد انتخاب لباس برای گردش در جنگل‌های برگریز معتدل هستید، متأسفانه باید به شما بگوییم که باید چندین نوع لباس بردارید. دما در جنگل‌های برگریز معتدل در طول روز متغیر است و شما باید طبق آن بارها لباستان را کم کرده یا چندین لباس‌ روی هم بر تن کنید. علاوه بر این، لازم است حتماً با خود روپوش بارانی بردارید تا خودتان را در برابر بارش باران محافظت کنید. کفش ورزشی یا کتانی هم فراموش نشود. زمین این جنگل‌ها در برخی مکان‌ها ناهموار است. بنابراین، باید کفشی بپوشید که از پاهای شما مراقبت کند و علاوه بر امنیت، بتوانید با آن خوب راه بروید.

تکفارس آی آر

آب و هوا چطور است؟

آب و هوا در جنگل‌های برگریز معتدل مدام تغییر می‌کند. هر لحظه، آماده بارش باران در فصل بهار و تابستان و همین طور بارش برف در فصل پاییز و زمستان باشید. از آنجا که آب و هوا مدام متغیر است باید خودتان را از نظر تجهیزات برای هر نوع شرایط جوی آماده کنید. پس، اگر تصمیم به پیک‌نیک و چادر زدن دارید، پتوی ضخیم و کیسه خواب برای گرم نگه داشتن خود در طول شب همراه داشته باشید.

کِی بروید؟

حالا که تصمیم به تعیین زمان سفر به جنگل‌های برگریز معتدل گرفته‌اید، فصل بهار، از اواسط فروردین تا خرداد، در نیمکره شمالی زمین بهترین زمان برای سفر است زیرا کمتر احتمال دارد مانند ماه‌های فصل زمستان هوا آن قدر سرد شود که منجمد شوید. علاوه بر این، خبری هم از بارش برف نیست که برنامه سفر شما را به هم بزند و نتوانید به خوبی در جنگل به گردش بپردازید و حرکت کنید.

حیوانات بومی این جنگل‌ها کدام‌اند؟

www.takfars.ir

وقتی در جنگل‌های برگریز معتدل قدم می‌زنید و گردش می‌کنید باید احتیاط کنید و مراقب حیوانات بومی ساکن این مناطق باشید. وقتی از مسیرهای کنار رودخانه عبور می‌کنید، از سمندرک‌های خاوری که شبیه سمندر قرمز هستند دوری کنید زیرا ترشحات پوست بدن آنها سمی است. مارهای سمی سرمِسی هم فراوان هستند و نیش آنها زهرآگین است. شما این مارها را با شکل سرشان که شبیه الماس است می‌توانید بشناسید. خرس‌های سیاه و مار زنگی هم در این جنگل‌ها یافت می‌شود. یادتان باشد که اگر آنها را تهدید یا اذیت نکنید، به شما آزار نخواهند رساند و کاری با شما ندارند. با این حال، جعبه کمک‌های اولیه همراهتان باشد تا در مواقع اضطراری از آن استفاده کنید.

مطالب محبوب بیشتر ››