تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
پزشکی سلامتیاشتراک گذاری

وقتی معده خالی هست این کارها را نکنید

image وقتی معده خالی هست این کارها را نکنید

هرگز داروهای ضد التهاب مصرف نکنید

داروها به طور معمول نباید با معده خالی مصرف شوند به ویژه هنگامی که داروهای ضد التهابی هستند. در صورت وجود توصیه های غذایی قبلی با پزشک خود درباره این موضوع مشورت کنید.

هرگز نخوابید

بین آخرین وعده غذایی خود و زمان خواب باید دو تا سه ساعت فاصله باشد، اما این بدان معنا نیست که احساس گرسنگی را در حالت چرت زدن قرار دهید بلکه می توان قبل از خواب یک لیوان شیر یا یک عدد سیب میل کنید.

تکفارس آی آر

هرگز الکل مصرف نکنید

نوشیدن الکل با معده خالی بیشتر آسیب وارد می کند زیرا میزان جذب الکل در بدن زیاد است که در نتیجه بر قلب، کبد و کلیه ها تاثیر می گذارد.

هرگز تصمیمی نگیرید

تصمیم گیری با شکم خالی ممکن است عملکرد را تغییر داده که بعدها باعث پشیمانی شود.

هرگز تمرینات شدید انجام ندهید

www.takfars.ir

ورزش با معده خالی ممکن است بر عملکرد شما تاثیر بگذارد به گونه ای که نتوانید به حداکثر پتانسیل خود برسید زیرا بدن انرژی کمتری احساس می کند، بنابراین بهتر است قبل از رفتن به باشگاه میوه و آجیل بخورید.

هرگز بحث نکنید

هنگام عصبانیت ذهنیت درستی ندارید که می تواند با ذهن و قوه تفکر تداخل داشته باشد و بااعث تشدید اوضاع شود.

هرگز مذاکره نکنید

اگر از نظر سوخت رسانی به بدن کم کار می کنید نمی توانید مذاکرات را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید.

هرگز مواد غذایی نخرید

خرید مواد غذایی با معده خالی یک اشتباه بزرگ است. این کار باعث خرید بیش از نیاز می شود و خواهید دید که در انتخاب میان وعده های ناسالم به جای مواد غذایی سالم نیز دچار اشتباه می شوید. در نهایت مواد غذایی حاوی کربوهیدرات و قند بالا را انتخاب می کنید.

هرگز آدامس نجوید

آیا اغلب در زمان جویدن آدامس مرتکب اشتباه می شوید؟ آیا آن را با معده خالی می جوید؟ اگر پاسخ شما بله است باید گفت این کار می تواند منجر به التهاب در معده شود، بنابراین هرگز آن را در این زمان بیش از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نجوید.

هرگز قهوه مصرف نکنید

تک فارس

نوشیدن قهوه با معده خالی توصیه نمی شود. این کار نه تنها باعث سوزش قلب می شود بلکه منجر به بروز مشکلات گوارشی نیز می شود. اکثر افراد حتی بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه وعده صبحانه خود را حذف می کنند که این امر باعث تشدید شرایط می شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››