پوست کدام میوه ها را باید خورد و چه خاصیتی دارند

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

پوست کدام میوه ها را باید خورد و چه خاصیتی دارند

image پوست کدام میوه ها را باید خورد و چه خاصیتی دارند

▪ پوست پرتقال

▪ سرشار از ویتامین ث است و داروی سرما خوردگی است. اگر سرما خوردید، پوست یک پرتقال رسیده را در سه لیوان آب بجوشانید بعد آن را با عسل شیرین کنید و بنوشید. از پوست پرتقال برای تمیز کردن کیف و کفش چرمی تان و برق انداختن آنها نیز می توانید استفاده کنید.

▪ پوست سیب

▪ سیب را همیشه با پوست بخورید چون ویتامین موجود در پوست آن، از خود سیب بیش تر است. شما می توانید با پوست های خشک سیب یک چای مفید درست کنید و بنوشید. این جوشانده برای درمان چاقی و تب خال و برخی بیماری های دیگر مفید است. اگر روزانه یک قاشق مربا خوری گَرد پوست سیب را در یک لیوان آب حل کنید و بخورید، کلیه هایتان بهتر کار میکند.

تکفارس آی آر

▪ پوست لیمو ترش

▪ پوست لیمو ترش هم ویتامین ث زیادی دارد. مقدار کمی پوست لیمو ترش را در مقابل آفتاب خشک و آسیاب کنید و هفته ای یکبار (یادتان باشد فقط هفته ای یکبار) دندان هایتان را با گرد آن مسواک بزنید. این کار باعث سفیدی دندان ها و استحکام لثه ها می شود. اگر چای را با پوست لیمو شیرین یا پوست لیمو ترش دم کنید، سرفه را آرام میکند.

▪ پوست نارنج

▪ خوردن یک لیوان چای پوست نارنج جوشانده با یک قاشق مربا خوری عسل و دو قاشق غذا خوری عرق بهار نارنج، بی خوابی را برطرف میکند. چای پوست نارنج بهتر است دو ساعت قبل از خواب خورده شود. مخلوطی از پوست نارنج و پوست سبز گردو را با آب جوشانده سپس بعد از شستشوی سر موها را ماساژ دهید. این محلول تقویت کننده مو می باشد. مقدار ۲ قاشق پوست گردو + ۴ قاشق پوست خرد شده نارنج. از خلال نارنج بر روی برنج استفاده می شود.

▪ پوست نارنگی

www.takfars.ir

▪ از پوست نارنگی برای تهیه ی مربا و مزه دادن به انواع غذاها استفاده میکنند. پوست نارنگی شیرین تر از پوست بقیه ی مرکبات است.

▪ پوست انار

▪ کسانی که دندان هایشان را می کشند، برای جلوگیری از خونریزی میتوانند پوست انار را بجوشانند وآب آن را در دهان بچرخانند و سپس بیرون بریزند. همچنین اگر لثه ی کسی چرک کرد، می تواند تا رسیدن به دکتر کمی گرد پوست خشک شده ی انار را روی آن بپاشد.

▪ پوست موز

▪ اگر لکه ی جوهری به انگشتتان خورد و خواستید آن را زود پاک کنید، قسمت داخلی پوست موز را روی لکه بمالید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

برای بهبود گردش خون در بدن چه کارهایی مفید است
  1. هشدارهای بدن به شما اگر کلیه ها دچار مشکل باشند
  2. میوه هایی که برای آب کردن شکم خوب اشت
  3. بهترین خوراکی ها برای جلوگیری از ریزش مو در آقایان
  4. شش نکته اصلی برای آنچه همیشه سالم باشید
  5. راهکارهایی برای قطع سریع خونریزی از بینی
  6. چرا در فصل بهار و زمستان احتمال سرماخوردگی بیشتر است

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید