هرگز هرگز بلافاصله بعد از غذا خوردن آب ننوشید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

هرگز هرگز بلافاصله بعد از غذا خوردن آب ننوشید

image هرگز هرگز بلافاصله بعد از غذا خوردن آب ننوشید

گاهی اوقات ما نیازمند محدود کردن نوشیدن آب در برخی موقعیت ها هستیم زیرا بر خلاف ان چه انتظار داریم می تواند آثار مضری بر سلامت داشته باشد. به عنوان مثال، نوشیدن آب، پیش، حین و پس از یک وعده غذایی توصیه نمی شود. اما چرا؟

نوشیدن آب پیش از وعده های غذایی به واسطه رقیق کردن شیره معده و تضعیف دستگاه گوارش به کند شدن گوارش منجر می شود. افرادی که باید پیش از غذا دارو مصرف کنند، باید این کار را حداقل یک ساعت قبل انجام دهند و میزان مصرف آب پیش از ناهار یا شام را کاهش دهند.

از سوی دیگر، نوشیدن آب پس از یک وعده غذایی به صورت مستقیم کیفیت غذا و قدرت دستگاه گوارش را تحت تاثیر قرار می دهد. مهم نیست چه نوع غذایی میخورید، آب به عنوان یک سردکننده عمل میکند که خیلی زود به افزایش وزن غیر منتظره منجر خواهد شد.

چه زمانی باید آب بنوشید؟

تکفارس آی آر

مردم باید حداقل نیم ساعت پس از خوردن یک وعده غذایی آب بنوشند زیرا به این روش هر چه بیشتر احساس سیری ایجاد می شود و تشنگی شما نیز برطرف می شود. پس از گذشت چند ساعت، هر میزان آب که بخواهید می توانید بنوشید.

آبی که می نوشید باید از دمای اتاق برخوردار باشد زیرا آب سرد آنزیم ها را غیر فعال می سازد و از این رو به تولید مواد زائد سمی در بدن شما منجر می شود و نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید.

مهم‌تر از همه، شما باید از نوشیدنی های گازدار و کافئین‌دار هنگام خوردن غذا پرهیز کنید زیرا میتوانند موجب بازگشت اسید معده به مری و مشکلات گوارشی شوند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

من خیلی لاغر هستم چکار کنم
  1. آیا حمام طولانی مدت برای سلامتی مضر است
  2. آمپول کاربوپلاتین عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  3. امگا ۳ بهترین ماده غذایی برای داشتن مغزی قوی
  4. آیا خوردن عدس به جای نهار و شام مفید است
  5. آیا کالری موجود در همه غذاها مثل هم هستند
  6. پنیر بخورید تا دندان های شما نپوسد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات