هشدار درباره ضرر مصرف سیاه دانه

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

هشدار درباره ضرر مصرف سیاه دانه

image هشدار درباره ضرر مصرف سیاه دانه

▪ درماتیت تماسی

یکی از مضرات سیاه دانه، درماتیت تماسی است. درماتیت تماسی یک واکنش منفی به یک ماده آلرژی زا یا محرک است. فقط دست زدن ساده به سیاه دانه ممکن است باعث دانه های پوستی قرمز در پوست شود. این دانه ها اغلب با حس خارش همراهند. همچنین ممکن است باعث تاول، درد یا سفتی آن قسمت از بدن شود.

▪ افت فشار خون

مرکز سرطان یادبود سلون-کترینگ، هشدارمی دهد که سیاه دانه می تواند فشار خون را تا حد افت شدید پایین بیاورد، به خصوص اگر داروی ادرارآور یا داروی ضد پرفشاری خون مصرف می کنید. افت فشار خون از انتقال اکسیژن به مغز، قلب و دیگر اعضاء جلوگیری می کند. این مسئله می تواند باعث خستگی، تهوع، تاری دید، تنفس کم عمق، سرگیجه، سردرد و ازدست دادن هوشیاری شود. اگر فشار خون بسیار پایین بیاید، ممکن است جان انسان را به خطربیندازد.

تکفارس آی آر

▪ بارداری

به گفته مرکز سرطان یادبود سلون-کترینگ، زنان باردار اصلا نباید سیاه دانه مصرف کنند. زیرا این گیاه ممکن است انقباضات ماهیچه ای نرم رحم را تحت تاثیر قراردهد. برای تعیین دقیق نحوه تاثیر این گیاه بر بارداری، به تحقیقات بشتری نیاز است، بنابراین بهتر است در هنگام بارداری از خوردن این دانه خودداری کرد.

▪ تداخل منفی

با استناد به گفته مرکز سرطان یادبود سلون-کترینگ، سیاه دانه با داروهای شیمی درمانی و رادیوتراپی، تداخل دارد. چون ممکن است این مکمل گیاهی مانند یک آنتی اکسیدان در بدن عمل کند، می تواند اثر درمان های استاندارد سرطان را کاهش دهد.

▪ دیگر واکنش های حساسیتی

www.takfars.ir

مانند هر مکمل گیاهی دیگری، واکنش حساسیتی به مصرف سیاه دانه نیز ممکن است پیش بیاید. برخلاف درماتیت تماسی، این واکنش حساسیتی محدود به پوست نیست. این واکنش ممکن است باعث تورم لب ها، زبان، گلو یا صورت و همچنین سختی در تنفس، حس خارش در زبان، کهیر، سرگیجه، تهوع، استفراغ، اسهال و دردهای شکمی شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چرا چربی های شکمم آب نمی شوند
  1. علل و راه های درمان سیاه شدن ناخن پا
  2. انجام چه کارهایی برای بدنسازان ضرر دارد
  3. آیا مصرف مکمل ال آرژنین برای بدنسازان ضرر دارد
  4. خوردن فلفل سیاه با چه خوراکی هایی مجاز است
  5. عواقب هشدار دهنده شکستن قولنج قسمت های مختلف بدن
  6. خواص خوردن گوشت بوقلمون و ضررهای آن

مطالب پربازدید

مطالب محبوب