وقتی که داخل گوش شدیدا میخارد باید چکار کنیم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

وقتی که داخل گوش شدیدا میخارد باید چکار کنیم

image وقتی که داخل گوش شدیدا میخارد باید چکار کنیم

متأسفانه هر چیزی می‌تواند باعث خارش داخل گوش شود، از یک حساسیت یا تحریک ساده گرفته تا عفونت باکتریایی یا قارچی. رطوبت بستری مناسب برای باکتری‌ها در داخل گوش ایجاد می‌کند؛ در نتیجه اگر اغلب اوقات داخل گوش‌هایتان پر از آب است، احتمال عفونت بسیار زیاد است. چنین خارش شدید و پیوسته‌‌ای می‌تواند باعث شود که اوقات بسیار ناخوشایندی را تجربه کنید.

برای مقابله با خارش داخل گوش ابتدا باید بدانید چه عاملی باعث به وجود آمدن آن شده است.

استفاده از انگشت یا دستمال پارچه‌ای برای خاراندن داخل گوش روش درستی نیست؛ اما برخی افراد برای تسکین خارش گوش خود از ابزارهای نامناسب‌تری مانند سنجاق سر، خلال دندان و چوب لباسی هم استفاده می‌کنند.

در نتیجه روش اول بهتر از روش‌های بعدی است.

تکفارس آی آر

همان طور که احتمالاً شنیده‌اید، خاراندن یکی از بدترین راه حل‌هاست. خاراندن، پوست داخل کانال گوش را خراش می‌دهد و در نتیجه باعث ورود باکتری‌های بیشتر به داخل گوش و افزایش عفونت می‌شود.

نتیجه این می‌شود که می‌خواهید گوشتان را بخارانید؛ اما می‌دانید که نمی‌توانید. من اغلب اوقات برای از بین بردن این ناراحتی، بدون آسیب رساندن به چیزی با دستم اطراف گوش خود را لمس می‌کنم. این حرکت بیش از آنچه فکرش را بکنید موثر است.

پزشک می‌تواند با معاینه داخل گوش، در صورت وجود عفونت آن ‌را شناسایی کند. سپس احتمالاً برایتان استروئید ملایمی تجویز خواهد شد. با استفاده از یک قطره چکان چند قطره از آن ‌را در داخل گوشتان می‌ریزید. اگرچه در ابتدا این کار آزاردهنده است، اما بعد از مدت کوتاهی خارش گوش تسکین خواهد یافت.

شما می‌توانید این کار را با الکل ۷۰ درصد هم انجام دهید. قبل از انجام این ‌کار باید نکته‌ مهمی را خاطر نشان شویم. کاملاً مطمئن شوید که دلیل خارش گوشتان عفونت نیست. در غیر این صورت، زمانی که الکل را استفاده کنید، باعث ایجاد احساس سوزش شدید خواهد شد.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چرا با این همه ورزش باز هم چاق می شوید
  1. آیا می توان پوست پرتقال را خورد و چه خواصی دارد
  2. ترکیبات و آثار جادویی روغن بادام تلخ روی مو پوست و سلامتی
  3. بهترین درمان های ورزشی برای روده تحریک پذیر
  4. لباس خیلی تنگ عامل مهم بیماری های جدی
  5. خوردن میوه آووکادو چقدر شما را زیباتر خواهد کرد
  6. دروغ هایی که درباره قرص های لاغری وجود دارد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات