تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
پزشکی سلامتی

هشدارهای سلامتی برای جلوگیری از آتش سوزی وسایل خانگی

image هشدارهای سلامتی برای جلوگیری از آتش سوزی وسایل خانگی

به چند راهی با اتصال دوشاخه های مختلف فشار بیش از حد وارد نکنید. اگر احساس میکنید چند راهی داغ شده است، تعدادی از دوشاخه ها را به مسیر دیگری متصل کنید.

لامپ و لوازمی را که جرقه میزنند یا در حین روشن شدن به شما شوک وارد میکنند، سریعا تعمیر کنید. حتی یک روز را هم از دست ندهید.

لوازم برقی را مناطق مرطوب، به ویژه نزدیک سینک ظرفشویی، حمام، زیرزمین و پارکینگ دور نگه دارید.

اگر دوشاخی با سه چنگک دارید، هرگز آن را در پریزی با دو سوراخ فشار ندهید. از عدم وجود پارگی در سیم هم اطمینان حاصل کنید. سیم کشی را به طور منظم بررسی کنید. چراغ هایی که چشمک میزنند، پریزهایی که با تماس دست گرم به نظر می رسند و دوشاخه هایی که کار نمیکنند نشان دهنده ی مشکلی در سیم کشی هستند که باید سریعا رفع شود.

تکفارس آی آر

لباس، پرده ها، و دیگر اقلام قابل احتراق را حداقل سه فوت از بخاری و دیگر وسایل گرمایشی دور نگه دارید. در زمستان لبس را مستقیما روی بخاری نیاندازید. برای گرم شدن بیش از حد به بخاری نزدیک نشوید، به خصوص اگر لباسی از جنس پلاستیک یا پشم پوشیده اید.

لوازم برقی خود، به ویژه ماشین لباسشویی و ماشین ظرف شویی که با آب و برق به طور هم زمان سر و کار دارد، را توسط سرویس کار مجاز نصب و تعمیر کنید.

زمانی که میخواهید بخوابید یا در حال ترک منزل هستید، لوازم برقی مانند ماشین لباسشویی و ظرف شویی را روشن نکنید. ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکنید و از اتصال سیم ارت اطمینان حاصل کنید.

بیشترین آتش سوزی در آشپزخانه و در نزدیکی اجاق گاز روی می دهد. اجاق گاز را از هرگونه لکه ی روغن و چربی پاک کنید. هرگز دستگیره و سایر مواد قابل اشتعال را در نزدیکی شعله رها نکنید. غذای خود را روی اجاق رها نکنید و به کار دیگری مانند تلویزیون دیدن یا حمام رفتن بپردازید. هرگز در نزدیکی شعله از اسپری های قابل اشتعال مانند تمیزکننده ها و عطرها استفاده نکنید. همیشه دسته ی قابلمه و تابه را رو به داخل گاز قرار دهید تا از احتمال افتادن آن در اثر ضربه جلوگیری کنید. در حین آشپزی لباس هایی با آستین بلند و گشاد نپوشید. اگر موهای بلندی دارید، در حین آشپزی آنها را ببندید.

از مایکروفری که در آن خم شده است یا در بدنه ترک دارد، استفاده نکنید. هرگز آن را خالی روشن نکنید. داخل مایکروفر، در و نوارها را از هرگونه چربی و لکه پاک کنید.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››