ورزش های مفید و آسان برای تنظیم گردش خون در بدن

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

ورزش های مفید و آسان برای تنظیم گردش خون در بدن

image ورزش های مفید و آسان برای تنظیم گردش خون در بدن

پیاده‌ روی:

پیاده‌روی روزانه و سریع ۳۰ دقیقه‌ای به بهبود جریان خون کمک می‌کند. انجام این کار می‌تواند هر دردی را که به دلیل گردش ضعیف خون ایجاد شده است، از بین ببرد. پیاده‌روی همچنین در برطرف کردن بیماری عروق محیطی یا بیماری شریانی اندام تحتانی نیز مفید است .علاوه بر این، پیاده‌روی منظم، مانع از تراکم پلاک در شریان‌ها می شود و روند خون رسانی را بهبود می دهد.

شنا:

شنا یک ورزش ایده آل برای بهبود جریان خون است به‌ویژه در افراد مسن.در این ورزش برخلاف پیاده روی یا دوچرخه سواری فشارهای نابهنجار بر مفاصل وارد نمی شود. این ورزش عروق خونی را انعطاف‌پذیر می‌کند ، درنتیجه فرد را در برابر بیماری قلبی و عروقی مصون می‌سازد.

تکفارس آی آر

دوچرخه ‌سواری:

انجام این ورزش به مدت ۳۰ دقیقه‌ هفته‌ای ۳ یا ۴ بار نه‌ فقط برای سلامت پاها بلکه همانند شنا و پیاده‌روی برای سلامت قلب و عروق نیز مفید است.

ورزش‌های کششی:

اگر برای ساعات طولانی در یک مکان می نشینید بهتر است هر یک ساعت از جای خود بلند شوید و به مدت ۵ دقیقه ورزش کششی انجام دهید. ازجمله چرخش بازو، لمس کردن انگشتان پا، لگدزدن و … .

بلند کردن وزنه: دراز و نشست، شنا رفتن و … ورزش‌های مقاومتی به‌حساب می‌آید که نباید در انجام آن‌ها افراط کرد. بلند کردن وزنه عضلات را تقویت می‌کند و جریان خون را در دست‌ها و پاها بهبود می بخشد.

www.takfars.ir

باز کردن انگشتان دست:

ابتدا دست را مشت کنید درحالی ‌که شست در داخل قرار دارد سپس بقیه انگشتان را بدونِ ایجاد ناراحتی ، تا حد امکان به بیرون کش دهید. این ورزش را ۱۰ بار برای هر دست انجام دهید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور می توان جلوی تنبلی چشم کودک خود را گرفت
  1. اتفاقات مهم برای سلامتی بدن هنگام زود خوابیدن و خواب موقع
  2. آیا لمینت دندان سالم آن را خراب میکند
  3. بهترین سن برای سوارخ کردن گوش دختران
  4. آیا من به پوکی استخوان مبتلا هستم نشانه های آن
  5. چکار کنم عرق بدنم کمتر بوی بدی بدهد
  6. چطور اشتهای خود را برای خوردن زیاد کنید مخصوص بدنسازان

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات