پنج راه حل ساده برای یک زندگی خیلی خوب و شاد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

پنج راه حل ساده برای یک زندگی خیلی خوب و شاد

image پنج راه حل ساده برای یک زندگی خیلی خوب و شاد

شادی ، به معنای درک رو به رشد یک ایده آل ارزشمند است . هر گاه احساس کنید که قدم به قدم در حال حرکت به سمت چیزی هستید که برایتان مهم است ؛ یعنی حرکت به سمت مهم ترین هدف هایتان ، به طور خودکار احساس شادی و رضایت میکنید و رضایت فردی و سلامتی زیادی را حس خواهید کرد .

پنج عنصر تشکیل دهنده شادی:

شادی ، پنج عنصر تشکیل دهنده دارد . ضعف در هر یک از این حوزه ها می تواند باعث بروز اضطراب و ناراحتی شود و شما را در وضعیتی قرار دهد که حس کنید کنترل زندگی خود را در دست ندارید .

۱.سلامتی و انرژی: شاید این مهم ترین عامل برای برخورداری از یک زندگی خوب باشد . ما در واقع همه ی عمرمان را برای کسب سلامتی و انرژی صرف می کنیم .

تکفارس آی آر

در بسیاری از موارد سلامتی « نیاز دوران ضعف » است یعنی تا زمانیکه خدای ناکرده از سلامتی محروم نشوید خیلی به آن فکر نمیکنید . به عنوان مثال تا زمانیکه دچار دندان درد نشوید به دندان هایتان فکر نمیکنید . یا تا زمانیکه دردی نداشته باشید به جسم تان فکر نمیکنید .

۲.روابط خوب: حدود ۸۵ درصد شادی یا ناراحتی شما از روابطی که با دیگران دارید ناشی می شوند . ارسطو می گوید : « انسان یک حیوان اجتماعی است .» ما طوری طراحی شده ایم که در هر مرحله از زندگی مان در جامعه فعالیت کنیم و با افراد دیگر کار و زندگی کنیم .

توانایی شما در ایجاد و حفظ یک رابطه عالی با همسر ، فرزندان ، دوستان ، همکاران و دیگران ، مقیاس حقیقی سنجش شخصیت و میزان سلامت روانی شما است . افرادی که از عزت نفس بالایی برخوردارند و برای خود احترام زیادی قائل هستند بهتر با دیگران کنار می آیند و در زندگی شادتر هستند .

یکی از بزرگترین اشتباهات ما این است که : از روابط خود غافل هستیم . علی الخصوص از مهم ترین روابط مان . اغلب اوقات تا وقتی مشکلی پیش نیاید به روابطی که داریم فکر نمی کنیم . و وقتی مشکلی پیش می آید دیگر به چیزی جز روابط مان نمی اندیشیم .

۳.کار ارزشمند: برای اینکه واقعا شاد باشید باید کاملا درگیر زندگی شوید . باید کارهایی انجام دهید که شما را فعال نگه دارند و حس موفقیت به شما ببخشد . اگر برای اداره ی مخارج زندگی خود کار میکنید باید کاری انجام بدهید که از آن لذت ببرید ، کاری که بتوانید آن را به خوبی انجام دهید و برای انجام آن پول خوبی به شما بپردازند .

www.takfars.ir

مردم تنها زمانی واقعا شاد هستند که فکر میکنند در زندگی نقشی را اجرا میکنند و بیشتر از آنچه دریافت میکنند می بخشند . شما نیاز دارید از این مسئله مطمئن باشید که کاری که انجام می دهید واقعا در زندگی و کار مردم تفاوتی ایجاد میکند .

آقایان محترم !

یکی از مهم ترین مسئولیت های شما در قبال خودتان ، این است که شغل مناسبی برای خودتان پیدا کنید . و بعد وقتی آن را به دست آورید با تمام وجود مشغول انجام آن شوید . اگر به هر دلیلی نخواهید که با تمام وجود مشغول انجام کارتان شوید ممکن است این علامتی باشد که نشان دهد دیگر جای شما آنجا نیست .

۴. استقلال مالی : بعضی از بزرگترین ترس هایی که با آنها مواجه می شویم ترسِ از دست دادن ، شکست و فقر هستند . ما می ترسیم فقیر شویم ، پول نداشته باشیم و به دیگران وابسته شویم.

یکی از اصلی ترین مسئولیت هایی که در قبال خودتان دارید این است که در طول زندگی تان طوری کار کنید که به استقبال و آزادی مالی برسید . شادترین افراد کسانی هستند که به نقطه ای رسید ه اند که دیگر نگرانی مالی ندارند . این چیزی نیست که بتوانید به عهده بخت و اقبال بگذارید ؛ بلکه برای رسیدن به این نقطه ، بیشتر به فعالیت هدفمند و آگاهانه و انضباط فردی بالایی نیاز دارید .

هر زمان که احساس کنید میان جایگاه فعلی تان و جایگاهی که میخواهید در آن باشید فاصله زیادی وجود دارد اضطراب ، نگرانی و ناراحتی را تجربه خواهید کرد . و برعکس ، هرگاه احساس کنید که این زندگی ، می تواند برای شما رضایت بخش باشد ، شادی به سراغتان می آید ؛ زیرا برای رسیدن به اهدافتان تلاش میکنید و با توکل به خداوند به نتیجه های خوبی هم می رسید .

۵. خودشکوفایی : خودشکوفایی یعنی اینکه بتوانید همه ی کارهایی را که می توانید انجام بدهید . این وقتی اتفاق می افتد که همه توانایی های بالقوه خود را به فعل درآورید .

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

راهکار های روانشناسی داشتن رابطه خوب با همسر بعد از ازدواج
  1. چطور بعضی ها هیچ وقت برای هیچ کاری استرس ندارند
  2. چطور جذاب ترین پسر در هر جمعی باشید
  3. نکاتی که باعث میشوند عصبی و کلافه باشیم
  4. کودکم همیشه از نوشتن مشق و تکلیف مدرسه شاکی است چه کنم
  5. راهکارهایی برای رسیدن به شادی و موفقیت در زندگی و کار
  6. کارهای هنری که می توانید برای رسیدن به آرامش انجام دهید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات