image پیاز چه خواصی دارد و چه کاربردهایی

پیاز جای نیش زنبور را تسکین می‌دهد اگر زنبوری پیدا شد و خدای نکرده نیشتان زد یک تکه پیاز را روی جای نیش قرار دهید تا درد را تسکین دهد. البته توجه داشته باشید اگر به نیش زنبور و یا حشرات دیگر حساسیت دارید، خیلی زود به پزشک مراجعه کنید.

پیاز بوی رنگ تازه را از بین می‌برد برای اینکه خیلی زود به بوی اتاقی که تازه رنگ شده عادت کنید، چند عدد پیاز را نصف کرده و داخل یک بشقاب قرار دهید. مقداری آب هم داخل بشقاب بریزید و در اتاق بگذارید. خواهید دید که بعد از چند ساعت همین پیازها بوی رنگ را از بین خواهند برد.

پیاز چاقوهای آشپزخانه‌تان را جلا می‌دهد اگر چاقوهایتان کدر، زنگ زده و کند شده است آن‌ها را سه تا چهار بار و یا بیشتر در یک عدد پیاز بزرگ بکشید.

پیاز از خرابکاری حیوانات خانگی پیشگیری می‌کند اگر حیوان خانگی دارید و نگرانید که در گوشه و کنار خانه خرابکاری بکند توصیه می‌کنیم چند عدد پیاز را بُریده و داخل یک بشقاب در مکان‌های پنهان قرار دهید. حیوانات خانگی مثل گربه‌ها از بوی پیاز بدشان می‌آید و هیچ وقت به محلی که پیاز باشد برنمی‌گردند.

پیاز یک آفت کش طبیعی است چهار عدد پیاز، دو حبه سیر، دو قاشق غذاخوری فلفل و یک لیتر آب را در مخلوط کن بریزید تا کاملاً زده شود. مقداری صابون رنده کنید.دو قاشق غذاخوری از این صابون را در یک سطل حاوی ۸ لیتر آب حل کنید. ترکیب پیازی که تهیه کرده‌اید را داخل سطل آب و صابون بریزید و کاملاً هم بزنید.محلولی که تهیه کرده‌اید را با خیال راحت روی گیاهان خود بریزید. این آفت کش طبیعی بسیار موثر است و در عین حال به محیط زیست هم آسیبی نمی‌رساند.

تک فارس » پزشکی سلامتی » پیاز چه خواصی دارد و چه کاربردهایی