هشدار تزریق لب چه خطراتی برای سلامتی شما دارد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

هشدار تزریق لب چه خطراتی برای سلامتی شما دارد

image هشدار تزریق لب چه خطراتی برای سلامتی شما دارد

همه افراد باید درباره مساله بحث برانگیز پرکننده های لب بدانند.

▪ درباره پزشک مورد نظرتان تحقیق کنید

قانون به هیچ فرد غیرمتخصصی اجازه نمی دهد که مواد پرکننده لب را برای دیگران تزریق کند. درنتیجه، تزریق پرکننده های لب نمی تواند در هیچ محیطی غیر از محیط های کلینیکی و معتبر انجام شود. پس هرگز اسیر این وسوسه نشوید که در سالن های زیبایی یا خانه دوستان، نسبت به تزریق پرکننده لب اقدام کنید.

اعتبار تخصصی و صلاحیت فردی که قصد دارد تزریق پرکننده لب را برایتان انجام دهد، باید با دقت تمام بررسی شود. پرکننده لب را فقط باید متخصصان پوست واجد شرایط یا جراحان پلاستیکی تزریق کنند که صلاحیتشان از سوی سازمان های رسمی تایید شده است. تخصص نداشتن در این کار می تواند باعث آسیب عروق لب و از دست رفتن بافت لب به دلیل عفونت ناشی از تزریق نادرست شود.

تکفارس آی آر

▪ مواد پرکننده لب اثر موقتی دارند

رایج ترین مواد پرکننده ای که برای برجسته کردن لب ها مورد استفاده قرار می گیرند، حاوی اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک، ماده ای است که به طور طبیعی هم در بدن وجود دارد و زمانی که به لب ها تزریق می شود، می تواند لب ها را از ۳ جنبه، یعنی شکل، ساختار و حجم، بزرگ تر کند.

البته نتایج حاصل از این تزریق موقتی هستند و معمولا حدود ۶ ماه دوام می آورند. بنابراین، افرادی که از پرکننده های لب برای بزرگ تر کردن لب ها استفاده میکنند، باید بعد از مدتی دوباره این کار را تکرار کنند.

▪ پرکننده های لب برای همه مناسب نیستند

از نظر عملی و کاربردی ممکن است که پرکننده های لب برای همه افراد مناسب نباشند. درواقع، باید در سطح جهان یک ارزیابی سراسری روی چهره افراد انجام شود تا میزان سازگاری پرکننده های لب میان افراد مختلف دقیقا مورد بررسی قرار بگیرد.

www.takfars.ir

قرار نیست نتیجه حاصل از تزریق پرکننده لب با تصور ایده آلی که در ذهن فرد مراجعه کننده وجود دارد، دقیقا منطبق باشد. بنابراین، نتایج نهایی باید براساس انتظارات واقع بینانه در نظر گرفته شوند. از منظر سلامت عمومی، پرکننده های لب نباید برای افرادی که مبتلا به هرپس دهانی یا تبخال فعال هستند، مورد استفاده قرار بگیرند. در ضمن، باید هنگام تزریق پرکننده لب برای افرادی که مبتلا به اختلالات لخته شدن خون، بیماری دیابت و لوپوس هستند، کاملا احتیاط کرد.

▪ آماده سازی و اقدامات مقدماتی، نقش کلیدی دارند

شما باید قبل از تزریق پرکننده لب، درباره لزوم استفاده یا منع استفاده از داروهای تجویزی مختلف یا انواع مکمل ها با متخصص صحبت کنید. مواردی که در ادامه نام برده می شوند، نباید قبل از تزریق پرکننده لب استفاده شده باشند؛ داروهای ضدالتهابی غیراستروییدی (مثل آسپیرین و ایبوپروفن)، ویتامین E، روغن ماهی، جینسینگ و گیاه دارویی جینگو بیلوبا. این عناصر میتوانند خون را رقیق کنند و احتمال ایجاد کبودی یا خونریزی را در لب ها افزایش دهند. البته استفاده از داروهای ضددرد مانند پاراستامول یا کدیین خطری ندارد و قاعدتا نباید باعث بروز هیچ گونه مشکلی شود.

▪ تزریق پرکننده لب نباید بیش از حد دردناک باشد

مواد پرکننده لب میتوانند با استفاده از سوزن های مختلفی تزریق شوند و انتخاب روش تزریق اساسا به تخصص پزشک و تصمیم گیری های تخصصی او بستگی دارد.

برخی از متخصصان قبل از تزریق پرکننده لب، از کرم بی حس کننده در محل تزریق استفاده میکنند و اجازه می دهند این کرم حدود ۲۰ دقیقه روی محل مورد نظر باقی بماند. روش دیگر، استفاده از یخ برای بی حسی موقت لب هاست. این روش، به جای احساس درد، فقط نوعی احساس ناراحتی در فرد ایجاد میکند و در زمان تزریق پرکننده لب فقط حس سوزش به جا میگذارد. علاوه بر این، بسیاری از پرکننده های لب حاوی مواد بی حسی موضعی هستند. بنابراین، همین که عمل تزریق شروع می شود، احساس درد هم کاهش می یابد.

▪ وقت تعیین شده برای تزریق را با دقت انتخاب کنید

هیچ وقت پرکننده لب را دقیقا قبل از رویدادهای اجتماعی مختلف مانند مراسم عروسی یا میهمانی تزریق نکنید. هر چقدر هم که پزشک شما حرفه ای باشد و از هر روشی هم که استفاده کند، باز هم نمی توان وجود کمی تورم و حتی کبودی را بعد از تزریق پرکننده لب منتفی دانست. البته این حالت ها معمولا خیلی سریع و با گذشت چند روز از بین می روند، اما همچنان لب ها برای استراحت و بازیابی خودشان به زمان نیاز دارند.

باید توجه داشت که در موارد نادر، اسید هیالورونیک می تواند باعث ایجاد واکنش در محل تزریق شود. این نوع واکنش ها میتوانند برای ۱ تا ۲ هفته ادامه پیدا کنند.

▪ نتایج حاصل از تزریق پرکننده لب میتوانند برگشت پذیر باشند

تک فارس

اگر بعد از مدتی به این نتیجه رسیدید که پرکننده لب اصلا برای شما مناسب نیست، امکان خارج کردن اسید هیالورونیک با استفاده از نوعی آنزیم وجود دارد. تزریق ماده ای خاص به نام هیالورونیداز در قسمت لب ها، عناصر پرکننده لب را از لب ها خارج میکند و لب ها را به حالت عادی خودشان برمی گرداند. البته این کار را هم باید جراح پلاستیک یا متخصصان پوست آموزش دیده در این زمینه انجام دهند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

راهکارهایی برای داشتن دندان های سفید و درخشان
  1. نکات بهداشتی برای حفظ سلامتی و زیبایی موهای مردان

  2. روغن جوجوبا چیست و چه اثراتی در سلامتی و زیبایی شما دارد

  3. لاک زدن برای سلامتی دختر بچه ها مضر است

  4. شستن دهان با آب نمک روی سلامتی دندان ها چه تاثیری دارد

  5. فایده روغن گیاهی آرگان برای سلامتی و زیبایی

  6. بدون تزریق ژل و دارو لب های برجسته داشته باشید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات