تک فارس

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

تک فارس
پزشکی سلامتی

وقتی بی حوصله هستیم چطور باید ورزش کنیم

image وقتی بی حوصله هستیم چطور باید ورزش کنیم

فهرستی از تمرینات ورزشی ساده‌ای که می‌توانید هنگامی که خسته‌اید و حوصله‌ی ورزش ندارید انجام دهید:

۱. یوگا

یک یوگای سریع می‌تواند شما را از فشارهای روحی برهاند، و همچنین به شما کمک کند تا خوش اندام بمانید. زمانی که نشسته‌اید این تمرین تنفسی ساده را امتحان کنید. به آرامی دم و بازدم کنید تا ذهن و بدنتان ریلکس شود. این یک تمرین ساده برای زمانی است که خسته اید و استرس دارید.

۲. پیاده روی

تکفارس آی آر

این ورزش هیچ وقت بد نیست، حتی زمانی که خسته هستید. نیم ساعت سریع پیاده روی کنید تا آرامش بدست بیاورید. پیاده روی بعنوان یک ورزش می تواند کاملا تناسب اندام شما را حفظ کند. برای کاهش استرس، زمانی که راه می روید می توانید به یک موسیقی خوب نیز گوش دهید.

۳. دوچرخه ثابت

وقتی که حوصله باشگاه رفتن ندارید، بهترین کار این است که با یک دوچرخه ثابت تمرین کنید. دوچرخه زدن حدود بیست دقیقه کمک خواهد کرد استرس‌تان کاهش پیدا کرده و آرامش کسب کنید. در حقیقت دوچرخه ثابت یک ورزش عالی و مناسب اشخاصی است که از درد مفاصل رنج می برند. این ورزش به افزایش انعطاف پذیری محل اتصال استخوان‌ها نیز کمک میکند.

۴. ایروبیک

یک جلسه ساده ایروبیک می تواند برای سلامتی شما معجزه کند، حتی اگر خسته باشید. هر روز به مدت پانزده تا بیست دقیقه ایروبیک تمرین کنید. این ورزش الگوی تنفس عادی شما را بهبود می بخشد و باعث می شود خطر ابتلا به امراض قلبی در بانوان کاهش پیدا کند. ایروبیک یک ورزش کاردیوی عالی است و می توانید حتی زمانی که خسته اید آنرا انجام دهید.

www.takfars.ir

۵. کشش دست و پا

اگر دائم پشت کامپیوتر می‌نشینید، تمریناتی همچون کشش دست و پا می تواند شما را ریلکس کند. این تمرین کششی را برای پنج تا هشت دقیقه انجام دهید. این تمرین می تواند جریان خون را در بدن شما بهبود بخشد.

۶. جهش

اگر خیلی خسته هستید، بهترین انتخاب برای شما جهش پاست. صاف بایستید، با یک پا به جلو جهش کنید و دوباره با پای دیگر همین حرکت را تکرار کنید تا بدنتان ریلکس شود.

۷. توپ ایروبیک

می توانید چند حرکت کششی ساده بوسیله توپ ایروبیک را امتحان کنید. استفاده از توپ باعث خواهد شد انعطاف و راحتی بیشتری در حرکات ورزشی داشته باشید. از آنجایی که توپ ایروبیک شما را آزاد و سبک نگاه می دارد، به شما کمک می‌کند تا بدنتان را ریلکس کنید، مخصوصا در هنگام خستگی.

هشدار مهم: موارد توصیه شده درمانی در این نوشته صرفا برای مشکلات ساده می باشد، در صورت داشتن مشکل پزشکی جدی یا هر نوع حساسیت، لطفا قبل از هر اقدامی حتما به پزشک مراجعه کنید.

  1. چطور در ورزش بدنسازی اندام خود را قوی کنید
  2. کی ورزش کنم تا حسابی لاغر بشوم
  3. لاغر شدن بدون ورزش و باشگاه
  4. چطور بعد از لاغر شدن با ورزش و رژیم همیشه لاغر بمانید
  5. معرفی سه ویتامین انرژی زا در ورزش و مواد غذایی حاوی آنها
معنی جفت شدن ساعت و دقیقه در زمان های مختلف چیست

مطالب محبوب

محصولات جدید

محصولات معتبر قیمت ۱۰۹۰۰۰ تومان

رینگ لایت سلفی موبایل

محصولات معتبر قیمت ۷۹۰۰۰ تومان

اسپیکر بلوتوثی قابل حمل MG2

محصولات معتبر قیمت ۲۹۰۰۰ تومان

کیف رولی لوازم آرایش Roll N Go

محصولات معتبر قیمت ۶۹۰۰۰ تومان

کیف پول و موبایل میلانو

مطالب پربازدید