پفک خوراکی خوشمزه اما کشنده برای بچه ها

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

پفک خوراکی خوشمزه اما کشنده برای بچه ها

image پفک خوراکی خوشمزه اما کشنده برای بچه ها

پفک به دلیل نشاسته موجود در ذرت، طبیعت خاص خود و خاصیت چسبندگی که دارد در گروه های سنی مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان باعث ایجاد آسیب های جدی می شود؛

پفک ماده غذایی حجیم شده و چسبنده ای با رنگ های مصنوعی مجاز است که به دلیل جذابیت خاص و نوع بسته بندی اش مورد توجه گروه های سنی مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان می شود.

خوردن پفک به دلیل خاصیت حجیم شده آن باعث خستگی سیستم گوارش به ویژه معده می شود و استفاده از آن و مواد مشابه غذایی در کودکان و نوجوانان در حال رشد باعث اختلال در رشد آن ها می شود زیرا مصرف این ماده چسبنده و حجیم شده باعث اشغال حجم زیادی از معده، اشغال مضاعف، خستگی سیستم گوارش و فلج شدن معده می شود.

این ماده غذایی غیر مجاز که فاقد ارزش غذایی علاوه بر ایجاد چسبندگی در دندان ها سلامت وضعیت دهان و سلامت عمومی بدن را به خطر می اندازد.

تکفارس آی آر

مصرف پفک باعث ایجاد آسیب های جدی در دندان ها می شود. به طور معمول پفک به دلیل خاصیت چسبندگی خود به دندان ها آسیب می رساند و بخشی از این ماده غذایی مخرب به ویژه بخش چرب آن وارد شیارهای عمیق دندان ها می شود. ممکن است با مسواک زدن نیز این آسیب بر طرف نشود. متأسفانه به دلیل مصرف پفک به عنوان میان وعده کسی مایل به زدن مسواک نیست بنابراین دهان و دندان دچار آسیب های جدی می شود.

پفک به دلیل خاصیت چسبندگی خود به دندان ها آسیب می رساند و بخشی از این ماده غذایی مخرب به ویژه بخش چرب آن وارد شیارهای عمیق دندان ها می شود

تمام خوشمزگی پفک به نمک آن است که البته می تواند حسابی برایتان دردسر درست کند! چه طور؟ نمک باعث بالا رفتن فشارخون می شود. غیر از این نمک زیاد باعث نوشیدن آب بیشتر، نفخ و آسیب به معده می شود، اما مهم تر از همه، آسیب به کلیه ها در اثر دریافت بیش از حد نمک است. مصرف بیش از حد نمک، تجمع بیش از حد آب در بافت ها و پف کردن اندام ها را به دنبال دارد. یعنی خودتان هم عین دانه های تپل پفک، پف میکنید! این خوراکی تا ۹ برابر وزن خود آب جذب میکند، بنابراین معده شما را پر میکند و باعث بی اشتهایی می شود.

در مراحل تهیه ی پفک، پودر ذرت پرس می شود و در حرارت بسیار بالا قرار می گیرد تا پرحجم شود و در چنین شرایطی روغن موجود در پفک می سوزد و پراکسید تولید میکند. این ترکیب خطرناک، در مقابل حرارت و نور میزانش زیاد می شود و در نتیجه خوردن آن سلامت شما را تهدید میکند.

از طرفی استفاده از روغن هایی که چندین بار برای سرخ کردن استفاده می شوند و بوی روغن سوخته و رنگ کدر و مات به محصول می دهند، از جمله خطرناک ترین مواردی است که می تواند منجر به مسمومیت و سرطان زا شدن پفک شود. حرارت شدیدی که پفک برای سرخ شدن تحمل میکند رادیکال های آزاد خطرناک را به وجود می آورد که دلیل اصلی ابتلا به انواع سرطان هاست. این مواد زیانی شبیه به مواد شیمیایی موجود در دود سیگار دارند و سبب ابتلا به سرطان ریه، سینه و مثانه می شوند.

www.takfars.ir

استفاده از روغن با ترانس بالا، یعنی چربی هایی که اشباع است و در رگ ها رسوب میکند، برای تهیه پفک استفاده می شود.

این مسئله باعث افزایش وزن، چربی خون و در نهایت ابتلا به بیماری های قلبی عروقی در سن بزرگسالی می شود.

پفک به دلیل کالری بالا، منجر به سیری کاذب می شود و میل به مصرف غذاهای به درد بخور را کم میکند. در نتیجه ممکن است شما با بیماری هایی مثل کم خونی، کوتاهی قد، پوکی استخوان و ریزش و شکنندگی و آسیب موها رو به رو شوید!

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور فقط با خواب و خوراکی های مناسب به آرامش برسید
  1. چه بخورید تا نوزاد شما در آینده قد بلند شود
  2. زردآلو خشک بهترین درمان برای فشارخون بالا
  3. کرم کلوتریمازول عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  4. علل و درمان خارش پوست در خانم های باردار
  5. قبل از نوشیدن هر نوع مایع این مطلب را بخوانید
  6. مزایای یک ازدواج شاد و موفق روی سلامتی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات