هشدار درباره ضرر مصرف سیاه دانه

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

هشدار درباره ضرر مصرف سیاه دانه

image هشدار درباره ضرر مصرف سیاه دانه

▪ درماتیت تماسی

یکی از مضرات سیاه دانه، درماتیت تماسی است. درماتیت تماسی یک واکنش منفی به یک ماده آلرژی زا یا محرک است. فقط دست زدن ساده به سیاه دانه ممکن است باعث دانه های پوستی قرمز در پوست شود. این دانه ها اغلب با حس خارش همراهند. همچنین ممکن است باعث تاول، درد یا سفتی آن قسمت از بدن شود.

▪ افت فشار خون

مرکز سرطان یادبود سلون-کترینگ، هشدارمی دهد که سیاه دانه می تواند فشار خون را تا حد افت شدید پایین بیاورد، به خصوص اگر داروی ادرارآور یا داروی ضد پرفشاری خون مصرف می کنید. افت فشار خون از انتقال اکسیژن به مغز، قلب و دیگر اعضاء جلوگیری می کند. این مسئله می تواند باعث خستگی، تهوع، تاری دید، تنفس کم عمق، سرگیجه، سردرد و ازدست دادن هوشیاری شود. اگر فشار خون بسیار پایین بیاید، ممکن است جان انسان را به خطربیندازد.

تکفارس آی آر

▪ بارداری

به گفته مرکز سرطان یادبود سلون-کترینگ، زنان باردار اصلا نباید سیاه دانه مصرف کنند. زیرا این گیاه ممکن است انقباضات ماهیچه ای نرم رحم را تحت تاثیر قراردهد. برای تعیین دقیق نحوه تاثیر این گیاه بر بارداری، به تحقیقات بشتری نیاز است، بنابراین بهتر است در هنگام بارداری از خوردن این دانه خودداری کرد.

▪ تداخل منفی

با استناد به گفته مرکز سرطان یادبود سلون-کترینگ، سیاه دانه با داروهای شیمی درمانی و رادیوتراپی، تداخل دارد. چون ممکن است این مکمل گیاهی مانند یک آنتی اکسیدان در بدن عمل کند، می تواند اثر درمان های استاندارد سرطان را کاهش دهد.

▪ دیگر واکنش های حساسیتی

www.takfars.ir

مانند هر مکمل گیاهی دیگری، واکنش حساسیتی به مصرف سیاه دانه نیز ممکن است پیش بیاید. برخلاف درماتیت تماسی، این واکنش حساسیتی محدود به پوست نیست. این واکنش ممکن است باعث تورم لب ها، زبان، گلو یا صورت و همچنین سختی در تنفس، حس خارش در زبان، کهیر، سرگیجه، تهوع، استفراغ، اسهال و دردهای شکمی شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

اثرات دیر شام خوردن بر سلامتی انسان
  1. علت ضررهای فراوان نشستن برای سلامتی چیست

  2. مقاله علمی درباره خواص و ضررهای گوجه فرنگی

  3. فایده و ضرر خوردن سیب زمینی شیرین

  4. فایده خواص و ضررهای خوردن سس تند

  5. نشانه هایی در بدن که به شما هشدار می دهند بیمار هستید

  6. همه آن چه که باید درباره فایده و ضررهای آناناس بدانید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات