۱. استقلال

منظور از استقلال، استقلال مالی است. لازم نیست پس از برقراری یک رابطه عاشقانه در تمام مسائل به شریک زندگی تان تکیه کنید. سعی کنید همیشه یک حساب مالی جدا برای خود داشته باشید تا در مواقع احتیاج بتوانید از آن بهره گیرید.

استقلال برای هر فردی ضروری و واجب است. شما نباید به خاطر نیازهایتان بلکه باید به دلیل علاقه تان به فردی دیگر با او رابطه عاطفی برقرار میکنید.

۲. عزت نفس و اعتماد به نفس

اگر شریک زندگی تان به هر دلیلی، آن طور که لیاقت اش را دارید با شما برخورد نکرد، بهتر است رابطه خود را همان جا تمام کنید زیرا این نوع رابطه ارزش ادامه دادن ندارد. یک رابطه سالم نباید به شما احساس بی ارزشی و پوچی دهد طوری که اعتماد به نفس تان را از دست دهید. در واقع باید بر عزت نفس و اعتماد به نفس شما بیافزاید.

۳.دوستان

شاید اوایل رابطه خود با معشوق تان دوست داشته باشید که تک تک لحظات خود را با او سپری کنید اما دوستان قدیمی خود را نیز نادیده نگیرید. در واقع آنها همان افرادی هستند که بیش از هر شخص دیگری می توانید به آنها اعتماد کنید.

۴. اهداف شغلی

رابطه عاشقانه شما نباید سدی در برابر اهداف زندگی تان باشد و شما را از خلق یک زندگی ایده آل باز دارد. اگر در زندگی هدفی برای رشد شغلی خود دارید، رهایش نکنید و از فردی که حامی اهداف و آرزوهای شما نیست، دوری کنید.

۵. شادی

یک رابطه عاطفی باید موجب خوشحالی شما شود. گاهی ما از ترس تنهایی، به روابطی پناه می بریم که ایده آل ما نیست. اگر شما نسبت به رابطه عاطفی خود رضایت کافی ندارید، بهتر است هر چه زودتر شرایط خود را تغییر دهید.

۶. توانایی تصمیم گیری

اگر چه نظر شریک زندگی تان در تصمیم گیری های شما مهم است اما این شمایید که باید در نهایت تصمیم بگیرید زیرا هیچ کس بهتر از خود شما به صلاح زندگی تان آگاه نیست. بنابراین تنهایی تصمیم بگیرید، مهم نیست تصمیم تان کوچک باشد یا بزرگ، این کار حس استقلال به شما می دهد.

۷. شخصیت

شما شخصیت و هویت مخصوص به خود دارید و نباید خودتان را برای شخصی دیگر تغییر دهید. یک رابطه عاشقانه خوب باید در بهبود شخصیت شما، همان گونه که هستید، موثر باشد نه اینکه بخواهد از شما فرد دیگری بسازد. شما باید با میل خود، نه به زور حرف شریک زندگی تان، تغییر کنید. درست است، او باید بر شخصیت شما تاثیر مثبتی بگذارد اما تغییر تمام جنبه های شخصیتی شما اشتباه است.

تک فارس » روانشناسی » وقتی با فرد تازه ای وارد رابطه می شوید این نکات را رعایت کنید