پیاده روی روزانه چطور روز مرا شادتر میکند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

پیاده روی روزانه چطور روز مرا شادتر میکند

image پیاده روی روزانه چطور روز مرا شادتر میکند

۱- شما توسط شیرینی ها وسوسه نخواهید شد

قبل از آنکه به سراغ دستگاه خرید خودکار بروید یا به یک بسته کلوچه حمله کنید، کمی قدم بزنید. یک مطالعه که در مجله PLOS ONE منتشر شد، گزارش می دهد که راه رفتن به مدت ۱۵ دقیقه می تواند به کاهش ولع شما برای خوردن تنقلات شیرین کمک کند. محققان می گویند دلیلش این است که پیاده روی می تواند حواس شما را از خوردنی های خوشمزه پرت کند. همچنین ممکن است باعث افزایش قند خون به مغز شود که در مقابل میل به خوردن هله هوله، مانند یک بافر عمل میکند.

۲- شما شادتر خواهید بود

لونا ساندون، دارای مدرک RD، مربی تناسب اندام و استادیار تغذیه بالینی در دانشگاه تگزاس می گوید: ورزش، تولید هورمون های « احساس خوب » بدن شما مانند سروتونین و دوپامین را افزایش می دهد که می تواند خلق و خوی شما را بهبود ببخشد.

تکفارس آی آر

برای بهره مندی از مزیت بیشتر، در فضای باز قدم بزنید. تحقیقی که در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شد، دریافت افرادی که در طبیعت قدم میزنند، نسبت به کسانی که در یک محیط شهری راه می روند، پس از پیاده روی احساس نشاط بیشتری میکنند. نمی توانید به پارک یا فضای سبز بروید؟ به این روش پیاده روی کنید، به قدم هایتان ، جست و خیز اضافه کنید و بازوهایتان را تاب دهید. دانشمندان دریافته اند که یک راه رفتن شاد، در واقع می تواند نسبت به یک پیاده روی آرام و بی حال، شما را در وضعیت روحی بهتری قرار دهد.

۳- قدرت خلاقیت تان افزایش می یابد

در مورد پروژه یا ارائه ای که دارید، گیج شده اید؟ پیاده روی می تواند به شما کمک کند خلاقانه فکر کنید. با توجه به مطالعه دانشگاه استنفورد، افرادی که از آنها خواسته شد پاسخ های یک بازی فکری را پیدا کنند، در طول پیاده روی نسبت به زمانی که نشسته بودند، ۶۰% پاسخ بیشتری دادند، اگر به دنبال یک راه حل هستید، برای پیدا کردن دیدگاه های جدید، کمی راه بروید.

۴- سطوح انرژی شما افزایش خواهد یافت

ساندون می گوید پیاده روی، گردش خون و اکسیژن در سراسر بدن شما را افزایش می دهد و این مسئله، شما را پرانرژی تر خواهد کرد. در واقع یک مطالعه از دانشگاه جورجیا دریافت که قدم زدن به مدت ۲۰ دقیقه می تواند خستگی را تا ۶۵ درصد کاهش دهد.

www.takfars.ir

نمی توانید آن را در برنامه تان بگنجانید؟ ساندون می گوید: در طول زمان استراحت تان، یک پیاده روی سریع انجام دهید. تحقیقات دیگر نشان می دهند که حتی ۱۰ دقیقه فعالیت می تواند انرژی را تا ۲ ساعت افزایش دهد.

۵- شما نسبت به میکروب های اطراف مقاوم تر می شوید

هنگامی که همکارانتان عطسه میکنند یا کودکانتان دچار آنفولانزا شده اند، وقت آن است که به پیاده روی بروید. دوید نیمن، مدیر آزمایشگاه عملکرد انسانی در دانشگاه ایالتی آپالاچی در بون می گوید: ورزش های متوسط مانند پیاده روی، پاسخ ایمنی بدن را بهبود می بخشند. او در مطالعه اش دریافت افرادی که حداقل ۴ روز در هفته پیاده روی میکنند، نصف همکاران کم تحرک شان از مرخصی های بیماری استفاده میکنند.

۶- با پیاده روی شما سازنده تر خواهید بود

هنگامی که یک روز گیج کننده دارید، خوردن ساندویچ در پشت میزتان یا بین کارهایتان، وسوسه انگیز است اما وقت گذاشتن برای یک پیاده روی در ظهر، فایده زیادی برای شما دارد. دانشمندان استرالیایی و انگلیسی دریافتند که رفتن به یک پیاده روی ۳۰ دقیقه ای در وقت ناهار، می تواند به شما کمک کند بر احساس سستی و تنبلی بعد از ظهر غلبه کنید. کارمندانی که پیاده روی کرده بودند، نسبت به آنهایی که بدون هیچ تحرکی در محل کارشان ماندند، در سر کار، آرام تر و مشتاق تر بوده و تنش کمتری حس می کردند

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چرا زیاد خوابیدن برای سلامتی ضرر دارد
  1. خوراکی و غذاهایی که اصلا نباید با هم خورده شوند
  2. خوردن سیر چه کمکی به سلامتی بدن ما میکند
  3. کارهای واقعا اشتباه و مضر قبل از خواب شبانه
  4. آیا خالکوبی روی پوست برای سلامتی پوست خطری دارد
  5. راهکارهای مفید بهداشتی برای کودکی که دچار آبله مرغان شده
  6. فصل تابستان و گرما چه بیماریهای را با خود به همراه دارد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات