واکسن آنفولانزا واقعا در سرما نخوردن تاثیر دارد یا نه

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

واکسن آنفولانزا واقعا در سرما نخوردن تاثیر دارد یا نه

image واکسن آنفولانزا واقعا در سرما نخوردن تاثیر دارد یا نه

زدن واکسن آنفولانزا از بسیاری از دردها، تب، احساس خستگی ای که براثر ابتلا به این بیماری به وجود می آیند، تا حد زیادی جلوگیری میکند. آنها خصوصا در مورد افرادی که بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند، تاکید میکنند.

سیندی وِستون، استادیار پرستاری دانشگاه اِی اند اِم دانشگاه تگزاس می گوید: “سالانه جمعیت انبوهی از افرادی که این واکسن را میزنند، بدن شان پاسخ مناسب و خوبی به آن نشان می دهد. این واکسیناسیون خصوصا برای کودکان و افراد مسن تر بسیار توصیه می شود.”

اکنون پاییز فرا رسیده و بهترین فصل برای زدن واکسن آنفولانزا نیز همین فصل است.

انجمن کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا (سی دی سی) تزریق این واکسن را در همه افراد و نوزادان بیش از ۶ ماه توصیه میکند. همچنین زنان باردار نیز در فهرست افرادی هستند که زدن واکسن آنفولانزا شامل آنها و حتی توصیه می شود.

تکفارس آی آر

نوزادانی که هنوز ۸ ماهشان نشده، ممکن است احتیاج داشته باشند که این واکسن را در دو نوبت تزریق کنند. افراد بالای ۶۵ سال نیز باید بالاترین دُز این واکسن را دریافت کنند. بر اساس آنچه سی دی سی پیشنهاد کرده، بزرگسالانی که به تخم مرغ حساسیت دارند باید از نوع دیگری از این واکسن که به فِلابُوک (Flublok) معروف است، استفاده کنند.

واتسون در مورد افرادی که حساسیت های شدید دارند می گوید، بهتر است افرادی که در این گروه قرار دارند، این واکسن را تزریق نکنند اگر چه تا حد فراوانی آنها را از ابتلا به آنفولانزا مصون نگه می دارد.

برای بسیاری از بزرگسالان که در سلامت کامل به سر می برند، تزریق این واکسن ممکن است کمی سخت باشد و بسیاری از آنها هم از این کار پرهیز میکنند.

بسیاری هم این تصور اشتباه را دارند که با تزریق این واکسن، به آنفولانزا مبتلا می شوند. برخی هم به علت ترسی که از تزریق دارند از این کار پرهیز میکنند. برخی از واکسن هایی که از طریق بینی وارد بدن می شوند از جمله FluMist، بی اثر هستند و به هیچ عنوان توصیه نمی شوند. واتسون به این موضوع نیز اشاره میکنند که در میان افراد تصور نادرستی وجود دارد که چون سال گذشته به این بیماری مبتلا شده اند بنابراین امسال دیگر آنفولانزا نمی گیرند و به همین دلیل هم برای زدن این واکسن مقاومت نشان می دهند.

خانم واستون برای روشن ساختن این موضوع توضیحاتی می دهد. وی می گوید: “موج این بیماری در هر سال تغییراتی پیدا میکند و به همین دلیل نیز است که ترکیبات واکسنی که شما امسال می زنید با ترکیبات سال گذشته کاملا متفاوت است چرا که واکسن های امسال برای مقابله با ویروس های همین امسال هستند.”

www.takfars.ir

واتسون ادامه می دهد که اگر تعداد افرادی که این واکسیناسیون را انجام می دهند کم باشد، شیوع کشنده این بیماری می تواند افزایش پیدا کند.

بر اساس آمار بدست آمده از انجمن کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا (سی دی سی)، سالانه میلیون ها نفر برای غلبه بر این بیماری واکسینه می شوند. همچنین هر سال صدها هزار نفر در بیمارستان بستری و بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند.

وی در مورد فصل شیوع آنفولانزا می گوید: “شیوع این بیماری از فصل پاییز تا بهار است.” وی توصیه میکند که خانواده ها پس از بازگشت از سفرهای تابستانی خود این واکسن را تزریق کنند.

این محقق می گوید حدود ۲ هفته پس از تزریق این واکسن، آنتی بیوتیک هایی که قرار است مقابل ویروس ها مقاومت کنند، در بدن رشد پیدا میکنند. در این دوران رعایت بهداشت می تواند بسیار تاثیرگزار باشد.

واتسون در مورد راه هایی که از ابتلا به این بیماری جلوگیری میکنند به شستن دائم دست ها و عدم تماس دست با صورت و چشم اشاره کرد. همچنین استفاده از ضدعفونی کننده ها نیز می تواند بسیار موثر باشد.

بد نیست که از نشانه های این بیماری نیز آگاه باشیم که عبارتند از:

تب ناگهانی و بالا

بدن درد

سردرد

کوفتگی

تک فارس

تورم

گلودرد

سرفه

آبریزش بینی

واتسون بهترین راه مقابله با آنفولانزا را تزریق واکسن آن می داند و تاکید میکند که برای محافظت خود و خانواده تان حتما این واکسن را بزنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

راهکاری مفید برای از بین بردن بوی سیر در دهان
  1. بهترین توصیه ها و چاره برای رهایی از اضافه وزن
  2. قرص دیسیکلومین عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  3. قرص دیازپام عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  4. عوارض جانبی موارد مصرف و منع دارویی کپسول سیمبالتا
  5. معرفی جدیدترین روش های تضمینی برای ترک سیگار
  6. توصیه های مفید برای درمان پوسته پوسته شدن ناخن ها

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات