وقتی در فصل پاییز احساس افسردگی میکنیم راهکارهای درمان آن

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

وقتی در فصل پاییز احساس افسردگی میکنیم راهکارهای درمان آن

image وقتی در فصل پاییز احساس افسردگی میکنیم راهکارهای درمان آن

این نیز بگذرد

یادتان باشد در هر شرایطی که باشید، این را با اطمینان می‌توانید به خودتان بگویید که این شرایط خواهد گذشت و ماندگار نیست. یکی از مهم‌ترین خطاهایی که انسان‌ها در شرایط سخت انجام می‌دهند این است که با خودشان فکر می‌کنند، نکند این سختی و ناراحتی برای همیشه با من باقی بماند؟! چرا من این‌طوری شده‌ام؟ نکند همیشه این‌طوری بمانم؟ با اعتقاد راسخ و با اطمینان به شما می‌گویم که حتی اگر کاری به کار حال و هوایتان نداشته باشید، بعد از مدتی حال بهتری خواهید داشت. با این حال می‌توانید رسیدن به حال خوب را با پیشنهادات زیر تسریع کنید.

به خودتان رسیدگی کنید

می‌دانم که ممکن است به اندازه­ قبل‌ها برای رسیدگی به خودتان حوصله نداشته باشید، اما تا جای ممکن تلاش کنید و برای رسیدگی به خودتان وقت بگذارید. پژوهش‌ها ثابت کرده‌اند که رسیدگی به خودتان باعث تقویت نواحی مهمی در مغزتان می‌شوند. هر روز حمام کردن، خواب منظم و به اندازه­ی کافی، کمی نرمش و فعالیت بدنی، پیش‌گیری از پرخوری (که ممکن است این روز‌ها بیشتر هوایش به سرتان بزند)، حتی رسیدگی بیشتر به لباس‌هایی که می‌پوشید و سر و وضعتان باعث می‌شود که حال و روز بهتری داشته باشید.

تکفارس آی آر

درباره‌اش حرف بزنید

پژوهشگرانی که توانایی‌های مغز انسان را بررسی می‌کنند، می‌گویند کسانی که حال و هوای خودشان را بهتر می‌شناسند و بهتر می‌توانند درباره­ی خودشان حرف بزنند، کنترل بهتری روی احساسات خودشان دارند. وقتی که حال و هوای فصل عوض می‌شود و خلقشان تنگ می‌شود، بهتر از دیگران می‌توانند بر خودشان مسلط شوند و حال خودشان را بهتر کنند. پس یک گوش مهربان و صبور پیدا کنید و تلاش کنید تا جای ممکن حالتان برای او شرح بدهید. به او بگویید که نیازی نیست که لزوماً برای شما راه‌حلی پیدا کند. همین که یاد می‌گیرید خودتان را توصیف کنید، حالتان را بهتر خواهد کرد.

طور دیگری تعبیرش کنید

وقتی که حال و حوصله ندارید و ناراحت هستید، خیلی سخت است که درباره­ی مسائل مثبت فکر کنید. انگار ذهنتان عمداً به دنبال تعبیر و تفسیرهای غمگین‌کننده می‌گردد. این مهارت خیلی مهمی است که یاد بگیرید هر تفسیری را یک­بار دیگر مرور کنید و ببینید که می‌شود طور دیگری فکر کرد یا خیر. یکی از افکار آزاردهنده‌ای که ممکن است به ذهنتان برسد این است که چرا من این‌طوری شدم؟ چرا این‌قدر ضعیف شده‌ام که بگذارم حالم بد شود و نتوانم برایش کاری کنم. در این روز‌ها باید کمی انرژی بیشتری صرف کنید و خودتان را مجبور به مثبت اندیشی کنید. مثلاً با خودتان بگویید که دلیل اینکه چنین حالی دارم ممکن است تغییر فصل یا هر چیز دیگری باشد و لزوماً به دلیل ضعف من نیست.

برنامه‌ریزی کنید و خودتان را مجبور به اجرایش کنید

www.takfars.ir

وقتی که حال و هوای غمگین پاییزی شما را در بر می‌گیرد، خیلی احتمال دارد که دور برنامه‌های تفریحی­تان را خط بکشید و تصمیم بگیرید که در خانه بمانید. اما اشتباه اصلی این‌جاست. فعالیت کردن و تفریح کردن، حتی اگر یک پیاده‌روی ساده در پارک باشد، یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای بهتر شدن حالتان از آن استفاده کنید. بیشتر افراد به درونشان نگاه می‌کنند و می‌بینند که به اصطلاح حالش را ندارند که تفریح کنند. اگر شما هم این‌طوری هستید، پیشنهاد ما برای این است که حتماً خودتان را مجبور کنید که به زور هم شده به فعالیت‌های­تان، به خصوص آن‌هایی که مهم یا لذت‌بخش هستند، ادامه بدهید. تضمین می‌کنیم که بعد از مهمانی حال بسیار بهتری خواهید داشت.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور در بازاریابی تلفن مهارت کسب کنم
  1. معرفی انواع وسواس و بهترین راهکار درمان وسواس

  2. بهترین راه برای فراموش کردن اولین عشق آدم چیست

  3. اگر از چیزی افراطی می ترسید و راه درمان

  4. تست سنجش زودرنجی و راه های درمان آن

  5. اگر مرتبا در زندگی احساس پشیمانی دارید بخوانید

  6. چرا یک زن به شوهر خود خیانت میکند و راه حل

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات