هر آن چه که درباره کارتون بامزه تام و جری نمی دانید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

هر آن چه که درباره کارتون بامزه تام و جری نمی دانید

image هر آن چه که درباره کارتون بامزه تام و جری نمی دانید

– تام و جری سال ۱۹۴۰ توسط ویلیام هانا و جوزف باربرا خلق شدند. هانا و باربرا که نویسندگی و کارگردانی این کارتون را بر عهده داشتند، از شخصیت های مشهور دنیای انیمیشن بودند و اواخر دهۀ ۱۹۳۰ با رودلف آیزینگ (کارگردان سری انیمیشن های هارمونی های شاد) در «مترو گلدوین مایر کارتون استودیو» همکاری می کردند.

– هانا و باربرا به خاطر تام و جری هفت اسکار بردند!

– آیا می دانید که تام و جری در اولین نمایش شان در سال ۱۹۴۰ به عنوان تام و جری شناخته نمی شدند؟ نام تام در ابتدا جاسپر بود و جری هم جینکس نامیده می شد.

– در لندنِ قرن نوزدهم، تام و جری عبارتی رایج برای جوانک هایی بود که در رفتارهای آشوبگرانه افراط می کردند. با این حال به نظر نمی رسد که این عبارت قدیمی در انتخاب نام این کارتون نقشی داشته باشد.

تکفارس آی آر

– نام تام و جری به پیشنهاد انیماتوری به نام جان کار انتخاب شد. او برندۀ یک مسابقۀ استودیویی برای انتخاب نام دائمیِ این موش و گربه شد و ۵۰ دلار جایزه گرفت!

– تام و جری به دلیل استفادۀ زیاد از خشونت، همیشه مورد انتقاد قرار گرفته اند. اما واقعیت این است که در این کارتون هیچ خبری از خون و خونریزی نیست.

– هر دو شخصیت تمایلات سادیستی از خود نشان می دهند و هر دو به یک اندازه از زجر دادن یکدیگر لذت می برند، گرچه این رفتارها اغلب در پاسخ به اقدامی تحریک کننده از سوی رقیب دیده می شود. با این حال هروقت به نظر می رسد که یکی از شخصیت ها در وضعیتی برنامه ریزی نشده گرفتار شده و یا به دلیل اقدامات یک شخص سوم در معرض خطر مرگبار است، دیگری وجدانش به درد می آید و رقیب اش را نجات می دهد.

تام وجری

– در پایان هر قسمت معمولا جری پیروز می شود و تام بازنده. اما موارد نادری هم هست که تام برنده می شود. آن هم معمولا زمانی اتفاق می افتد که جری تبدیل به مهاجم می شود.

www.takfars.ir

– تام در تلاش هایش برای گیر انداختن جری، اغلب باید با اسپایک مقابله کند؛ یک بولداگ خشمگین و بدذات اما بی نهایت کودن که هروقت گربه برای گرفتن موش، مخل آسایش او یا پسرش تایک می شود، به تام حمله میکند.

– تام و جری در زمان خودشان پرفروش ترین سری فیلم های انیمیشن کوتاه شدند و حتی گوی سبقت را از لونی تونز ربودند.

– گرچه بسیاری از شخصیت های کوچک و مکمل این کارتون ها حرف میزنند، اما خود تام و جری به ندرت کلمه ای بر زبان می آورند.

– موسیقی نقش بسیار مهمی در این فیلم های کوتاه ایفا میکند؛ به اکشن قدرت می دهد، جای خالی جلوه های صوتی سنتی را پر میکند و احساسات زیادی به صحنه ها می بخشد. به لطف موسیقی است که گرچه تام و جری کلمه ای حرف نمیزنند، مخاطبِ کودک همه چیز را درک میکند.

– اسکات بردلیِ آهنگساز قطعات پیچیده ای برای این انیمیشن ساخته که ترکیبی از موسیقی جاز و کلاسیک و پاپ را شامل می شود. بردلی غالبا آهنگ های پاپ معاصر را بازسازی می کرد. مثلا ترانه هایی از فیلم های ام جی ام نظیر جادوگر شهر اوز و مرا در سنت لوئیس ملاقات کن که بازیگر اصلی هر دو فیلم جودی گارلند است.

– سال ۱۹۴۵ جری در یک فیلم زندۀ موزیکال-اکشنِ کمپانیِ ام جی ام به نام Anchors Aweigh ظاهر شد و با استفاده از جلوه های ویژه، همراه با جین کلی اجرای رقص زیبایی داشت.

– هم تام و هم جری در سکانسی از فیلم موزیکال Dangerous When Wet در رؤیای استر ویلیامز (بازیگر) ظاهر می شوند.

– تام و جری سال ۱۹۴۲ در کمیک بوک ها نیز ظاهر شدند.

– تام و جری سال ۱۹۷۵ در یک سری خیلی ویژه با هم رفیق شدند و آن ها را در حال سفر به دور دنیا و رقابت ورزشی و حل معما و … دیدیم. خوشبختانه این رفاقت ادامه پیدا کرد.

– عنوان تام و جری در طول سال ها عملا مترادف با جدالی بی پایان شد. به همان اندازه که "نبرد موش و گربه" تبدیل به استعاره شده است.

تک فارس

– در آخرین اپیزود تام و جری، هر دوی آن ها به زندگی خود خاتمه دادند. تام روی ریل راه آهن اقدام به خودکشی میکند و بعد جری به او می پیوندد.

– در آرژانتین، ارمنستان، برزیل، کلمبیا، شیلی، مصر، هند، اندونزی، قزاقستان، لبنان، مکزیک، خاور میانه، پاکستان، برخی کشورهای جنوب شرقی آسیا، ونزوئلا، سایر کشورهای آمریکای لاتین، و کشورهای اروپای شرقی (مثل رومانی) شبکۀ کارتون هرروز کارتون تام و جری را پخش میکند.

راز های موفق و پولدار شدن در زندگی
  1. زندگینامه و تصاویر ورزشی سرنا ویلیامز تنیسور آمریکایی
  2. عکس خوشتیپ ترین پیرمرد دنیا از نگاه فوتبالیست معروف
  3. تصاویر و گفتگوی آیدا فقیه زاده بازیگر نقش بهار در سریال زمانه
  4. چطور گل رز و گل های سرخ را قلمه بزنیم
  5. شعرهای زیبا به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمهسلام الله علیه
  6. راهنمای انتخاب هتل مناسب و ارزان قیمت در سفر

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات