وقتی کسی با من مغرورانه رفتار میکند با او چه کنم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

وقتی کسی با من مغرورانه رفتار میکند با او چه کنم

معمولاً غرور نتیجه ترس از خالی بودن و ضعیف بودن افراد می باشد و این ضعف است که باعث می شود تا افراد احساس غرور و خودپسندی برای مخفی نگه داشتن این ضعف را داشته باشند. بنابراین این گونه افراد بیشتر خود را از جمع دور می سازند.

از برخوردهایی که باید با اینگونه افراد داشت، بی توجهی نسبت به غرور آنان است، و همراه با بی توجهی به آنان نشان دهیم که غرور و رفتار غرورآمیزشان چه اثر منفی در ما ایجاد میکند.

برایند همه انسانها برابری است، یادمان باشد که در مجموع انسانها با هم برابرند و هر انسانی دارای برخی ویژگی ها و استعدادهایی است که او را از دیگران متفاوت می سازد ولی این دلیل بر برتری او از دیگر انسانها نیست.

افراد خود شیفته که احساس برتری آنان با حس حق بودنشان همراه است ، معمولاً افرادی هستند که فکر میکنند چیزی دارند که دیگران ندارند.

جرات مندی و شجاعت غرور نیست

تکفارس آی آر

جرات مندی و شجاعت را نباید با حس غرور اشتباه گرفت، آن چیزی که از غرور نیاز است نباید نامش را غرور نامید، بلکه باید جرات و شجاعت نامید. طبیعتاً هر انسانی لازم است که دارای این دو صفت باشد این دو صفت مهارتی اکتسابی است و والدین باید به آموزش آنان به کودکان خود بپردازند.

شجاعت و جرات مندی : اینکه ما در رابطه با آن چیزی که حق خود می دانیم و در قوانین و عرف و فرهنگ خود حق خود محسوب می شود پافشاری کنیم و خود را در این پافشاری مهم بدانیم، جرات و اینکه آن را در حضور دیگران ابراز کنیم شجاعت است. بنابراین؛ اگر این دو صفت از حد خود عبور میکند مطمئناً می توان نام آن را غرور نامید.

تفاوت غرور با اعتماد به نفس

غرور داشتن اعتماد به نفس اضافی نیست، غرور چیزی فرای اعتماد به نفس است. معنای اعتماد به نفس این است که ما حق داریم کارهایی انجام دهیم و برخی از کارها را هم اشتباه انجام دهیم به شرطی که مسئولیت آن اشتباه را به عهده بگیریم. در حالیکه انسان مغرور به خود حق می دهند که کاری را انجام دهد ولی حاضر به پذیریش مسئولیت اشتباهی که ممکن است پیش بیاید ندارد.

در برابر آدم مغرور باید جرات مندانه رفتار کنیم

www.takfars.ir

با آدم های مغرور چگونه باید رفتار کنیم

در برابر آدم مغرور باید جرات مندانه رفتار کنیم و واکنش نشان دهیم که چه حس بدی را به ما انتقال می دهند و به او نشان دهیم که عاقبت این رفتار غرور آمیزش دوری ما از اوست، و این قدرت جرات مندی همان اعتماد به نفس است.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور باید با شوهر یا نامزد خود حرف بزنید تا شیفته شما شود
  1. وقتی زن ها سوال های عجیب میپرسند چه جوابی بدهیم
  2. رازهای لو رفته از زندگی زن و شوهرهای موفق
  3. چطور با افکار خوب و مثبت دنیای خود را مثبت و زیبا کنید
  4. آیا شما آدم تنهایی هستید و راه های غلبه بر تنهایی
  5. آیا محیط کاری شما رقابتی است چطور باید برخورد کنید
  6. وقتی روزه هستید چطور باید درس بخوانید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات