پنج برتری گوشی های ایفون نسبت به گوشی های اندرویدی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

پنج برتری گوشی های ایفون نسبت به گوشی های اندرویدی

کانتینیوییتی (Continuity)

image پنج برتری گوشی های ایفون نسبت به گوشی های اندرویدی

شما در یک دستگاه اندروید می توانید کارهای مختلفی را انجام دهید اما اگر که بخواهید گوشی خود را کنار بگذارید و از یک رایانه یا تبلت استفاده کنید تعداد و کارایی ابزارهای موجود در اختیار شما بسیار محدود می شوند؛ برای مثال دیگر نمی توانید به آسانی با شماره گوشی خود از یک رایانه یا تبلت تماس بگیرید و یا پیام متنی ارسال کنید. نرم افزارهایی مانند پوش بولت (Pushbullet) وجود دارند که میتوانند انجام چنین کارهایی را تا حدی برای شما ساده تر سازند اما این برنامه ها هم نمیتوانند چنین کمبودی را کاملا پر کنند.

این در حالی است که سیستم عامل اپل توانسته به راحتی این محدودیت را رفع کند. iOS شاید یک باغ با دیوارهایی بسته باشد اما به راحتی این اجازه را به کاربر می دهد که با استفاده از قابلیت کانتینیوییتی در دستگاه های مختلف کار مورد نظر خود را به گونه ای مشابه انجام دهد؛ برای مثال کاربر می تواند با استفاده از ویژگی هند آف (Handoff) این ابزار پیام رسانی و یا سایر کارهای خود را در یک دستگاه شروع کند و در یک دستگاه دیگر به اتمام رساند و یا با استفاده از سایر ابزارهای کانتینیوییتی با دستگاه های مک و یا iPad تماس بگیرد.

یک پیوستگی سخت افزاری – نرم افزاری احتمالا می تواند چنین محدودیتی را در اندروید رفع سازد اما کاربران می خواهند که گوگل ابزاری مانند کانتینیوییتی را نیز در اختیار آن ها بگذارد.

تکفارس آی آر

یک دستیار هویت دار

image پنج برتری گوشی های ایفون نسبت به گوشی های اندرویدی

Google Now یک ابزار بسیار خوب می باشد که با اضافه شدن قابلیت Now on Tap به آن بهتر نیز شده است؛ این ابزار همچنین دقیق ترین دستیار صوتی می باشد که تا به حال برای یک گوشی هوشمند عرضه شده است اما مشکل این است که این قابلیت فقط می تواند نتایج جست و جوی مورد نظر کاربر را ارائه کند و علاوه بر این کمی ساده و بی روح است در حالی که Siri، دستیار اپل، می تواند شعر بخواند، لطیفه بگوید و به سوال های کاربر نیز پاسخ دهد.

این وضعیت در آینده تغییر میکند زیرا گوشی های پیکسل نشان داده اند که قابلیت گوگل اسیستنت (Google Assistant) در مقایسه با ابزارهای قبلی گوگل شخصیت برجسته تری دارد با وجود این مشکل اینجاست که هم اکنون تنها دو گوشی گوگل به این قابلیت مجهز می باشند.

در کل می توان گفت که اندروید هم اکنون در مقایسه با Siri شخصیت بسیار خشک و بی روحی دارد. این ابزار کارهای مهم را به خوبی انجام می دهد اما اگر که بنا باشد که بخواهیم با یک ماشین صحبت کنیم بهتر است که این ماشین کمی عواطف انسانی هم داشته باشد.

www.takfars.ir

ویجت های لاک اسکرین (Lock screen)

image پنج برتری گوشی های ایفون نسبت به گوشی های اندرویدی

سیستم عامل اندروید هنوز هم در مقایسه با سیستم عامل iOS ویجت های بسیار قدرتمند تری دارد اما بیشتر این ویجت ها در صفحه خانه گوشی کاربر گذاشته شده اند و کار میکنند در حالی که در iOS 10 همه ویجت های موجود در قسمت لاک اسکرین قرار گرفته اند. این امر دو مزیت خاص دارد: اول اینکه دستیابی به آن ها در اکثر موقعیت ها سریع تر می گردد و دوم اینکه قرار داشتن آن ها در این قسمت باعث می شود که صفحه خانه گوشی شما شلوغ نشود.

بدون شک داشتن یک صفحه لاک اسکرین شلوغ هم چندان وضعیت ایده آلی نیست، به همین دلیل اپل ویجت هایش را در مکانی قرار داده است تا شما بتوانید با یک بار حرکت دادن صفحه به سمت چپ به آن ها دسترسی داشته باشید. کاربران سیستم عامل اندروید نمی خواهند که ویجت های صفحه خانه را نداشته باشند اما می خواهند که از صفحه لاک اسکرین به آن ها دسترسی یابند.

آی کلود (iCloud)

image پنج برتری گوشی های ایفون نسبت به گوشی های اندرویدی

برخی از فایل ها همیشه در مقایسه با پیام های متنی و تصاویر ارزش بیشتری برای کاربران داشته اند؛ اپل قابلیت آی کلود را در اختیار کاربران گذاشته است تا هیچ یک از این فایل ها دیگر از بین نروند. این ابزار می تواند از این فایل ها و همچنین فایل هایی نظیر کلیپ ها، تنظیمات دستگاه، داده های نرم افزارها، سازماندهی صفحه خانه و نرم افزارها، آهنگ های زنگ تماس، سابقه خرید و ساختار هوم کیت (HomeKit) هم بکاپ بگیرید.

بنابراین اگر که زمانی گوشی خود را از دست دادید و یا اینکه خواستید یک آیفون پیشرفته تر بخرید به راحتی می توانید همه تنظیمات و داده های خود را به حالت مورد نظرتان باز گردانید.

برای اندروید ابزارهای بکاپ گیری مختلفی عرضه شده است اما هیچ کدام از این ابزارها یکپارچگی و جامعیت عملکرد آی کلود را ندارند به این نحو که گوگل فوتوز (Google Photos) تنها تصاویر وجیمیل (Gmail) تنها مخاطبان کاربر را ذخیره میکند. در اندروید علاوه بر این کاربر نمی تواند از پیام های متنی و داده های نرم افزاری خود بکاپ بگیرد. برای استفاده از این ویژگی ها نیز نرم افزارهای مختلفی عرضه شده است با وجود این استفاده از این نرم افزارها نیز به سادگی استفاده از آی کلودنیست.

به همین دلیل کاربران اندروید از گوگل می خواهند که این سیستم عامل را به قابلیتی نظیر آی کلودمجهز سازد.

تک فارس

بروز رسانی مداوم

image پنج برتری گوشی های ایفون نسبت به گوشی های اندرویدی

اگر که یک دستگاه iOS را خریداری کنید مطمئن هستید که اپل سیستم عامل آن را حداقل به مدت چند سال بروز رسانی میکند اما چنین تضمینی در اندروید وجود ندارد. گوشی های نکسوس و پیکسل سریعا و برای مدت چند سال توسط گوگل بروز رسانی می شوند اما این مدت زمان برای گوشی های iOS بیشتر است به این نحو که حتی گوشی آیفون ۵ هم که در سال ۲۰۱۲ وارد بازار شده است بروز رسانی سیستم عامل iOS 10 را دریافت کرده است.

وضعیت بروز رسانی سیستم عامل اندروید برای گوشی هایی که نرم افزار اصلی این سیستم عامل را بر روی خود ندارند از این هم بدتر می باشد به این نحو که حتی اگر که شرکت سازنده گوشی بخواهد سیستم عامل محصولش را بروز رسانی کند این بروز رسانی را در یک برنامه زمانی منظم ارائه نمیکند.

اهمیت این مسئله برای آن دسته از کاربرانی که گوشی های پرچم دار و پیشرفته ای دارند از این هم بیشتر می باشد زیرا این دسته از کاربران انتظار دارند که برای یک مدت زمان طولانی از طرف شرکت سازنده دستگاه خدمات پشتیبانی نرم افزاری دریافت کنند.

این مشکل به سادگی حل نمی شود زیرا ساختارهای سخت افزاری بسیار مختلفی از طرف سازندگان مختلف عرضه شده است و از طرفی هر سازنده می تواند سیستم عامل اندروید را هر آنگونه که می خواهد تغییر شکل دهد و روی محصولش نصب کند؛ چنین اختیاراتی باعث می شود که سرعت فرآیند بروز رسانی سیستم عامل گوشی های اندروید آهسته گردد.

طرفداران اندروید می خواهند که حداقل گوشی هایی که به نرم افزار اصلی اندروید مجهز هستند برای مدت زمانی طولانی تر پشتیبانی شوند. حل کردن این مسئله برای گوگل بسیار ساده تر است، اگر که این شرکت بخواهد که همچنان سیستم عاملش را جذاب و کاربردی نگه دارد.

خوشبختانه گوگل پیکسل از این نظر بهینه سازی شده است؛ این محصول مدل جدید گوشی های نکسوس می باشد که آمده است تا به سایر سازندگان اندروید نشان دهد که چگونه باید یک گوشیاندروید بسازند.

اسم زویا فونت نستعلیق رنگارنگ دستنویس
  1. متن های کوتاه و زیبا برای تبریک صبح به عزیزان
  2. عکس دختری که از محمدرضا گلزار جلوی دوربین خواستگاری کرده
  3. معنی بی صبر و حوصله بودن در خواب چیست
  4. از دید زن ها چه نوع مردی رای همسری واقعا ایده آل است
  5. تصویری بیشترین تعداد باز کردن بطری با سر رکوردهای گینس
  6. عکس های زیبا برای پروفایل با موضوع خداوند

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات