تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
پزشکی سلامتیاشتراک گذاری

هلیله سیاه و فایده مصرف آن برای سلامتی

image هلیله سیاه و فایده مصرف آن برای سلامتی

دارای خواص آنتی اکسیدانی

پودر میوه ی هلیله سیاه حاوی خواص آنتی اکسیدانی است؛ این آنتی اکسیدان ها عبارت هستند از اسید الاجیک، اسید گالیک، اسید چبولیک، گلیکوزیدهای فلاونول، سلنیوم، و ویتامین C. این خواص مهم می توانند از بدن در برابر بیماری های خاص نظیر سرطان محافظت کنند. عصاره ی میوه ی هلیله سیاه به مبارزه علیه آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد و هم چنین، پیشگیری از عفونت کمک می کند. بنابراین، اگر می خواهید از بدن تان محافظت کنید، افزودن پودر میوه ی هلیله سیاه به مواد غذایی مصرفی تان ایده ی بسیار خوبی خواهد بود.

بهبود وضعیت سلامت دستگاه گوارش

یکی از خواص هلیله سیاه برای سلامتی بهبود کارکرد دستگاه گوارش است. این خاصیت به دلیل وجود فیبر و فواید فیبر برای سلامتی است. پودر میوه ی هلیله سیاه به عنوان عاملی شناخته می شود که قادر است فرایند جذب را در روده ها بهبود ببخشد. در نتیجه، با مصرف پودر میوه ی هلیله سیاه به صورت متعادل، می توانید از بروز یبوست، نفخ معده، و گاز معده پیشگیری کنید. بنابراین، توصیه می شود برای حفظ سلامت دستگاه گوارش تان به همراه مصرف مواد غذایی سرشار از فیبر، پودر میوه ی هلیله سیاه را نیز در رژیم غذایی تان قرار دهید. بنابراین، مصرف هلیله سیاه یکی از ۳۳ روش سریع و قطعی درمان خانگی یبوست شدید به شمار می رود.

تکفارس آی آر

کمک به کاهش وزن

با تعجب باید گفت، پودر میوه ی هلیله سیاه می تواند به خوبی وزن بدن را کنترل کند. دلیل اثربخشی هلیله سیاه برای کاهش وزن این است که این داروی گیاهی قادر است به سم زدایی از بدن کمک کند. در نتیجه، مصرف هلیله سیاه به کاهش چربی های بدن کمک خواهد کرد. به علاوه، هلیله سیاه قادر است میزان گرسنگی را کاهش دهد و اشتها را نیز کنترل کند. برای موفقیت بیش تر در کاهش وزن، به همراه مصرف داروهای گیاهی مفید نظیر هلیله سیاه می توانید از ۵۵ راه علمی برای کاهش وزن سریع و دائمی نیز بهره مند شوید.

کمک به درمان زخم معده

یکی از خواص درمانی گیاهی پودر میوه ی هلیله سیاه کمک به درمان زخم معده است. این خاصیت درمانی به خاطر قابلیت هلیله سیاه در پیشگیری از بروز زخم های معده و هم چنین، کمک به تولید مخاط در معده است. به علاوه، حضور آنتی اکسیدان در این داروی گیاهی به مبارزه علیه عفونت و پیشگیری مطمئن از رشد باکتری ها کمک می کند. بنابراین، پودر میوه ی هلیله سیاه حقیقتا داروی گیاهی مفیدی است که باید آن را مصرف کنید.

درمان سرفه

www.takfars.ir

بهره مندی از خواص درمانی طبیعی هلیله سیاه برای آدم هایی که از سرفه رنج می برند، ایده ی بسیار خوبی است. برای درمان و خلاصی از شر سرفه می توانید روی اثربخشی ترکیب پودر هلیله سیاه با عسل حساب کنید. بنابراین، با نوشیدن مرتب این ترکیب مطمئنا می توانید سرفه تان را درمان کنید. هم چنین، هلیله سیاه تنها داروی گیاهی موثر برای درمان سرفه نیست؛ در حقیقت، ۵۰ بهترین و موثرترین درمان خانگی سرفه وجود دارند که می توانید از هر یک از آن ها بهره مند شوید.

کمک به درمان دیابت

یکی از بزرگ ترین خواص هلیله سیاه این است که می تواند به درمان دیابت کمک کند. این خاصیت به خاطر قابلیت هلیله سیاه برای بهبود حساسیت به انسولین و کمک به بیماران مبتلا به دیابت است. به علاوه، هلیله سیاه حاوی ترکیباتی است که می توانند سطوح قند خون را کاهش دهند. با وجود این، باید به خاطر بسپارید، قبل از تصمیم به مصرف هلیله سیاه به عنوان دارویی برای درمان دیابت باید با پزشک معالج خود مشورت کنید.

کاهش سطح کلسترول

یکی دیگر از خواص هلیله سیاه برای سلامتی قابلیت آن برای کاهش سطح کلسترول در بدن است. این قابلیت در نتیجه ی انجام مطالعه ای در ۲۰۱۰ کشف شد. نتایج این مطالعه که در نشریه ی پژوهش های و فناوری پیشرفته ی دارویی منتشر شدند، نشان می دهند مصرف هلیله سیاه تاثیر مثبتی بر کاهش مجموع کلسترول موجود در خون موش های آزمایشگاهی داشته است. در نتیجه، این خاصیت هلیله سیاه برای سلامت دستگاه قلبی و عروقی نیز مفید است. در حقیقت، این داروی گیاهی مطمئنا می تواند به بهبود وضعیت سلامت قلب نیز کمک کند. هم چنین، برای کاهش میزان کلسترول موجود در خون تان، علاوه بر هلیله سیاه می توانید از ۴۰ سریع ترین درمان خانگی کلسترول بالا نیز بهره مند شوید.

بهبود وضعیت سلامت دندان ها

شاید تعجب کنید که بگوییم از پودر میوه ی هلیله سیاه می توان به عنوان دهان شویه نیز استفاده کرد. طبق نتایج مطالعه ای در ۲۰۱۰ در نشریه ی بهداشت و پیشگیری از بیماری های دهان و دندان، هلیله سیاه برای پیشگیری از پوسیدگی دندان مفید است. هم چنین، این گیاه دارویی به کاهش تجمع باکتری ها در دهان نیز کمک می کند. بنابراین، اگر به دنبال یک دهان شویه ی خوب هستید، از دهان شویه ای استفاده کنید که حاوی هلیله سیاه باشد، زیرا فواید بسیار خوبی برای دهان و دندان های تان به همراه خواهد داشت.

بعد از آگاهی از خواص پودر میوه ی هلیله سیاه برای سلامتی، بهتر است به برخی از اثرات درمانی پودر میوه ی هلیله سیاه بر زیبایی نیز اشاره کنیم.

کمک به حفظ زیبایی پوست

با توجه به خواص متعدد هلیله سیاه، شاید تعجب نکنید که این داروی گیاهی بتواند به حفظ زیبایی پوست نیز کمک کند. ولی این مورد نیز از جمله مواردی است که باید در خصوص خواص هلیله سیاه مد نظر قرار دهید. در نتیجه، پودر میوه ی هلیله سیاه برای درمان مشکلات پوستی از قبیل آکنه (جوش) و بثورات پوستی بسیار ارزشمند است. برای استفاده از هلیله سیاه برای درمان مشکلات پوستی، فقط کافی است محلول حاوی پودر میوه ی هلیله سیاه را به نواحی آسیب دیده ی پوست بمالید. این کار مطمئنا به درمان آکنه و سایر مشکلات پوستی کمک خواهد کرد.

تک فارس

کمک به حفظ زیبایی مو

یکی دیگر از خواص هلیله سیاه کمک به حفظ سلامتی و زیبایی مو است. از هلیله سیاه، به شکل روغن یا پودر، می توان به عنوان عاملی برای پیشگیری از ریزش مو استفاده کرد. به علاوه، این پودر برای پیشگیری از بروز شوره نیز ارزشمند است. بدین منظور می توانید هلیله سیاه را با روغن زیتون ترکیب کنید و مرتبا روی پوست سرتان بمالید. هم چنین، با مصرف مرتب هلیله سیاه، موهای تان از شر شپش و شوره نیز خلاص می شود. با کمک هلیله سیاه، موهای تان مطمئنا ضخیم تر، مشکی تر، و زیباتر خواهند شد.

در نتیجه، مصرف پودر میوه ی هلیله سیاه می تواند فواید بسیاری برای سلامتی و زیبایی بدن به همراه داشته باشد. هم چنین، لازم به ذکر است که از مصرف هلیله سیاه در طور دوران بارداری و شیردهی خودداری کنید. در غیر این صورت، این داروی گیاهی تولید شیر را در بدن مادر کاهش می دهد. به علاوه، اگر به اسهال مبتلا هستید، یا به مصرف هلیله سیاه حساسیت (آلرژی) دارید، توصیه می شود پیش از تصمیم به مصرف این داروی گیاهی با پزشک مشورت کنید. در حقیقت، با مصرف صحیح و مناسب هلیله سیاه می توانید بدن سالم تری داشته باشید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››