image وقتی لپ های تپل خود را دوست ندارید راه چاره اینجاست

دلایل متعددی وجود دارد که چرا گونه ها چاق می شوند. گونه های چاق میتوانند به علت بالا رفتن سن، وراثت ژنتیکی باشد یا اینکه چربی بدن شما در صورتتان جمع می شود.

دلایل موقت دیگر میتوانند احتباس آب یا یک سبک زندگی پر استرس باشد. برای کاهش چربی گونه ها فقط دو راه ممکن وجود دارد. اول عمل جراحی و دوم کاهش چربی با تغییر رژیم غذایی شما و انجام تمرینات صورت. اگر چندان ناامید نیستید و عجله ندارید، پس پیشنهاد خوب این است که گزینه دو را امتحان کنید. اگر نه، می توانید به جراحی متوسل شوید، اما این تغییرات ممکن است دائمی یا موقت باشند. بعد از اینکه در مورد انتخاب ها تصمیم گرفتید، مطالب زیر را بخوانید تا متوجه شوید که دوست دارید در مورد کدام یک از آنها بیشتر بدانید.

بچه ها و نوزادان با گونه های چاق، دوست داشتنی به نظر می رسند اما این مسئله در مورد بزرگسالان، چندان جذاب نیست.

از بین بردن چربی گونه

جراحی

این روش معایب متعددی دارد و تنها دارای یک مزیت است: جراحی قطعا چربی گونه ها را از بین می برد. جراحی های گونه که اغلب لیپو ساکشن صورت نامیده می شوند، شامل عوارض جانبی بعد از درمان هستند و ممکن است مشکلات خاصی به وجود بیاورند. همچنین جراحی به پول زیادی نیاز دارد و هیچ تضمینی هم وجود ندارد که نتایج آن، دائمی باشد.

ورزش های صورت

۱- پف دادن گونه ها، یک ورزش خوب است. کاری که باید انجام دهید، واقعا ساده است: گونه راستتان را پف دهید و حدود ۱۰ ثانیه نگه دارید. باد آن را خالی کرده و استراحت کنید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید و برای طرف دیگر نیز انجام دهید.

۲- تمرینات دهان ماهی نیز بسیار متداول هستند. هر دو گونه تان را مانند یک ماهی بکشید (مضحک به نظر می رسد اما واقعا مفید است). آن را برای ۱۰ ثاینه نگه دارید. استراحت کرده و دوباره تکرار کنید.

۳- چشمانتان را محکم ببندید. متوجه می شوید که گونه هایتان خود به خود بالا می آیند. برای ورزش دادن عضلات صورتتان، این حرکت را ۱۰ تا ۲۰ بار در روز انجام دهید.

۴- ممکن است تعجب کنید اما کاردیو، یکی از بهترین راه ها برای از دست دادن مقداری از چربی صورت است تا به صورتتان، ظاهری سفت تر و محکم دهید. تمرینات قلبی عروقی شدید باعث می شوند که بدنتان به مرحله چربی سوزی برود. اما هنگامی که کل بدنتان، ورزش کافی انجام ندهد، غذایی که میخورید (که در واقع باید به عنوان منبع انرژی استفاده گردد)، به صورت چربی ذخیره می شود.

۵- یوگای قدرتی نیز یک راه بسیار متداول است که مردم برای کاهش چربی در دراز مدت به آن متوسل می شوند. اگر چه مدتی طول می کشد تا شما شروع به از دست دادن وزن کنید، اما قطعا به ورزش دادن عضلات صورت شما کمک میکند. پیلاتس، یوگا به همراه تنفس، بسیار مفید هستند.

۶- یک روش برای افزایش جریان خون، ماساژ صورت است. این کار به جلوگیری از شل شدن عضلات کمک میکند. کلید کار، ماساژ دادن در حرکات دایره ای و رو به بالا (حرکات رو به پایین، باعث افتادگی پوست می شوند) است.

رژیم غذایی

۱- به غیر از ورزش، رژیم غذایی نیز بخش مهمی از نگهداری از بدن و صورتتان و دادن ظاهری باریک، تراشیده و لاغر به آن است.

۲- کم آب شدن بدن می تواند باعث شود که بدن گمان کند باید هر مقدار آب کمی که از غذاها دریافت میکند را به عنوان بافر ذخیره کند. این، گزینه سالمی نسیت زیرا اولین جایی از بدن که آب جمع شده را نشان می دهد، گونه ها هستند. حرف آخر اینکه روزی ۸ لیوان آب بنوشید.

۳- ویتامین ها و مواد معدنی بسیار مهم هستند. آنها میتوانند از سبزیجات و میوه ها گرفته شوند. هنگامی که بدن شما اینها را نداشته باشد، ممکن است به یک فاجعه متابولیکی منجر شده و به طور طبیعی کار نکند.

۴- جویدن آدامس نیز می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد. این کار تا حد زیادی به ورزش دادن عضلات گونه های شما کمک میکند.

بنابراین هنگامی که گزینه جراحی را در مقابل ورزش کردن بررسی میکنید، مطمئن شوید تلاشی که در هر دو مورد برای سفت کردن صورتتان انجام می شود را در نظر می گیرید. در حالی که جراحی، گران و تهاجمی است، ورزش راحت و سالم می باشد. گزینه هایتان را ماهرانه بسنجید.