image همه چیز درباره Ice Bucket Challenge چالش سطل یخ

اما داستان از چه قرار است؟

اگر در روزهای گذشته وبگردی کرده باشید احتمالا با ویدیوهای ریختن یک سطل آب یخ بر روی چهره های بزرگ وب برخورد کرده اید. این کمپین که Ice Bucket Challenge یا چالش سطل یخ نام دارد از شرکت کننده می خواهد تا یک سطل آب یخ را بر روی سر خود خالی کند و سه نفر را به این بازی دعوت کند.

در صورتی که این دعوت توسط فرد رد شود باید مبلغ ۱۰۰ دلار را برای کمک به بیماری ALS پرداخت نماید. افراد میتوانند بعد از ریختن آب یخ بر روی سر خود به صورت داوطلبانه این مبلغ را پرداخت نمایند. این کمپین با شرکت بزرگان وب از بیل گیتس تا تیم کوک و زاکربرگ و … همچنان ادامه دارد.

اما این کمپین چگونه آغاز شد؟ این کمپین توسط یکی از قربانیان این بیماری به نام پیت فریتز آغاز شد. وی که بازیکن بیسبال تیم کالج بوستون بود، تلاش کرد تا با ایجاد این کمپین دیگران را با این بیماری آشنا کند.

وی در یکی از شبکه های اجتماعی در ماه جولای با اجرای این کمپین و دعوت از افراد نامداری چون مارک زاکربرگ این کمپین را استارت زد. اما نقطه عطف این کمپین و در واقع شروع اصلی آن زمانی بود که مارک زاکربرگ سطل آب یخ را بر روی سر خود خالی کرد و از بیل گیتس برای ادامه این کمپین دعوت کرد.

این داستان ادامه دارد. بسیاری از بزرگان وب همچنان در حال شرکت در این کمپین بزرگ هستند و حالا پیت فریتز می تواند از این خوشحال باشد که افراد زیادی در سراسر دنیا به وسیله کمپین وی با بیماری ALS آشنا شدند و کمک های بسیاری برای درمان این بیماری انجام داده اند. رقمی که تا به حال بیش از ۴ میلیون دلار تخمین زده شده و همچنان افراد در حال کمک به این کمپین هستند.

اما شرکت در این کمپین به زاکربرگ و گیتس ختم نشد و لری پیج و سرگی برین مدیران گوگل نیز به دعوت ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت در این کمپین شرکت کردند.

نظر شما درباره این کمپین چیست؟ به نظر شما توانسته افراد را با این بیماری و کمک به آن آشنا کند؟ اقدام کدام یک از شخصیت های مشهور جذاب تر بوده است؟

تک فارس » اخبار روز » همه چیز درباره Ice Bucket Challenge چالش سطل یخ